Motorne testere

vujke- problem sa filterom je standardna stvar....dobro dihtuje dok je novi...posle par pranja se stisne filter i vise ne dihtuje izmedju haube i nosaca filtera...resenje je jednostavno 120din je novi deblji filter i stvar resena...
jos jedna bina stvar kod 170-180 vremenom se kopca haube olabavi i ne drzi haubu fiksiranom te hauba malo igra u radu i opet ne zaptiva pa uvlaci piljevinu..
walbro karburator su nosile starije 017 i jedna retka serija 018...sa dva srafica za stelovanje,kasnije se preslo na zamu sa jednim sraficem

worm- svaka masina koja posled odredjenog stajanja nece da upali treba se da pregleda...ciscenje karburatora,filtera,promena goriva.vakum test pa tek onda paljenje....svakako je odnesite u servis

stojke73.... jonsered 2055 i 2055 turbo nose Walbro HDA karburator kojemu srafici za stelovanje se odvrci H na 1krug i L na 1,5 krug...ako je testera ne ponasa kako treba potrebno je odraditi servis karburatora vakum test motora i rezervoara za gorivo...

kako se radi vakum test bice dokumentovano za koji dan ....
Kod mene je izgleda ZAMA, samo jedan šafić za ler gas, može li se ugraditi neki bolji karburator sa L i H diznom, da li paše neki?
 
Ima LA-ler gas (prazan hod) i L diznu koja u koliko nije nista dirano treba da ima svoje granicnike da se ne moze zaviti niti odviti skroz do kraja.Fabricki za L sraf je jedan pun krug.Najlakse ti je da kupis obrtomer oko 1200-1500 din. I olaksas sebi.Samo oprezno inace je lepljenje-pregorevanje klipa izvesno. Živeli.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Izgleda da ima i sa jednim šafićem samo za ler gas, pogledaj post iznad šta Brkin kaže. Sutra rasklapam karburator jer pali samo kad uspem gorivo kroz karburator pa ću videti ima li još jedan šafić.
 
Ima LA-ler gas (prazan hod) i L diznu koja u koliko nije nista dirano treba da ima svoje granicnike da se ne moze zaviti niti odviti skroz do kraja.Fabricki za L sraf je jedan pun krug.Najlakse ti je da kupis obrtomer oko 1200-1500 din. I olaksas sebi.Samo oprezno inace je lepljenje-pregorevanje klipa izvesno. Živeli.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Znaš li može li na nju neki bolji karburator sa H i L da ima?
 
Znaš li može li na nju neki bolji karburator sa H i L da ima?
Ne vidim razlog zemene karburatora,nećeš rešiti problem,inače ima LA šraf i L šraf.Trimeri imaju sa ,,jednim'' L šrafom pa rade odlicno.A i nju je fabrika projektovala da radi tako.Test kompresije,vakum test motora (ako negde vuče fals vazduh,nema vakuma nema ni da povuče gorivo),vakum test karburatora,provera dovoda,provera rezervoara i oduška pa tak onda sam karburator.Da li se zalepilo ulje negde od stajanja da li su se stvrdle-oštetile membrane,iglica,čišćenje i tako dalje...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ne vidim razlog zemene karburatora,nećeš rešiti problem,inače ima LA šraf i L šraf.Trimeri imaju sa ,,jednim'' L šrafom pa rade odlicno.A i nju je fabrika projektovala da radi tako.Test kompresije,vakum test motora (ako negde vuče fals vazduh,nema vakuma nema ni da povuče gorivo),vakum test karburatora,provera dovoda,provera rezervoara i oduška pa tak onda sam karburator.Da li se zalepilo ulje negde od stajanja da li su se stvrdle-oštetile membrane,iglica,čišćenje i tako dalje...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Dugo je stajala, a pre sam je palio tako što naspem malo u karburator goriva, onda ona povuče gorivo iz rezervoara kad upali.

Ovo za štelovanje jel ide ovaj redosled:
LA
L
LA opet
H

Za H sam čitao da ne treba držati gas duže od 5 sekundi, dakle stisneš pun gas, oslušneš, pustiš gas, vrtiš H diznu po potrebi, ako se guši (smeša mrsna) zavrćeš H, ako se dernja (smeša posna previše vazduha premalo benzina) odvrćeš H.
Razlog za ovih 5 sekundi je da ako je smša posna duđi rad na punom gasu uništiće motor.
Kad našteluješ H onda odvrneš još malo H da bi imala snage kad seče.
 
Inače onu MS290 su predobro odradili, nikakvih problema sa njom već 10 godina, oseče oko 40 kubika za dve porodice godišnje.
 
Rasklopio sam karburator i očisti sve sem iglice jer je šaraf koji je drži korozirao. I dalje ne pali. Na membrani je bilo i prašine piljevine koja je ušla kroz rupicu koja je verovatno ostavljena da bi membrana mogla da igra tj da se ne bi stvorio vakuum između lima i membrane. E kroz tu rupicu je ušla prašina tako da sam zaključio da bi ta rupica trebala imati i filter neki. U pitanju je Zama karburator, Stihl China. Ima samo jedan šafić za LA.
 
Ono što sam primerio jeste da kada nagnem motorku naopako benzin curi. Može biti da je crevo ili dihtung između creva oštećen.
 
Inače motorka opet pali kad se naspe goriva u karburator i ugasi se kad ga potroši. LA sam otpusto na jedan okret od komplet zavrnutog.
 
Sa tapatalka?

Imas u levom donjem uglu strelicu ^ ovakvu.Kliknes i druga ikonica sa leve strane iznad tastature.
 
Sa tapatalka?

Imas u levom donjem uglu strelicu ^ ovakvu.Kliknes i druga ikonica sa leve strane iznad tastature.
Nije sa tapatalka, preko chroma sam ulogovan, vidim ikonicu za link url za sliku ali to je valjda za sliku koja je valjda već uploadovana na internet. Meni treba da uploadujem sa telefona ali izgleda da nemože tako, nisu namestili. Ja bih trebao da onda uploadujem na facebook recimo pa da taj link kopiram ovde na poljoinfo?
 
Rešio sam problem, zaprljan filter goriva. Probao bez filtra radi, stavim filter opet radi ali verovatno vuče jer je zagrejana i neće hteti upaliti kad se motorka ohladi bez novog filtra.
 
Kupiću filter za gorivo. Može li se neki kvalitetniji karburator ugraditi, na njoj je Zama, Stihl China.
 
Prvo uplodauj sliku na imgur, imgbb...

Onda taj link iskoristi.Ili probaj insert media to bi trebalo i za slike da radi.
 
Nazad
Vrh