Motorne testere

Mislio sam na grejanje ako je motor ispravan. Neznam kako bi se štelovalo nešto na modulu za paljenje kod motorne testere. Magnet fiksiran, modul fiksiran.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Комшија је купио вилиџер велику моторну тестеру. Али баш велику. Од почетка не ради како треба и дешава се контра паљење. Ланац се окреће уназад. Ношена на сервис то је решено али сад кад се упали ради нормално на додавање гаса ради још 2-3 секунде и угаси се. Као да се угуши. Шта може бити?
 
Imam jednu nejasnocu u vezi vodilica za testeru, naime postoje sa sa sirokom bazom i uskom pa me zanima kakva je razlika u radu između njih?
 
Mislio sam na grejanje ako je motor ispravan. Neznam kako bi se štelovalo nešto na modulu za paljenje kod motorne testere. Magnet fiksiran, modul fiksiran.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Upravu si nema klasicnog stelovanja sem kod motorki sa platinama (praistorijskih imao sam jednu takvu) , ali unutar samog modula se moze javiti kvar i da pomeri ili blokira tacku paljenja. Primer su skuteri kod kojih se to cesce desava valjda zbog vece upotrebe ili srot komponenti ugradjenih u iste. Nije nemoguce, zato sam i napisao tesko i retko da se moze desiti, Obicno se motor greje kad je nesto neispravno, nepodeseno ,tupo ili neodrzavano , citaj nikad ocisceno
 
Upravu si nema klasicnog stelovanja sem kod motorki sa platinama (praistorijskih imao sam jednu takvu) , ali unutar samog modula se moze javiti kvar i da pomeri ili blokira tacku paljenja. Primer su skuteri kod kojih se to cesce desava valjda zbog vece upotrebe ili srot komponenti ugradjenih u iste. Nije nemoguce, zato sam i napisao tesko i retko da se moze desiti, Obicno se motor greje kad je nesto neispravno, nepodeseno ,tupo ili neodrzavano , citaj nikad ocisceno
Kod skutera i motocikala situacija se malo promenila jer su braća kinezi već izbacili CDI kod koga se može programirati po želji predpaljenje.
Na CDI ima USB priključak koji omogućava da se na svakom broju obrtaja podesi predpaljenje. Postoji i programčić kojim se štelovanje radi na računaru. Skroz fina stvar..
 
Koji su ti tvrdi. Meni odgovaraju jer oštrim strojno. Do sad koristim samo oregon i ako ne potegnem po zemlji ili po kamenu, dosta dugo drže oštrinu.
 
Ljudi kako se pravilno pali ova 372XPG ?

Na prekidacu ima 0 levo I i desno II, sta je sta ovde tacno ?


YTf8zhN.jpg


jKkMOFz.jpg



Dugme crveno stop sluzi za gasenje testere ili samo za hitne slucajeve gasenja, a gasi se na prekidac desno ?
 
Crveni prekidač je za gašenje, a ovaj crni je prekidač za zagrevanje ručke, taj model (xpg) ima tu opciju...dakle, na I slabije greje, na 0 ne greje i na II jače greje.
 
Koje rucke Dejane, prvi put za to cujem ?
Ne vidim nigde opciju za blokiranje okretanja lanca sto ima kod nekih testera recimo...
 
Prednja ručka (ručka leve ruke (aluminijumska cev) kroz koju prolazi topao vazduh...Na drugoj slici se vidi samo malo kočnica lanca...tj. ono što ti zoveš blokiranje okretanja lanca.Kočnica se nalazi odmah iznad prednje ručke...aktivira se guranjem prema maču, ali ima i automatsku opciju u slučaju nekontrolisanog i iznenadnog udara u drvo.
 
Na mojoj motorci je ta kocnica lanca ustvari blokiranje davanja gasa, ne moze da se stisne gas dok se ta poluga da tako kazem ne premesti ka sebi..
Ali nebitna je prica moja, ova me zbunjuje jako.

KxlT1jU.jpg


Znaci koliko vidim ovde sa slike ona treba da bude ka coveku da bi se odblokiralo ?

Ovaj plavi pipak isto ne znam sta je i da li se sta radi sa njim..

JvJg2v0.jpg


Ima na dnu ovde neki sraf za stelovanje necega, deluje mi kao ulja za podmazivanje lanca... pretpostavljam ?

a3Frtz5.jpg
 
Uh, uh...ajmo redom...
Poluga blokade gasa je na zadnjoj ručki (desna ruka) i ona - kako joj i ime kaže blokira gas.
Poluga kočnice lanca je iznad prednje ručke (leva ruka), aktivira se guranjem prema napred (prema maču)
To plavo je ventil dekompresora...služi za lakše paljenje, pogotovo kod prvog hladnog paljenja...samo se stisne, kada motor upali ili se "javi", on se automatski vrati u položaj.
I na kraju šraf, da, šteluje se protok ulja za lanac...u zavisnosti koja je vodilica (mač) na testeri, tako se i on šteluje...što je zatvoreniji - manji protok - manji mač i obrnuto.
Skini negde sa neta uputstvo i rukovanje Husqvarna 372xpg, pa natenane pročitaj
 
Taj sraf je za stelovanje kolicine ulja za mazanje lanca,taj plavi taster je dekompresor a kocnica ne blokira davanje gasa nego blokira lanac I samim tim kad probas da das gas ne moze jer kocnica drzi I gusi motor

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Znam da je uh, dao mi covek da se posluzim.. Nije moja, a ne volim da zeznem tudji alat, medjutim kada sam je pogledao kuci zbunih se totalno jer nisam se do sada susretao sa ovim modelom.

Kod mene na Kinezu je kontra, blokada gasa je gde je ovde poluga kocnice lanca, a lanac se blokira to jest okretanje sa strane na dugme..

U sustini, drzim crni prekidac na 0 jer mi ne treba nikakvo grejanje rucke ( sta god to tacno predstavljalo ) po ovoj jari, kod prvog paljenja plavi pipak stisnem, ostalo klasika izvucem saug, povucem poteznicu cim upali vracam saug, blokada lanca ka meni, i udri..
Tesko inace ovo cudo kao crna zemlja.
 
Nazad
Vrh