Motorne testere

Za protok ulja pročitaj (ako imaš upustvo) koliko se troši srazmjerno sa gorivom, većina mašina danas troši 1 rezervoar goriva na 1/2 rezervoara ulja. To je jedan od pokazatelja, zatim možeš da probaš da daš gas a mač držiš uperen u komad papira (novina, karton) pa vidiš koliko baca, kako je mlaz raspoređen...
A zavisi ti prvo od samog ulja i spoljne temperature koliko troši, taj faktor uzmi u obzir prvo. Nije isto ulje namjenjeno isključivo za lanac ili neko slično što ljudi koriste npr SAE 30 ili 15 W 40 a kamoli bilo koje ulje "jer važno je da nešto podmazuje".
 
@kadliscepadne, nisi razumeo njihov trimer sam kupio nov, sa kojim sam zadovoljan a motorku sam uzeo polovnu, dobio sam uz nju sve kako je bilo fabricki, motorka mac i lanac od Oregona, cenu nove motorke sam naveo samo iz razloga jer smatram da je Enhell stepenicu iznad ovih obicnih Kineza da tako kazem, sto mu i cena govori nije najjeftiniji i nije ni najveci krs, no i dalje je igracka za ozbiljne proizvodjace.
Nasao sam sraf hvala na savetu pa cu probati ovih dana kada ne budu bila mokra drva jer se mesa sa vodom koja izbija iz piljevine i onda ni ne znam koliko zapravo baca ulja tacno ( hocu reci treba lepo nastelovati na suvim drvima ).
Za mac u specifikacijama pise da je 45 cm.
Ako sam dobro razumeo gumicu treba staviti ovde ?

fJMrd7s.jpg



Probao sam danas, obavlja posao za koji je namenjena, sa ogranjcima ide lako, cim dodje nesto deblje i to ide ok, ali ako se uleti sa punim gasom pre nego sto se udje u drvo, ako se nesto eksperimentise kada je vec secenje pocelo onda hoce da se desi da se prigusuje.. cim se udje sa punim gasom pre secenja onda je korektno za cenu, marku i ocekivanja..

@BARBULA, ima ona prica o coveku i magarcu, ako nisi citao, procitaj, pouka je da se narodu ne moze ugoditi sta god da se uradi :)
Treba da ugadjas sebi jebes narod,jonsered je jonsered

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Treba da ugadjas sebi jebes narod,jonsered je jonsered

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Verovatno covek to zna alii covek nije pitao to vec savet oko stelovanja ulja na doticnoj testeri i dao sam ga ne samo ja vec i drugi ovde na forumu. Ta rasprava koja je bolja i koja marka za koje novce nije bila ni pomenuta, zavrsice coveku posao za granjke i ova masina. Zaboravlja se da nisu svi profi i nemaju svi $$$$ za profi 50ccm i vise kubika masinu.
Pitao sta ga interesovalo i dobio odgovor
 
Pricamo o drugoj stvari a ne o stelovanju, imao je covek para ali su ga ubedili da uzme nesto drugo, i uzeo je.....
 
Ne mogu da iskuliram, i ja sam ucestvovao u toj polemici.
Barbula, koju testeru ti posedujes?
Sta mislis da je nas par uspelo da ga "ubedi" da kupi onu starudiju, ona posle sedam dana zakuje...
Delova recimo nema na trzistu, sta bi mu ti savetovao onda?


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Smem da potpisem da ona starudija vise vredi i da ce vise trajati nego ovakva nova, a ja imam jonsered, dolmar 111, dve stilke i neku nemacku ogromnu sa macem 70 cm ne mogu sad da joj potrevim ime
 
Jeste bila ranije, posto sam ja hteo da uzmem testeru za koju mogu licno da odem.. Imao je Jonsered 820 za 150e ( sto mi je i krajnji budzet ), gde su me ubedili da je jako stara i da je pitanje za delove i slicno pa sam odustao.
Meni u sustini ne treba testera za sumu i neki stalni rad, ali sam mislio ako mogu da uzmem neku solidnu za 150e da licno odem po nju OK, nije problem sto je jaca i bolja od mojih potreba..
Nemam novca a ni potrebe da uzimam neke nove testere i slicno, testera mi treba po nekad za neko krcenje ( livada i slicno ) i godisnje da istruze nesto malo drva recimo 10-20 kubika i to je to.. Ove godine sam imao oko 6-7 kubika ogranjaka koji su ostali pa sam njih strugao sa ovim Enhellom sto uzeh, od prijatelja sam za struganje oblovine zajmio Husvarnu 372..
Enhell zavrsava posao za ogranjke danas sam strugao, cim dodje nesto debelo muci se vidno se oseca, tako da nije za tu rabotu.

U medjuvremenu se kod mene pojavio Oleo mac 947 za 150e, ali eto uzeh ovu i sta da se radi, isto je 3 hp kao Enhell ali verujem da je kvalitetnija i da je tih 3 hp kod Olea ''jace'' nego kod Enhella..
 
Tih 3 konja ima samo na papiru, to je ustvari obican kinez koji se prodaje pod raznim markama samo u drugim bojama, valjda ce ti vrsiti posao samo nemoj da je forsiras
 
Poslednja izmena:
Znam da je brendirana i dobra testera, ali kazem pojavila se na oglasima posto sam uzeo ovu..
Moze onda da prestruze i deblje lepo, uklavirio sam sta je poenta, ne treba navaljivati sa njom nego je pustiti da sama ide i maloo dodavati sile, sa 372 recimo koliko god da navalis nema sanse da je ugusis, ovu ako na debljini mnogo navalis vidi se da nije to to.. Ako ide sama sa malo dodavanja onda bude sasvim korektno. Iskreno sa Enhell trimerom sam prezadovoljan zato sam uzeo i testeru, navodno je jako malo radila, istrugala par ''krovova'', i smatram da nisu najveci krs od ovih ne brednranih nego da su sasvim ok za novac i za neke manje potrebe.

Kada se kaze da je ne forsiram sta se tacno podrazumeva pod tim ? Rezervoar pa da se hladi ili cak i pre ?
 
Ajde mozda sam dosadan, ali me cisto zanima iskusniji sta kazu.
Gledam nesto ovaj Oleo Mac 947, pise : ''Motorna testera dizajnirana za intezivnu upotrebu ( orezivanje, seča stabala malih - srednjih prečnika za ogrev ), praktična i jednostavna za korišćenje i održavanje.''

Sta se podrazumeva pod seca stabala malih - srednjih precnika ? Koji je to precnik u cm bas me zanima ?
 
Misljenje o oleo mac GSH 56 ? 3,5hp na akciji za svega 25.000 din. Dupla povratna opruga, mac je 18 cola, korak 325 sa 36 zuba.
Garancija 3 godine.
 

Eto za 22k.
 
Nazad
Vrh