Motorne testere

Ljudi pomagajte.
Koju novu testeru kupiti od ovih Husqvarni sto su na akciji.
Dvoumim se izmedju 365, 372 ili pak neku iz nove serije 5. Na primer 562 ili 565 ili cak i 572.
Do sada sam koristio 266 a imam dosta debela drva i secem mozda oko 50 metara godisnje sve u male trupcice.
 
Decenijama proverene 365/372, prva nešto sporija, ali dugovečnija, druga - prava profi mašina, brza i jaka.Obe ti završavaju posao i više od toga.
Mana - više se ne proizvode, ako je to uopšte mana.
Sa serijom 5 nemam iskustva, ima ovde forumaša koji imaju te testere
 
365 ti je sasvim dovoljna po meni, ja sam sa 61 sekao pola metra debele balvane bez ikakvih problema...
 
365 je proslog februara pocela i zavrsila sredinom aprila 80 ari mlade gore(bagrem zuti 20 godina imao,prosek od 15 do 20cm u precniku) posekla,doneo sam kuci oko 130 metara kubnih drva. Za to vreme sam je samo ja koristio i dva drugara utovarali za mnom. Imala svakog 3 dana ostrenje sa original lancem, strasna masinica. Serije 5 imaju taj novi elektrokarburator samostelujuci ako te to neodbija kod takvih masina,kazu da su strasne i one masine
 
Da sam na njegovom mestu uzo bi ovu 365 nema elektrnike autotune i gluposti, ima i lep popust.Ima li jos neka testera bez ovog samostelujuceg karburatora autotune, sve su sa njim?

Kakvo je stanje kod stihl sa testericima da li ima neka bez ovih gluposti?
 
Добро вече колега.
Извињавам се што ускачем у тему.
Имам Томос Хусварну 61.
Још једно моторно тестере за своје потребе би пазарио.
За Ецхо 501 сам добио лепу понуду.
Неко мишљење о моделу .
хвала вам
 
U Nemačkoj nema više da se kupi benzin i dvotakol odvojeno pa da praviš mešavinu, samo gotova mešavina i bio razgradivo ulje za lanac. brzo će to doći i kod nas .
Има,то није тачно.Генерално фирме купују готову мешавину,али је прескупа.Од 25 до 35е -5л.
 
365- 61 stara je cudo.
Za 20god jenom promenjeni lezaji na radilici, klip i karika, pukla kosuljica lezaja i uletela pod klip...
Hilzna bila kao nova.
Mislim da je nasa greska, trebalo je ranije lezaje izmenjati.
I dan danas radi kao kad je bila nova, ne secam se da li je svecica ikad menjana, ako jeste onda je druga na njoj.
Godisnje sece do 50cm².
Mislio sam da uzmem 562 dok je na akciji, bas mi se svidja, neke potrebe i nemam ali eto, voleo bih da je imam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Za prvatne potrebe mogu da prave mešavinu ali za profesionalne upotrebe nije dozvoljeno...dakle za firme sto se bave tim poslovima.

U jednoj radnji sam vido gotove mešavine od Aspen, Stihl Motomix i Storz. Cene kanta od 5 litra ako se ne varam negde oko 28eur.
Nije mi jasno sad ovo da profesionalci moraju da kupuju gotovu mesavinu koja je tako skupa?
Pa kako ce drugacije ti prefesionalci da naprave mesavinu ako ne identicno bas kao sto je i ta napravljena? Nema mi to logike nikakve.

Zivotnu sredinu najvise zagadjuje ulje za lanac ako nije ekolosko tj ako nije namenjeno za lanac.
 
Gledam ovih dana na zvanicnom STIHL sajtu neke motorne testere i nisam primetio da imaju neku akciju, odnosno popust. Danas slucajno naletim na nekog prodavca i ima neke akcijske cene. Posle malo potrazim i naidjem na jos jednom mestu fin popust. Pise da se dobija racun i garancija 2 godine. Nego meni sad cudno kako oni daju toliki popust, da nisu to neke kopije? Zna li neko nesto o tome?
 
Nisu kopije...uglavnom su na akciji modeli koji se odavno više ne proizvode,a kod nas su nalagerovane, kažem uglavnom, jer se nađe po koja novija serija...Jesen je i svaka firma ima redovne akcije...
Kod STIHL-a su to: 170, 180, 211, 230, 260, 310, 382, 462
 
Jeste tacno da su modeli koji se ne proizvode vise, ali mi cudno jer su na zvanicnom sajtu cene bez popusta, isto i kod zvanicnog prodavca. Dok recimo OKOV i jos neki imaju fine popuste. Razmislicu malo, ali izgleda da cu da narucim nesto jer u mojoj blizini nema tih radnji.
 
Evo da dodam, sad sam gledao kod ovog prodavca kod mene i ipak ima neka zimska akcija i fini popusti. Onaj sajt ili ne azuriraju ili se ja slabo snalazim.
 
Ja sam prosle jeseni kupovao testeru, razmisljao izmedju ms 361 i husqvarne 365, na kraju uzeo ms 382 bila na akciji u Bratuncu i jos mi gazda koji drzi stihl program spustio cenu ispod te akcijske pa me izasla 600€. Sad kakva je njemu racinica ne znam, uvoznik za BiH je unikomerc Mostar. Uglavnom sam zadovoljan sa testerom, iste je tezine kao husqvarna 61, a mnogo je jaca...
 
Nazad
Vrh