Motorne testere

Auuuu 70-sete.
Deluje da je ona. Ako je tako ponudicu mu 50e ako je ok i to je od mene.
 
Vidi momak, nemoj da delujem zlonamerno, ali bih dao sebi slobodu da ti dam jedan savet.
Ta (pra)stara Dolmar testera ti netreba čak ni za poklon. To ti je daleko lošije rešenje čak i od onog Jonsereda. Prištedi sebi polako jedno 250-300€ i kupi pristojnu testeru koja te može dugo i kvalitetno služiti i koju ćeš moći servisirati delovima kojih ima u servisima.
Neznam koliko si dao za tu Einhell, a sada razmatraš da daš još 80€ za ovaj dolmar krš i ispašće da si potrošio skoro ceo budžet za pristojnu testeru.
Šta je pristojna univerzalna testera?
Od Stihl-a recimo 026/034/036/ms360/044 od Husqvarne 350/362/365/372. Uz malo potrage i praćenja oglasa možeš doći do prave mašine koja može odraditi svaki posao. MS180 je nova 150-180€, a takođe radi dobar posao.
 
Poslednja izmena:
Taman posla zlonamerno. Momak sam samo ako si 60+ pa onda mozda mogu za tebe biti momak 8-)
Vise je tu presudno neiskustvo iz oblasti..
Za Enhell nisam pogresio, dao sam 7000 din ako vec pitas, i ne kajem se, testera je za te novce fantasticna, ostavljam je, ni jednog trenutka se nisam pokajao, ovde kod mene struzu drva 500 din po kubiku ( neki i 600 ), da istruzes sa njom 10 kubika polako i da je bacis bukvalno se isplati.
Ima u komsiluku stigla drva skoro oticicu cu ovih dana da mi ostave par debljih oblica da se prestruze i okacicu ovde da ljudi vide na sta to lici i da to nije taj Kineski potpuno neupotrebljivi krs, bas kad sam strugao pre sa njom komsija koji ne izlazi iz sume je probao i slozio se da fino reze.

Za Dolmar se slazem, sta da radim kada se ne razumem a nema oznake niti je covek znao oznaku testere. Tih 80e koliko je ceni moze dobiti od nekoga ko bele veze nema sta kupuje ili je zeli kao uspomenu da je ima u kolekciji ( video sam je danas )..
Novu testeru sigurno kupovati necu, meni to ne treba a i cene nisu pristupacne mom cenovnom rangu. Problem je sto to preko Poste kada stize je dupla macka u dzaku, to bih izbegao kome verovati, nikome.. Ovako nesto uzivo je ok i to moze isto da bude macka u dzaku, najbolje je ko pristane da se odnese kod ovih sto popravljaju da malo pogledaju, ali takvi su retki.
 
Mislim da se varas da je macka u dzaku to sto stize preko poste. Narocito ako se ne razumes dzaba ti da gledas. Ovako nadjes na KP od nekog ko ima dosta pozitivnih ocena, narucis i to je to.
 
Ne mogu sa tim da se slozim nikako, generalno macka je u dzaku kod svih alata ne samo sa motornim testerama.
Kod brusilica, busilica, ubodnih testera, stemara, aku alata i slicno, ko ima malo znanja moze da otvori da vidi stanje, da ispita stator, rotor, pregleda lezajeve itd..
Kod ovakvih stvari 99% ljudi pojma nema niti zna da rasklopi testeru a jadno ti da vidim sta je unutra jel sta budzeno i koji su delovi stavljani menjani.. Ovako bar uzivo mozes da cujes kako radi i vidis nesto koliko toliko.

Ogromna vecina tih sto prodaju ili vec imaju negativne ocene ili su sa jako malo ocena, to da je tako lako narucis i to je to moze da bude a ne mora uopste da znaci. A po meni vec 200e je para recimo i nije za bacanje tako olako.

Ako imas kakav predlog ti pisi rado bih pogledao ako je proveren prodavac.
 
Imam ja bezmalo 2000 ocena na 2 najpopularnija sajta kod nas.. Znam ja vise nego odlicno kako stoji situacija kod nas, sta se valja, odakle, u kakvom stanju itd.. Ne pricam napamet, polovina njih su uvaljivaci a druga polovina ne zna sta prodaje.. Ima i casnih i postenih ljudi ali na zalost vise je ovih drugih. Da ne spamujemo vise, nemam ni nameru da se raspravljam na tu temu, svako ima svoj sud na osnovu iskustava koje je imao, neko manjih a neko vecih.

