Motorne testere

Danas naći dobru 61-icu je prava lutrija. Gledam kod nas u oglasima svakoj manje više izvađena duša.
 
Evo ti link ispod mog posta...imaš polovne (original) za 10e, i nove (azija) 20e
Odmah sam otvorio i mislim da cela polovna od 1200 di radi posao ujutru cu pozvati.
Jbg od nepaznje u traktoru na par mesta moj poklopac progledao.
Torbe iz tvog posta nisam pronasao na kp.
Danas naći dobru 61-icu je prava lutrija. Gledam kod nas u oglasima svakoj manje više izvađena duša.
A sa dr strane znaju da im drze cenu.
 
Još i gore...izvađena duša, a dekle stručno ofarbane...i stave "fabričko" stanje...To su testere koje su proslavili Husqvarnu kod nas u YU.Tomos je imao licencu i sklapao je još neke modele...(66, 266, 268).61-inica bila je najčešća...ali sve one redom su prastare mašine...
 
Jedino nešto iz šupe, tavana...neka davno zaboravljena, ostavinska rasprava...to vredi, ali takvi modeli se lako prepoznaju.One jesu kvalitetne, napravljene da traju godinama, a ne 4-5 decenija.
 
Još i gore...izvađena duša, a dekle stručno ofarbane...i stave "fabričko" stanje...To su testere koje su proslavili Husqvarnu kod nas u YU.Tomos je imao licencu i sklapao je još neke modele...(66, 266, 268).61-inica bila je najčešća...ali sve one redom su prastare mašine...
Ko i sve dr vreme ih je pregazilo.
No to se kupilo to se ima za kucevne potrebe zadovoljava .
Do kupovine novije ostaje ovo sto imam da pokrpim i gas!
 
Posto se povela prica o husq61 dosao sam na ideju da pitam kako se krece cena poklopca.
Hvala u svakom slucaju pogledacu na Kp.
Cika Jovo sta si odlucio o kupovini husq61 ?
To ja imam pa neznam sta da radim s njom, a pitao me jedan da mu prodam, moja je original husq '98 god ja kupio novu, radjena joj i generalna pre 7-8 god
 
A ja pomislio da ovih ološa nema više...ako je i prolazilo to je bilo pre 10-ak godina.Iz Turske dolaze verne kopije (najviše H365, H372), ali se po ceni razlikuju od originala u ponudi...230 -250 e, za mašinu koja vredi 700e. Istine radi, neko i napiše da je kopija...ali prodavati ovo smeće za 200e je čist bezobrazluk...Najviše mi žao neke lakomislene sirotinje koja će kupiti ovo...Ne znam kakvi smo to, ali znam zašto ide kako nam ide...
 
Ovako, imam h61 kupljena je nova ''99 g., proizvedena ''98, pa me zanima jel' to stari ili novi tip, u cemu je razlika, od kvarova je imala samo izmjenu membrane, jos je na njoj original svjecica. Rezem oko 20- 25 metara drva godisnje, ono u sumi obaranje i sve ostalo. Primjetio sam da kada se uzme za rucku i rikohvat i nategne kao da se klima vise nego prije, jel' su to amortizeri kaput, ja u radu ne primjecujem nista. Takodje imam problem sa oduskom rezervoara, kada sipam gorivo u iskljucivo prazan rezervoar, poslije zimskog sna, gorivo procuri negdje na suprotnoj strani, curi neko vrijeme, kratko, pa kada je uspravim to stane. Kakva je procedura za zamjenu oba ova dijela tj. sva tri, jel moze neko da objasni tacnu proceduru, na yt ne mogu da nadjem.
 
Kolika je minimalna kompresija potrebna za normalan rad testere? Inace rec je o husqvarni 61 jedna karika. Hvala, pozdrav svima.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ovako, imam h61 kupljena je nova ''99 g., proizvedena ''98, pa me zanima jel' to stari ili novi tip, u cemu je razlika, od kvarova je imala samo izmjenu membrane, jos je na njoj original svjecica. Rezem oko 20- 25 metara drva godisnje, ono u sumi obaranje i sve ostalo. Primjetio sam da kada se uzme za rucku i rikohvat i nategne kao da se klima vise nego prije, jel' su to amortizeri kaput, ja u radu ne primjecujem nista. Takodje imam problem sa oduskom rezervoara, kada sipam gorivo u iskljucivo prazan rezervoar, poslije zimskog sna, gorivo procuri negdje na suprotnoj strani, curi neko vrijeme, kratko, pa kada je uspravim to stane. Kakva je procedura za zamjenu oba ova dijela tj. sva tri, jel moze neko da objasni tacnu proceduru, na yt ne mogu da nadjem.
Niko nista??
 
