Motorne testere

Ako je svječica suha, nema goriva u cilindru, a ako je mokra, ne baca iskru kad je pod kompresijom. S obzirom da imaš viška goriva u karburatoru, pretpostavljam da je svječica suha i da je nečime spriječen dovod goriva iz karburatora u cilindar. Nemam iskusta s kvarovima na pilama i to je samo moje razmišljanje.
 
Nisam uopste mnogo verglao pre nego sam proverio svecicu, mozda 5-6 puta. Onda i kad sam video da baca struju za svaki slucaj sam stavio drugu ispravnu svecicu i opet isto. Svecica bude vlazna posle nekoliko povlacenja i mesavina na karburator kaplje. Pokusavao sam da izluftiram cilindar tako sto skinem svecicu, nagnem testeru i povucem kanap par puta i uvek izadje dosta mesavine i iz cilindra i iz karburatora.
 
Oblik cilindra je isti kao na S026/ms260, ako se otvori ne podudaraju, mogu se malo šlicovati.
Kod S026 je 44mm a kod ms260 je 44.7mm.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ok videću msm da je kod partner 495 sa prednje/zadnje strane rastojanje rupa šire ( 47 mm ) a sa bočnih strana uže ( 44 mm )
IWBNwGa.jpg
R2wFRDc.jpg
Mof0Hrf.jpg
a rastojanje rupa kod S026 je kontra i ne znam da li se može posle ucentrirati cilindar kad išlicujem rupe to je msm malo teže u svakom slučaju hvala, mada meni se vise cini da odgovara od S024 zbog gornje strane cilindra ili mozda cilindar od S028 ( ali je hod 31 mm ? ) najbolje imati kod sebe oba cilindra pa proveriti. Da ne davim više najverovatnije ću da potražim klip pa nek ide koliko god može, a ugradnja clindra od S026/024 možda drugom prilikom da se igram....
Ako neko zna gde ima klip za partner 495 ( nosi dve karike od 0,5 mm ):
J0JnpXN.jpg
 
Nisam uopste mnogo verglao pre nego sam proverio svecicu, mozda 5-6 puta. Onda i kad sam video da baca struju za svaki slucaj sam stavio drugu ispravnu svecicu i opet isto. Svecica bude vlazna posle nekoliko povlacenja i mesavina na karburator kaplje. Pokusavao sam da izluftiram cilindar tako sto skinem svecicu, nagnem testeru i povucem kanap par puta i uvek izadje dosta mesavine i iz cilindra i iz karburatora.
Moje mišljenje je, da je problem kod karburatora, ako kažeš da si malo verglao ( membrane, iglica, prljavština ), jel' si probao bez čoka kad je izluftiraš ?
 
Bez coka nisam probao jer sam odustao posle par pokusaja kad sam video da se pojavljuje ogromna kolicina goriva. Zaboravio sam da napisem da sam je sat vremena pre toga upalio normalno i seko malo sa njom i posle nece.
 
Predpostavljam da je na verglanju kompresija dobra, čist filter za vazduh, dobra mešavina ( sveža ), nije se neko igrao sa L i H diznama, pa tako onda predpostavljam da su membrane ili iglica, ja konkretno sumnjam ( moje mišljenje ) na membranu kod impuls creva da je u nekom defektu pa kroz nju provlači gorivo preko impuls creva vuče u karter ( donji blok ) motora. Ako je pristupačno da skineš impuls crevo na strani karburatora pa da probaš da li drži vakum u samom karbu. i tako proveriš da li je membrana pocepana, sačekaj još savet od ovde malo boljih majstora, a ako ti je hitno onda je najbolje odneti u neki proveren servis da oni to pogledaju.
 
Kompresija koliko mi se cini kao i uvek. Filter za vazduh opran lepo i osusen prethodnog dana. Mesavina napravljena taze tog jutra. Na tu testeru od kako je kupljena srafciger nije stavljen, znaci nikakva stelovanja ili slicno. Posto cu narednih dana da praznujem nista nisam preduzimao oko nje, a nije mi ni hitno. Videcu posle praznika.
 
Imao sam sličan problem sa ms290, isto nije htela da upali i gorivo kapalo na auspuh. Odvrnuo svećicu i produvao sa kanapom, ostavio sat vremena tako da se isuši i benzin ispari, sad radi bez problema, to je bilo pre pet godina možda, otad nikakvih problema a ni pre toga, dobro su je napravili da ne ureknem.
 
Može, ali ima dorade kućišta i mora da se kupi odstojna čaura od novog tipa..
Nemam pri ruci IPL da ti kažem šifre delova, ali kod Šumoprema možeš uzeti sve zajedno.
Mora i drugi lančanik..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
H572xp je mnogo više od kućnih potreba...naslednica legendarne 372xp...odličan izbor...koliko je bila?
 
Nazad
Vrh