Motorne testere

Ne puca to bas tako lako jonsered su vrhunske testere

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Momci potreban mi je duvač za lišće
Zbog izguvavanja kombajna balirke i 2 drveta imam u dvorištu
Isto da mogu seno ili slamu sa betona oduvati
Koristio bi se možda 6_8 sati godišnje
Šta uzeti?
Demon
Villager
Stihl


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kupio sam novu Stihl ms 170 ništa gore u životu nisam kupio
Za 3-4g potrošila možda 10l goriva i uvek njaka
Demon trimer sluzi perfektno
Villager sam imao pumpu za zalivanje dobro je sluzila

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Imam svasta od vilager-a, nije to sad neka sreca ali moze raditi povremeno.
Pumpu za zalivanje imam njihovu, radi kao sat, uzeta kad su se pojavile tek, ima skoro 10 god, samo kanap menjan jednom i to istrulio od vlage.
Zanimljivo da trunku ulja ne trosi motor i uvek pali na prvi potez, eventualno drugi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesam pitao vec dali se ovo ulje moze koristiti za pravljenje mjesavine za testeru , castrol 2t namijenjen za dvotaktne skutere ?

castrol-power1-racing-2t-1l-400x400h.jpg
 
Ma imam problem sa husq 562 , 170 radnih sati . Moracu mijenjati klip , ima ostecenja koja su izgleda od goriva kako kazu , a na klipu odozdo nesto masno , i smolasto . Zadnje sam taj koristio mada mi kazu da misle da je ostecenje nastalo ranije
 
Predmetno ulje ima odlična tribološka svojstava, ali specifičan način primene.
Naime ova vrsta sintetičkog 2t ulja se ne meša dobro sa benzinima, i obično se tokom mirovanja izdvaja i pada na dno. Predviđena je za skutere ili 2t motocikle ali da se meša posebnom pumpom koja ga upumpava u motor prema režimu rada.
E sada, pošto većina mešavinu pravi klasično mešanjem sa benzinom u kanisteru, i kada se mašina ostavi da odstoji, ulje se izdvoji na dno rezervoara, i pri pokretanju mašina povuče praktično samo ulje, a kasnije radi samo na benzin.
Nadam se da ti je sada jasno što ti je na testeri otišao klip, i zašto imaš nalepljenog ulja sa donje strane klipa.
Kako si utvrdio da mašina ima tačno 170 sati rada? To i nije tako malo za 2t motor.
 
Meni je husqvarna 61 samo stala u radu. Majstor otvorio i bilo je šta za vidjeti, pukla karika i probila klip. Cilindar isto bio netaknut.

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh