Motorne testere

Kod svake testere bar one što sam ja probao je isto tako a zašto nemam pojma
 
Provjerite vrh mača. Moguće da tu zeza jer kad vuče lanac a reže se odozdo, taj dio povećava otpor a kad se reže normalno, preko vrha lanac prelazi bez opterećenja.
 
Ima tu nekoliko stvari...Prvo; seča gornjom stranom mača se upotrebljava u specifičnim radnjama (okresivanje, seča stabla i granja pod tenzijom, obaranje stabala posebnom tehnikom...).Problem kod takve seče je u tome što mač dodiruje stablo na polovinu svoje dužine (često i poslednjom trećinom) , što automatski povlači mnogo više snage od motora.Snaga motora je najveća na samom početku mača, svakim centrimetrom snaga opada...Tek kada bi postavio idealnu poziciju da gornja strana mača dodiruje drvo na svom početku (što je često nemoguće, što zbog gabarita testere, kočnice, auspuha...) video bi da li testera gubi snagu u odnosu na seču sa donjom stranom.Treba izbegavati takvu seču (osim u pomenutim uslovima) jer često zbog toga i lanac se češće olabavi, a sekač često nema dobar pregled radnje koju obavlja.
 
Zašto moja Jonsered 2159 podigne broj okretaja na leru kad je gorivo gotovo potrošeno? Jel iz skoro praznog tanka uz gorivo potegne i malo dodatnog zraka?
 
Zašto moja Jonsered 2159 podigne broj okretaja na leru kad je gorivo gotovo potrošeno? Jel iz skoro praznog tanka uz gorivo potegne i malo dodatnog zraka?
Мени се слично дешава са моторним тримером па претпостављам да је исти или сличан случај. Кад подигне број обртаја онда само отпустим гас и пустим да ради у леру. Издржи тридесетак секунди таман да се мотор мало прохлади. Пазим да се не угаси сам па доспем резервоар. Док одем по гориво са тримером, сипам и упалим до повратка на место кошења прође минут, два и мотор се мало охлади на леру па онда опет оптерећење.
Мало пре него што ће да нестане горива осетим у ваздуху мирис бензина и онда знам да је резервоар на измаку...
 
Zaboravio sam napisati da se prvo u zahvatu smanje okretaji, kao da izgubi snagu. Kad je izvadim iz reza i otpustim gas onda se okretaji povećaju u odnosu na normalne u leru. Sve ostalo normalno radi.
Također i ja tu pojavu koristim da prestanem piliti prije nego se tank potpuno isprazni. Nešto se očito dogodilo, jer kad je bila nova, to se nije događalo.
 
Odlično...za 3 godine nisam ni svećicu zamenio...sve sitnije poslove sa njom radim, lagana, a ima snage.
 
Lepa armada i prilicno podmladjena. :ppozdrav:Moracu ovih dana da ubacim slike svojih masina,bile su ranije na forumu ali su servisi prestali sa radom Pa su se i slike izgubile.Inace trenutno na stanju su 2xDolmar 112,Stihl ms170,Stihl ms180 Stihl 038 i Stihl 051.
 
Nazad
Vrh