Motorne testere

@SeljakizGrada u pravu si 300%, čak ni kupovina novog ne daje garanciju da se nećeš sekirati, a polovno tek nikada neznaš.
Ja lično polovne stvari kupujem prilično opušteno, ali ovim tvojim principom.
Kada bi razmišljao o svakoj sitnici dali ću se zaj...ti, nebi mogao ni živeti.
Dalje, polovno se može kupiti u znatno višem nivou kvaliteta nego što bi novo mogao ikada i pomisliti. Recimo, možeš kupiti auto u full opremi, kome samo ta oprema košta skoro koliko i klot auto kada se kupuje novo
Što se tiče motorne testere, tu se nekim testovima može prilično pouzdano utvrditi stanje(bez rasklapanja mašine :osmeh:)
 
nema oznake niti je covek znao oznaku testere.
To je Dolmar 122 S kod nas u HR može se servisirati ima sve za nju,

Dolmar tehnički podaci

http://wiki.motorsaegen-portal.de/wiki/Dolmar_Service_Daten

ima stilke kao secer da ti traju jos 20 god
I više godina nepoderive su mogu se servisirati ima sve za nju u HR kao moja Stihl 051 AV


42339792gx.jpg


voleo da bude malo jaca da moze da udje bez problema u deblji precnik drveta.
Eto moja gore ide tako,.
 
Ja obozavam te stare stilke,ja imam 045av ma to je kao mecka samo je treba drzati

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Verovatno nemate problem sa leđima ako volite te 15-tokilašice.
Jedne prilike mi stric dostavio njegovu 070 iz '67-me da je malo naštelujem i pored se našla moja verna ms180..
To je bio prizor..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Meni je to ostalo u nasledje od pokojnog pradede i veoma retko je koristim ( imam ms290),ali ipak treba osetiti tu moc kad je pustis u drvo,a ona ne oseca. :) Inace deda je bio profesionalni drvoseca. Unistio dve 051, jednu 070 i ovu drugu nije stigao.
 
@velika gorica, pa ne vredi cim ja nadjem nesto matoro i postavim ovde svi skoce kao vuci da me raskomadaju sta ce ti to, to Hitler koristio, staro, nema delova, itd..
Za novije ocito nemam $$$ a i ne bih toliko rizikovao sa vecim ciframa, znaci najbolje da maznem nesto nekome kad mu popusti paznja. 8-)
 
Ti bi prijatelju sto bi rekli hteo da se je**s ,a da ti ne ulazi,a to tesko da moze. Kao sto su ti rekli za 200 e mozes da nadjes odlicnu testeru koja ce jos dugo da te sluzi.
 
Poslednja izmena:
Vjerojatno nemate problem sa leđima ako volite te 15-tokilašice.
Stoji od 2016.god. koristim Homelite CSP 3314 Made in China za tako nešto bez veze ali nju ne koristim dugo već, ova je kupljena davno STIHL 038 AV SUPER electronic quickstop zadnji put je korišten davno 2013. ili 2014. i nije više kod mene.

Za novije ocito nemam $$$
Uzmeš makinu nađeš debelo drvo koliko je duga vodilica i proba,:Bravo: javi ishod nakon probe.
 
I ja ne mogu da skapiram da neko ima 2000 ocena a ovamo nema lovu...
Druga stvar, ne mogu da poverujem da neko ne zeli da ima novu ili malo noviju testeru kad krene na posao da nema problem sa njom, ili ne zna u sta moze da se pretvori taj dan kad dodjes i pocnes da radis a ona njaka...
Komsija ima staru 056AV, godisnje sece do 100m² drva i ne zeli da se ispruzi za neku novu, stavlja u ovu polovne hilzne klipove itd, jer novih delova nema....
Za moju Husku 61 kaze da je plasticna i da ce se istopiti kad je ozbiljno uposlim
Tako da nekima ne vredi objasnjavati, nek ide kako ide, opustite se ljudi

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne vredi ne ide ljudima u glavu pre ulazi negde drugde :D Ako vam je tako lakse, nemam dinara, sirotinja sam u Boga, to je cela istina.
Nemam novac na bacanje i rasipanje.. niti volim to da radim, objasnio sam da ce alat da stoji vecim delom godine, sta vecim, ogromnim, a da ja zarobim nekih 300 - 400e ili ne daj boze vise u nesto sto ne koristim cesto ja to ne radim, neko mozda radi svaka cast.
Umesto cele raspravke i trosenja vremena na citanje i pisanje nepotrebnih stvari, niko da postavi neki link neceg konkretnog da vidimo nesto od svih tih silnih imas koliko hoces i kako hoces, posto ja ocito ne umem da nadjem, nalazim sve starudiju po vama.

Budzet do 200 eura 4-5 HP, za struganje godisnje oko 20 metara debele oblovine recimo 30-50 cm precnik... Hvala.
 
Za te pare, ta snaga, a da nije neka starudija, MS 290 ili 029. Vidjao sam povremeno na oglasima za te pare u navodno dobrom stanju. Ja imam MS 290 10 godina i secem drva te debljine, a seko sam i deblje i nije losa. Naravno ima i nedostatke, ali za te pare bolje i mladje tesko da ima.
 
Mislis ova iz moje ruke :D

rEdoyza.jpg



Ma ja sam ubedjen da za moje potrebe moze da zavrsi i neka starija testera, nisu to neki prohtevi ni zahtevi, no ovi sto ne citaju sta se pise ili citaju sta im odgovara ili pak shvataju kako im odgovara kaze ima ima.. ne moze niko da te zezne da ti uvali nesto, ali nema ih da kazu sta i gde a da nije starudija sto smo apsolvirali..
Ako smatrate da moze sa 3 HP da se reze ovo sto sam naveo onda nije problem moze da se nadje nesto.. Inace koje nedostatke si primetio na testeri koju posedujes ?
 
Da, bas na tu mislim. Inace za te potrebe koje si naveo moze da posluzi bez problema i MS 260 ili 026 sa 3,5 ks, imam i nju, ali tesko da ima za te pare.
Sto se nedostataka kod moje MS 290 tice najizrazeniji je slabo podmazivanje lanca. Mac joj je 45 cm i kad secem deblja drva obavezno lanac bude suv. Onda ona polugica za sauh i gasenje je zezala od pocetka pa sam je malo prepravio. Mada, kad bolje razmislim tek ove godine sam ulozio nesto u nju sem lanca, a seko sam i sebi i drugima i za prodaju i grede strugao.
 
MS290 је одлична тестера, има је мој ујак већ 15-16 година, мењао јој је пумпу за уље пре две године. Ја имам Solo647 3,2кс купљена за Божић 1990, мењао сам јој електроник, оба семеринга радилице, опругу и канап стртера и прошле године мембрану карбуратора. Служи ме добро, нервира још више. Те старе тестера су биле добре али и да су стојале на полици 30 година нешто је зарђало, труло,испуцало, запекло.... Ко може да их чачка цео дан ради два сата са њом па опет затежи штеелуј нек их купује мене то не треба. Мењамо телефоне сваки дан а не можемо по једну моторну тестеру једном у 20 година.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
MS290 je dobra samo kada joj se stavi klip/cilindar od 390. Paše sve 'šraf na šraf'.
Tek tada može da se izvuče i blizu 5 konja i onda bude skoro kao ms440.
Naravno, treba pojačati i pumpu za ulje, ali to je već druga tema..
Mirko, savetovao bih ti da se polako oslobodiš tog Solo-a i kupiš S034s/036 ili H365/372..:cool:
 
Nazad
Vrh