Da stavar bude gora listam malopre oglase i za ovaj isti prastari Dolmar koji je ovde sa gnusanjem odbacen ( majstor je rekao takodje da ne bi uzeo da mu je poklone niti da ce vrsiti ikakav servis oko nje ), ljudi traze po oglasima 170e, ko je tu lud ne znam...
 
Bacio si me u rebus sa tih 2000 ocena i ne podrzavanja trgovine na nevidjeno. Po meni se ne trguje kao ti sto napisa da listas oglase i trazis taj i taj DOLMAR i naidjes na njega i kupujes. Ja kad nesto tako kupujem gledam danima, cesto mesecima. Desavalo mi se recimo da nesto kupim i posle prodam duplo skuplje sto znaci da nije sve skupo i precenjeno. Na kraju sto kaze Barbula ne mogu da zamislim da mi dodje kupac za testeru i da je rastura da vidi recimo bocne lezajeve i semeringe, to nisam dozvolio ni serviseru.
 
Dao bi onaj koji nema sta da krije.. Ne meni, ja to ne znam, odnesemo zajedno kod majstora da pogleda sto je po meni normalno i ljudi kada kupuju kola koji se ne razumeju oteraju kod mehanicara da ispregleda i isproverava.. vecina kupuje ovako misle da su strucnjaci pa kada kupi kola posle mesec dana odmah ulaze par stotina evra jer fali ovo i fali ono i to u najboljem slucaju. Da se razumemo te neke testere za sitnu lovu pa ajde i ok, ali nesto skuplje da uzmem bez provere, nema sanse, reda 250 evra ili vise, neka hvala.

Preko 10 godina trgujem, ne znam sta je tu cudno i to da sam dobijao ocene od svih imao bih sigurno oko 3000.. Ne radim sa motornim testerama i nisam preprodavac, kako sam rekao uzimam za sebe testeru zato pazim i gledam sta da uzmem. Dolmar je bio ovde kod mene, rekao je covek da nosim i da majstor pogleda nije problem, kada sam doneo kako sam napisao majstor je rekao da ne bi uzeo da mu je daju za dzabe a ja ako uzmem nece raditi nikakvo servisiranje oko nje, za mene kraj price, kako sam napisao sinoc, vidim da ljudi cene tu testeru i po 170e e pa sad neko je tu lud, ne znam ko..

Imam dosta iskustva sa alatima, oko racunara i opreme, elektronike, baterija, lovacke opreme ( cime se uglavnom i bavim ), retki su slucajevi bili da sam kupio alat da je sve bilo kako treba, kupuju ljudi od preko na kombi i slicno, dodje usteka u struju raspali po prekidacu vidi da radi i to je to, klasifikuje kao ispravna bez mane i bez greske.. Dodje slajferica, stvarno radi, cim stavis smirglu i opteretis je krenes da radis, ona proklizava, zupcanik otisao i od silnog akanja tako ( udaraj ljudi da radi dok moze ) otisli i lezajevi i sve u p m, popravka neisplativa. Da ne davim mogu romane da napisem, uglavnom tu je mnogo uvaljivaca i preprodavaca koji veze sa mozgom nemaju, ne kazem moze i normalno da se kupi, ali covek mora da bude jako oprezan i da istrazuje kako kazes.

Elem da ne davimo ljude sa onim sto nije predmet ove teme.
Zato bih i gledao da izbegnem ove Husvarne i Stilove, prvo sto ima mali milion kopija samim tim i rezervnih delova pa ko zna sta je tu sve ko karabudzio, akao i kako. Uzeo bih neku testeru dobru a nije u tim brendovima jer je dosta manja mogucnost da podvale nesto.

Recimo gledao sam ovaj Partner 500 evo ima na ovom video snimku na 2:30 ona po meni radi fantasticno za ono sto bi meni trebalo, ima ih na oglasima.


Ili ovaj Oleo Mac 956.


Ja sam otvoren za svaku sugestiju, kritiku ili savet, ali opet ne bih uzimao na slepo nista sto je skuplje iz ogromnog licnog iskustva, mahom sto se ne razumem dovoljno dobro mahom sto su danas ljudi davno prodali obraz pa cak i lazu i sakrivaju pravo stanje stvari sve da bi dosli do nekog finansijskog cara ili vajde.
 
