Motorne testere

Koliko sam ja primetio,malo je teze testeri kad se tako sece,i ja cesto secem gornjim delom lanca.
 
Nemam neko preveliko iskustvo ali vodite racuna tako kad secete, (gornjim delom maca) ume biti veoma opasno.
Najsigurnije odozgo presecati koliko god moze...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene na mojoj H 266 zeza jedna sitnica koja i ne pravi neki problem.

Lepo upali, sve super, radim normalno sa njom i kada je ugasim i ostavim neko vreme, pri prvom ponovnom paljenju nestabilno radi. Ne smem joj naglo dati gas dok tako malo sama ne stucka i neravnomerno radi par sekundi posle cega se u potpunosti oporavi. Kao da nema dovoljno goriva tih par sekundi posle paljenja.
 
Mene na mojoj H 266 zeza jedna sitnica koja i ne pravi neki problem.

Lepo upali, sve super, radim normalno sa njom i kada je ugasim i ostavim neko vreme, pri prvom ponovnom paljenju nestabilno radi. Ne smem joj naglo dati gas dok tako malo sama ne stucka i neravnomerno radi par sekundi posle cega se u potpunosti oporavi. Kao da nema dovoljno goriva tih par sekundi posle paljenja.
Provjeri sauh...
 
Jel to 562?
Vidim da je na popustu trenutno oko 20.000din...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da mislio sam 20.000 manje...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 

Jako poučan video, ja lično nisam ovo prebacivao jer kod mene zime nisu oštre a i ako jako zahladi ne traje dugo.
 
Jedna zagonetka , jos uvjek nerjesena na mojoj husqvarni mislim da je 562xp. Treci dan me muci , kad god sam bio ujutro usput ponesem majstoru ustvari vise su trgovci , i jos nisam rijesio . Pocelo da nervira . Ukratko da opisem . Ne radim ja snjom sad u pripremi drva za zimu tu u mojoj sumi nego rodjak pomaze , nebitno ali samo da bude prica potpuna . Radio covjek normalno i jednom kaze nece u drvo .
Ja uzmem i stvarno samo jedno 2cm i zaglavi tj nece dalje . Motor radi normalno da napomenem . Vidim kao mac ili vodilica kao ide naglo ukoso i zaglavi . Nije bilo razloga da se ukrivi , al ajde kupim novi mac ,vodilicu kako zovete ,jes jeftiniji al kazu nema problema , i naostre mi lanac tamo .
Zarezem drvo , ide , opet ostavim rodjaku , on kaze nece . Ja probam vidim kao istupljena i vuce nastranu mnogo. Opet odnesem njima mislim sjeban lanac , naostre 2x i probamo reze dobro al malo vuce pri kraju . Naostre jos jednom jednu stranu kao to je to . Odnesem kuci napravim 3 reza dobro . Ostavim rodjaka kaze nakon jos dva reza opet nece . :mad:
Probam , stvarno , kao prvi put , samo 2cm udje . Kupim novi lanac , ja stavim , ... 2 reza kao u sir , i treci zaglavi lanac , sidje sa vodilice u gornjem dijelu . :haha:
Sutra nosim majstoru da pregleda sve . Sta bi moglo biti ? Kad radi cujem malo neko zveckanje . Mozda lancanik ?
 
Lancanik moze da se cuje ali to nema veze sa tim, kako pises ja bih rekao da je sjebao I taj nov mac

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh