Motorne testere

Nova original košta preko 500€. Etiketa iz 2012, tada se ovaj model i počeo praviti. Ili neko plače za njom ili spolja ne tako loša kopija.
Kupio je kod jednog iz okoline Trstenika sto uvozi polovne stvari.
U knjizi stoji ime i adresa bivseg vlasnika i od dilera gde je taj vlasnik kupio bio.
Tako ne verujem da je maznuta nekome.


Gledao sam je dosta ranije novu, ali mi bila skupa za te pare tako da sam tada kupio Husqvarnu u slicne snage.

Orginal Dolmar jeste jer se vidi.
 
Pa i ja bih, ali to je jedino sto mogu licno da nadjem.. Ovo za slanje to je jos veca macka u dzaku.
Iz kog razloga bi ti zaobisao ?
 
Pod br.1, zato što prvi put vidim takvu testeru, a pod dva jer nebih rekao da relativno niska cena nadoknađuje potencijalne probleme sa održavanjem.
Uzmi neki dobar Stihl ms440/460 ili Husqu 365/372 i nema šta da brineš.
Ako moraš preći 100 km više, to nebi trebao biti problem za kupovinu takve alatke.
 
Ne treba gledati kilometrazu, to na kraju ispadne uvek najmanja stavka.
I ja sam pre za neku H 365, ako mora bas polovna...
Mislim da sam nailazio na oglase sa cenom 200-250e

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zato sto je matora testera :)

Kaze covek da je uvezao iz Austrije davnoooo i da je odavno kod njega, ono sluzila da se za zimu prestruze drva za ogrev.. Deluje jako ocuvano na slikama za testeru staru preko 20 godina, zato mi deluje da nije puno radila i da je mucena..

Odgovara mi i cenovno i blizinom ( nisam u mogucnosti po ceo dan da odsustvujem od kuce ), a i mozda bih mogao da povedem eventualno nekoga ko se bolje razume da pogleda, to je ispod sat vremena voznje u jednom pravcu.

Sve znam i razumem i ja bih je zaobisao ali sve mi nekako u glavi da ce da posluzi ne bih ja profesionalno sekao drva.. godisnje 20 kubika mozda..
 
Ma ako si naumio, napred...to jeste profi mašina namenjena velikim poslovima...Međutim, mi ovde na forumu samo dobronamerno komentarišemo (nadam se većina)
Jonser 820 je po mnogo tome prevaziđena mašina...pored decenija koje ima (skoro 40, a ne 20 godina), ona je blizu 11kg teška kada se natanka gorivom i uljem.Amortizeri poprilično slabiji učinak nego novije testere...2 razloga koji će te poprilično razdrmati i kičmu dobro saviti.O rezervnim delovima je posebna priča...sve je ok ako je očuvana, ali treba računati da će nešto otkazati, tada počinju problemi.Ona čak nije rađena kao dublerka kakvoj Husqvarni, pa tražiti delove od nje.Tih godina Jonsered je radio samostalno, mnogo kasnije ih je preuzela Husqv. kao i Partner.
20 kubika nije ništa mnogo, to rešavaju mnogo manje mašine, pa čak S440 H365 su velike za to, kao što su S250, 260,290, ili H346, 353 357
Da ponovim, ako si rešio, da ne kvarimo više.
 
Pozz drugari,jedno pitanje.Koliko bi vredela Stihl 051av?Imam vec jednu takvu testeru ali mi ispala jos jedna takva testera blizu mene kojoj znam celu istoriju.Covek kupio novu u CH mozda je istesterisala 20m drva ukupno,vise stajala nego radila.Bukvalno testera glanc nova.Covek je sad penzioner,pare mu nisu problem ali jednostavno njemu sad preteska nemoze s njom raditi a ima i druge manje testere.Neki preprodavci mu nudili 150-200e.Koliko realno vredi takva testera i kakva je situacija sa rez delovima s obzirom da testera ima blizu 30god?Testera je bukvalno nova al opet nebih nesto da je preplatim a opet zao mi ispustiti takvu masinu,takav kvalitet danas ne mozes naci.
 
Ja ne bi uzeo za dz da mi da, ni tu ni onu gore..
To su stare masine, danas mozda vrede za muzej samo.
Treba ici ka novijim masinama, zbog delova, ekonomicnosti, udobnosti...
Ja imam staru H61 sto dodje skoro isto sto i H365, mogu reci nekad i ona po prilicno oteza u ruci.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kupio je kod jednog iz okoline Trstenika sto uvozi polovne stvari.
U knjizi stoji ime i adresa bivseg vlasnika i od dilera gde je taj vlasnik kupio bio.
Tako ne verujem da je maznuta nekome.


Gledao sam je dosta ranije novu, ali mi bila skupa za te pare tako da sam tada kupio Husqvarnu u slicne snage.

Orginal Dolmar jeste jer se vidi.
Taj onda nije švercer kao što napisa u prošloj poruci. A uz sve to onda sigurno nije maznuta, Njemci malo malo pa promjene auto a ne motorku.
U svakom slučaju srećno i da dobro služi.
Ove manje poznate marke često su i kvalitetne ali kod nas ih nije poželjno kupiti jer su servisi teško dostupni a o rezervnim djelovima je suvišno pričati. Iz tog razloga kupujem samo Stihl mašine, servis sa prodavnicom djelova mi je 10ak km udaljen.
 
Dolmar je u Nemačkoj nekada važio za kvalitetniju marku od Stihl-a. Pre desetak godina ih je preuzela Makita, pa je situacija sa delovima i dalje uredna.
Solo kao njihova manje poznata firma takođe ima kvalitetne testere, ali je tu situacija sa delovima u Srb lošija..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Naravno da nisam resio, da sam resio ne bih pitao ovde, nego bih isao da uzmem :)
Ako se secam skoro sam zajmio testeru za struganje H372XPG gde si mi bas ti najvise pomogao kako i sta jer nisam do sada radio sa takvom testerom ( bunio najvise grejac rucke )..
U sustini najveci mi je problem cenovni rang, ne bih davao preko tih 150e za neku stvar koju cu da koristim jednom - dva puta godisnje.. takodje ne bih narucivao jer to je isto diskutabilno.
Ovo mi se ucinilo kao ok i blizu je, deluje lepo fizicki, ali eto odustacu jasno mi je sve. Za te pare sve sto nalazim su neke stareee testere, recimo Husvarna 40 isto ima blizu, to tek ne znam sta je..
 
Za taj posao moze i kineska da prodje ako tako gledamo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na avio otpadu :LOL:
Sve znam, covek uzima u nadi da ce da radi i da nece biti problema, ali sto kazes moze da se desi svasta i to brzo.
Tako da najverovatnije preskacem uz dobromerne savete, kada bi dao za 100e onda ne bih razmisljao, uzeo bih pa sta bude bude.
 
Nazad
Vrh