Motorne testere

8.5 kg, ima nesto u njoj benzina i ulja, ne znam koliki je rezervoar i skladiste za ulje..
Ali svakako kada se napuni skroz to je oko 9 kg, treba raditi sa ovim, sto rekao moj prijatelj neki, treba ledja.

Hvala vam na pomoci svakako, uklavirio sam izgleda sta i kako pa cu da probam.
 
Jedino što kroz prednju ručku ne ide topao vazduh, nego je grejanje ručki sa elektrogrejačima.
Dakle, ispod ventilatora ima dodatni namotaj koji proizvodi struju za to namenu.
Imam taj dodatak na dve testere.
 
Pretpostavio sam iskreno, ali mi je bilo previse ocigledno pa sam mislio da mozda ima jos neka uloga.
Svakako ce biti na 0 gde jos to da se greje a napolju samo sto gvozdje ne pocne da se topi :LOL:
 
Kod mene na testeri ima jednu jačinu grejanja, i moram priznati, zimi, kada su rukavice mokre jako porijatno deluju grejači ručki.
Prekidač je u donjem početku ove prednje ručke.
1809a17387a0f7c96f7dc14321541b38.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Iskreno zeza malo ova 372xpg, gasi se na leru..
Cim se malo vise drzi gas recimo minut, nece posle da se ugasi, ovako se sve gasi cesto.. tako je bila prvi put kad sam je upalio, ili mu je bilo tako, nisam imao sta da mu zeznem...
 
Pa ne očekuj od polovne korištene testere idealu.
Malo će trebati šrafciger, ali nije to strašno, ta se testera da srediti..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Krenuli sa spremanjem drva za ovu godinu ali je verni kinez 4500 po milioniti put otkazao poslušnost. Radi nekih 10 minuta odlično, uguši se, ugasi i to se više ne pokreće bez nekoliko sati odmora u hladovini :D Opet je kod majstora u komšiluku i pokušaće da je osposobi, mada ni on sam više ne zna šta da joj radi. Ukoliko ne uspe, daće nam original Štihl 041 da vidimo i mi kako se radi sa kvalitetnom testerom :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Vilager купљен 02.2015 године. Свећица нгк оригинал. Замењен амортизер рукохвата пукао (одговара од партнера). Мач и ланац орегон оригинални али ланац броји последње дане. Набавио сам краћи мач и ланац видећемо како ће радити. Сипам прерађено уље процеђено уместо ланцола од почетка. Годишње сечем 10-так кубика дрвета. Заменила хускварну за коју ни у шведској нема више делова.
 
Dali je ta 041 model iz '71 ili iz -73 ?
Još uvek bolja od savremenog kineza?
Ne znam koje je godište, nisam pitao. Ali čoveče koja razlika, za sat vremena odrađeno više nego sa kinezom za ceo dan. Ceo komšiluk se u roku od 5min stvorio da proveri odakle nova testera :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Nisi mogao jeftiniju naci,ta tvoja je oko 80 eura nova koliko vidim na netu,komsija ima neku cenovno slicnu, sluzi ga evo 2 godine za sad,i nije bas da ne sece sa njom.
 
Koštala je 7-8 hiljada pre 10-tak godina. Komšija nam je dao ovu 041 i za sat vremena smo završili ono što bi sa kinezom radili 1 dan. O gorivu i da ne pričam, troši duplo manje. Ali testerol ide samo tako, mislim da ga više troši od kineza.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Testera te cene ako odsluzi 2-3 godine,okacis je o zid za ukras i to je to,kupis novu.Nesto tako jeftino da izdrzi deceniju je vise nego odlicno,to ispadne bolje nego Stihl onda.
 
Ja sam mojoj STIHL MS 290 tek posle 10 godina zamenio svecicu, koja je inace i dalje ispravna i membrane joj zamenio jer je povremeno zezala.
Pisao sam bio ovde ako se ko seca da nisam mogo da je upalim i sta cu gde cu odnesem je u ovlascen servis. Oni tamo naravno odma nove membrane i svecicu i upale je nekako. Kad sam otiso po nju kaze mi majstor da mora da je isproverava da mozda treba da je odvaja ili sta ti znam sta mi sve ne naprica. Reko nema sanse, testera ne iskoriscena, licno ja radio sa njom, znaci masina garantovano dobra. Dobro, on kao da proveri neki vakum ili sta vec da ne pusta negde jer to tako treba. Naravno sve u redu, ali mu i dalje nema dobar rad po gas i kaze verovatno treba karburator da se menja. Probam je ja tu i reko radice i tako, nije strasno kad ti onmrtav ladan kaze, a mozda je i gorivo lose. Ja gledam i ne verujem sta cujem, ladno mi celu testeru pretreso, a mesavinu nije sipao novu. Dodjem kuci i opet je jedva upalim i nije bas dobar rad. Napravim novu mesavinu i prorade kao doksa, a zamalo da joj radi generalku i da joj menja karburator. Znaci definitivno nema vise sigurnih i odgovornih majstora za nista.
 
Testera te cene ako odsluzi 2-3 godine,okacis je o zid za ukras i to je to,kupis novu.Nesto tako jeftino da izdrzi deceniju je vise nego odlicno,to ispadne bolje nego Stihl onda.
Koristiće se ona i dalje samo kad majstoru naleti neki ispravan karburator. Jutros su zamenjeni klip i stublina, ali oba karburatora koje je imao kod sebe su bili u lošem stanju. Kad mu naleti nešto od delova za kineze sredićemo je u potpunosti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
ako s
Koristiće se ona i dalje samo kad majstoru naleti neki ispravan karburator. Jutros su zamenjeni klip i stublina, ali oba karburatora koje je imao kod sebe su bili u lošem stanju. Kad mu naleti nešto od delova za kineze sredićemo je u potpunosti.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ako se gasi vruca i nemoze te je upaliti dok se dobro ne ohladi ima sanse da modul paljenja zeza tj ima hladan lem u njemu, stavite neki drugi da znate da radi pa probajte. Imao sam takav slucaj sa mojom Homelite masinom, ugasi se i sutra pali iz prve radi ko sat neko neodredjeno vreme kako joj je ćef i ugasi se.
 
Nazad
Vrh