Motorne testere

Ne bih da pametujem ali kupovati kineske testere, trimere, cirkulare, glodalice, blanje... je ludost, to su toliko nesigurne, nepouzdane i opasne po žovot mašine da to nije realno. Remonti i krpljenje tih alata uz neizbježnu nervozu koju izazovu je preskupo u svakom smislu. Evo npr Stihl MS 180 na akciji košta oko 215€, manje a pouzdanije i učinkovitije testere nema, imam je 10 god i svakom bih je preporučio. Kineske testere sličnih karakteristika (mada je i to upitno) koštaju oko 110-130€, znači to kupiti su bacene pare.
 
Skoro sve od alata imam kinesko,sluzi to sasvim dobro,da nije kineskog mnogi bi imali poluprazne radionice.Ta MS 180 za taj novac je najverovatnije cist kinez,i zbog cega bi trajala duze od npr Villager-a za 250 eura ?.
 
Čime te je tako ratočarala?
Većina ljudi ovde koji je imaju su zadovoljni njenim učinkom za taj novac, tu snagu i tu težinu.
Imam ja i ms660, ali je vrlo retko uzimam u ruke..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne bih da pametujem ali kupovati kineske testere, trimere, cirkulare, glodalice, blanje... je ludost, to su toliko nesigurne, nepouzdane i opasne po žovot mašine da to nije realno. Remonti i krpljenje tih alata uz neizbježnu nervozu koju izazovu je preskupo u svakom smislu. Evo npr Stihl MS 180 na akciji košta oko 215€, manje a pouzdanije i učinkovitije testere nema, imam je 10 god i svakom bih je preporučio. Kineske testere sličnih karakteristika (mada je i to upitno) koštaju oko 110-130€, znači to kupiti su bacene pare.
Pustio sam ćaletu jednog crvića da pita komšiju servisera da nam proda ovu Štihl 041 Super, ni sam komšija je ne koristi ko zna koliko pa možda postoji šansa da nam je proda. Pošto se poznaje sa mojim ocem celog života možda napravi neki povoljan dogovor za nas.
Još jedan komšija sa kojim smo bili u dobrim odnosima je koristio neku Husqvarnu srednje klase, ne sećam se tačno modela. Čovek je umro pre neke 2 godine a testera stoji netaknuta od tada. Čovek nije imao sinove već kćerke kojima testera ni ne treba.
Uz sve to planiraju da pređu na grejanje peletom.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Čime te je tako ratočarala?
Većina ljudi ovde koji je imaju su zadovoljni njenim učinkom za taj novac, tu snagu i tu težinu.
Imam ja i ms660, ali je vrlo retko uzimam u ruke..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kvarila se 100 puta. A ne grejem se na drva. Nošena u ovlašćeni servis, nisam je čačkao nikad.
 
ako s

Ako se gasi vruca i nemoze te je upaliti dok se dobro ne ohladi ima sanse da modul paljenja zeza tj ima hladan lem u njemu, stavite neki drugi da znate da radi pa probajte. Imao sam takav slucaj sa mojom Homelite masinom, ugasi se i sutra pali iz prve radi ko sat neko neodredjeno vreme kako joj je ćef i ugasi se.
Mislim da problem postoji na relaciji motor-lanac, tačnije kao da je nešto što prenosi snagu sa motora na kvačilo i na kraju lanac zaribalo. Dok je testera hladna seče bez većih problema, kako se zagreva počinje ono VRRR VRRR dok nešto probije i ona ne okrene lanac. Pošto je opterećenje veće testera se ubrzo pregreje i posle toga ne pali bez sat dva pauze.
To nam se ranije dešavalo kada testera nema podmazivanje lanca, lanac zalepi, kvačilo se vrti i zadimi... Ovog puta podmazivanje radi kako treba ali opet nešto ne valja...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zvezda maca glavi mozda, ugrijte vrh maca industrijskim fenom pa probajte okretati. Ili stavite drugi za probu. A moguce i da je kvacilo lose obicno je zamensko bolje od fabrickog ugradjenog. Sve je tu puno mozda sto je i problem s tim testerama.

Ja sam moju slozio od dve. izmenjano skoro sve gumeno sto ima takodlje i semerinzi i kvacilo od metalnih delova . I mogu reci da to radi dobro za moje potrebe nije stihl ali nebojim se zabosti pun mac 40cm u ram drveta.

Samo ako sam radis i da stvarno znas sta radis ajde isplati se ali da platis neznam bas vredi li prvenstveno zivaca.

Nedavno sam komsi radio AGM 5200 i mogu reci da su kvalitetniji prvenstveno odlivci od ovih bas najjeftinijih i ima orig walbro karb . Da nije bilo njega nebih je radio jel mu je pukla radilica sto se zna desiti kod nekih serija. Inace eno radi mu masina extra, samo sto on nezna da radi stim gas do panja dal motka dal trupac isto mu dodje-
 
Sve ovo bez ( ) :ppozdrav:
Ima tast 038 uradio punu generalku sa originalnim delovima, bracala ono je zivotinja! Sad ne moze da je upali puna je kompresije 😂😂
U mom arsenalu 028 je naj efikasnija, vrti se kao luda.
 
038 je tenk, u svakom smislu te reči...gvozdena , preteška i neuništiva...Gledam opet ovaj tvoj arsenal, zbirno imaju oko 80 godina. ;)
 
038 je testera kojom je Stihl vratio poljuljani ugled 80-tih godina.
Dizajnirana je od stručnjaka koji je u Stihl prešao iz VW-a, pa onda dođe nešto kao golf II u svetu testera.
Proizvodila se u tri jačine:
1. Obična 038, sa klipom 48
2. Super, sa klipom 50
3. Magnum, sa klipom 52
Dobro ide i obična, super ide dosta bolje, dok magnum(koja je kod nas retko prodavana),je stvarno životinja koja bez problema može terati i mač preko 70cm.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Trebam pomoć. Imam villager testeru i od nedavno se pojavio problem prilikom seganja.
Naime, kad segam od gore ka dolje šega radi TOP, nema problema. Medjutim, po nekad se desi da moram od dolje presegati drvu (gornjim dijelom maca, ako razumijete) šega tad pocinje da se gusi. Nije mi jasno o cemu se radi. :(
 
Nazad
Vrh