Hm, apsolutno ne smatram sebe stručnjakom (to sam bar 100 x ponovio), pokušavam da prenesem iskustvo koje imam i time možda nekom pomognem ili dam ideju kako bi rešio problem (možda i prava svrha ovog i ostalih foruma).Tvoja H61 je tzv "novi tip"...to su one mašine koju su pravljenje da traju, to i pokazuju...i vredi ih popravljati ili još tačnije održavati.Problem amortizera i nije problem, serviseri ih smatraju potrošnim materijalom.Treba proveriti da li su samo šrafovi samo olabavljeni ili je guma popustila.Jednostavno je vizuelno to proveriti malim rasturanjem.Što se tiče oduška, slična priča...On ima svoje navoje, probaj da ga dotegneš, ako ne može - zamena.Takođe jako jednostavno i bez velikog rasturanja.Neke stvari ne postoji na yt (mada ima svega i svačega), pa zato u slobodno vreme (a ovi meseci su pravi za to), malo alata i polako...Kome nije do toga, nema interesovanja ili osnovnog alata, zna se - servis.Treba i oni da žive od nečeg.
 
Ista,ili bar mislim da mi se desila, stvar sa mojom Villager VGS30 testerom. Isekao sam sa njom krš drva ,sve po dedinom imanju..što iskrčivanje, što drva za ogrev i sl. Primetio sam da,kada sipam mešavinu u rezervoar, da mi nogavice od trenerke ostanu mokre, jer gorivo negde curi..i to se sve dešava dole oko rezervoara, samo lije..
Upalim testeru,kompresija nikakva, jedva vrti lanac, dodam gas, izvasi se.

Rasturio celu testeru, došao do rezervoara, rezervoar glanc čitav. Onda krenem da vadim creva iz rezervoara,oba creva (usisni sa filterom i ono drugo što vodi do pumpice za saug, udrvenila se, kruta oba creva,kao da su od plastike a ne od gume..
Pokušao da nađem ta dva crevca za Villager VGS30, ali nijedna prodavnica nema, servis u Kragujevcu nema. U jednoj prodavnici mi odrežu neka dva tanka crevca, kao evo,morobaj sa ovim,ne moraš da platiš,..zamenio ta dva crevca,ali ona tanka, sumnjam da i imaju pravu usisnu moć. Opet ista stvar ,testera nema kompresiju,ali ovog puta ne lije mešavina po nogavicama.
Onda kupim nov karburator u Kragujevcu, zamenim..ma jok, upalim testeru, čujem je da ne reži kako treba da reži..guši se..ista stvar, dodam gas, testera se automatski ugasi.

Do sada sam se bavio nekim drugim poslovima, nisam imao vremena da je sređujem, inače sve što radim, radim iz ljubavi prema selu,prirodi,zdravoj hrani,za moje potrebe..ništa profi..zarada i to..ne, sezonski poslovi na selu i to je to.

I dalje mislim da su upravo ta dva creva problem, ali ne mogu da ih nađem za moju testeru.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
На старој хускварни сам успео да скрпим црева тако што сам скинуо са аута црева која иду на метлице брисача. Таман еластична колико треба и промер је одговарао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Delova za H61 ima...evo creva...
Evo amortizera...

 
На старој хускварни сам успео да скрпим црева тако што сам скинуо са аута црева која иду на метлице брисача. Таман еластична колико треба и промер је одговарао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Bravo !!!!
I ja sam stigao do tog rešenja na svim dvotaktnim motorima, od APN-ca, preko motornih testera, do trimera...
Na trimer ono tanje odgovara crevce iz nekog dezodoransa !!!
Neka elastična plastika...
To od providnih, a od crnih neprovidnih creva odgovara od zalivnog sistema za borovnice... 😂 😂 😂
Ne znam kako mogu da naprave kvalitetno crevce za vodu a ne mogu za benzin !!!
Bruka Miljenko, bruka !!!!!
 
Nazad
Vrh