Obzirom da se bavis trgovinom lako ces prepoznati original od falsa, bar bi iz iskustva trebao...
Mani se tih partnera i slicno uzmi pravi alat pa makar i za hobi posao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Što se mene tiče, pokušao sam pomoći, bar me neće gristi savest.:osmeh:
Po tvom izlaganju i činjeničnom stanju sa tim ocenama, mnogo si bolji trgovac od mene i siguran sam da ćeš pravilno izabrati.
Ja se nikada nebih setio da kada kupujem motornu testeru, prvo eliminišem S i H. Originalno, nema šta..:sta:
 
Mirosti ja samo kazem kako ja razmisljam, sto ne mora da znaci da razmisljam u pravilnom smeru.
Generalno bolji trgovac od tebe jesam velikom verovatnocom, ali bolji trgovac od tebe za konkretno motorne testere garantovano nisam.
Recimo ja oko 70-80% alata imam od zelenog Bosa iz njihovog programa ( ukljucujuci i elektricnu testeru AKE 40-19 S ) i ako se vodi kao hobi varijanta, meni se fantasticno pokazao i zavrsava svaki posao koji meni treba cak i kada po nekad odem da radim nesto sve zavrsim uspesno jer znam da radim sa alatom sto vecina ljudi ne zna, garantujem zivotom. Ne znaju kako se alat drzi u ruci a kamoli kako da rade sa njim i sta.
Imam i udarnu busilicu Hiltijevu i Makitinu brusilicu malu, Bosovu iz plavog programa veliku, slajfericu od Festoola, stemaru od Makite... Nista losije se nije pokazao zeleni Bos za moje potrebe koje nisu svakodnevne i ucestale ( nisam covek koji radi i zivi od toga ).

Spram toga bih uzeo i jacu motornu testeru jer sam ove godine zajmio 2x jednom 372 jednom neki Stil ne znam ni koji bi tacno. Ne volim da zajmim alat i ne volim da ga dajem, pa s toga bih uzeo i da vise stoji nego radi ali kada mi zatreba da znam da imam.

Tako da ponavljam ko papagaj meni ne treba testera da idem svaki dan u sumu da secem po 20 kubika oblovine i stresiram alat 24h na dan, treba mi po nekad recimo za 20-30 kubika plafon na godisnjem nivou, ali bih voleo da bude malo jaca da moze da udje bez problema u deblji precnik drveta. Pa sam s toga razmisljao da neki taj Partner ili Oleo Mac i slicno moze da zavrsi posao posto nisu Kinezi a pristupacni su sa cenom, opet kazem mozda ja gresim ali eto.

Uostalom ako imate nekog proverenog trgovca i postenog posaljite mi da vidim sta ima, ili ako naletite na nesto za moje potrebe posaljite, to bi mi pomoglo a ne raspravka ''ciji je duzi'' i kome sta treba.. :)

p.s. Necu vise spamovati.
 
Mislim da je kolegi Zenderu najveci problem jer misli da su 200-250 evra velike pare za motornu testeru, a nisu. To je mozda neki minimum za nekog ko hoce nesto koliko toliko normalno. Mada, nije ni bitno, svako za sebe zna najbolje.
 
I kola kad se kupuju treba rasturiti motor da vidis kakva je radilica i karike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nije, znam ja i vidim koje su cene novih motorki i trimera pomenutih marki.
Uzeo bih ja pre neki dan onu 372 za 230e da nije varena rucka na dva mesta i pelverena poteznica i ko zna jos sta sa Kineskim delovima.
Za te pare kao sto rekoh moram da znam sta kupujem. Isto tako kazem ako ste vicni i znate posao oko ovoga, preporucite nesto posaljite link oglasa, znate sta mi treba nije problem ni do oko 200e ali da bude pismeno sto se kaze a ne neka skalabudzevina, hvala.

Bambula, ne banalizuj ;)
 
Nista je ne banalizujem nego ti preterujes, treba pogledati sve sto moze da se vidi ali koja bi ti budala dozvolila da rasturas testeru da vidis sta ima unutra. Na KP za 200 evra ima stilke kao secer da ti traju jos 20 god
 
Zlatno pravilo kupovine na nevidjeno,plati koliko si spreman da baciš,pa kako ti se zalomi.Isto tako i uživo kad uzimaš polovno u nju ne možeš da udješ.Možeš da probaš,a možeš i da otvoriš ali prvo platiš.

Tako ja kad sam Rakovicu prodavao,čovek da je mogao u motor bi ušao,uzme da proba,hoće i da ore evo ti njiva i udri i na kraju kaže pa ne znam kod nas je teža zemlja,e pa druže trebao si da poneseš ar sa sobom pa probaj na svojoj zemlji.
 
Nazad
Vrh