Motorne testere

Pre ove sam imao isti model ali dosta stariju.. oseti se pod rukom da nije to taj kvalitet, ipak je made in PRC.
Pitanje, da li posle upotrebe ostavljate skroz prazan rezervar za benzin ili ne? ( ako testera ne radi duzi period)
 
Ne znam sta je ispravno, ali kod mene je već 5 godina uvek pun rezervoar i radi, e sad do kada će tako raditi to ne znam...
 
Реших прошле недеље да узмем неку мању моторку јер она стиловка ми тешка за кресање грана. Нова Вилиџер 380 са неким попустом 12 000рсд :) За гране и остало кресање ми боље не треба. Пробам је у петак, морао сам сечем неки багрењар због геометра, и пријатно сам се изненадио. Стиловку нисам ни вадио из гепека.
0-02-05-3af0c54f4ce505fb1acbfe12f2321f588ef5d84ff24f0766751b7c9ff3c6a110-fa2e0556.jpg
 
Pre ove sam imao isti model ali dosta stariju.. oseti se pod rukom da nije to taj kvalitet, ipak je made in PRC.
Pitanje, da li posle upotrebe ostavljate skroz prazan rezervar za benzin ili ne? ( ako testera ne radi duzi period)

Ја као прави штребер поштујем оно што пише у упутству. Да пре него је упалим сипам свежу мешавину и уље за ланац, пустим је да ради на леру минут па онда посечем то што сам планирао. А мало је и користим, ретко када цео резервоар. На крају пустим опет минут на леру, источим гориво из резервоара и сачекам да се сама угаси.
Мада се тестера када не ради и дуго стоји, рецимо преко зиме, боље понаша него тример. Одмах упали као да није стајала док се тример теже упали.

Био сам раније замислио да их не палим преко зиме али упалим обе "алатке" на месец дана са свежим горивом и пустим да раде пар минута... Ту мешавину онда сипам у моторну пумпу за воду томос а кад желим њу да упалим с пролећа поново у тај бензин са остацима уља сипам ново уље и обавезно промућкам резервоар.
Има овде искуства колега који тако не поступају и опет машине раде...
 
Za tako nešto je ipak potrebna jača, mada ljudi masovno u svojim domaćinstvima koriste Stihl 180 (na prim.) koja je i slabija od ove za 0,5ks. Meni služi kao pomoćna za rad u šumi i za sitne poslove po dvorištu.Za velika stabla i seču u ramovima tu je H390 xp.
 
Da li Stihl MS 180 dolazi sa metalnom kandzom ili je samo sa onim plasticnim zubima vidim da na MS 211 stoji preko plasticnih zuba I metalna kandza?
Koliko je stvarno MS 211 bolja od MS 180,isplati li se razlika od 6000 din trenutno?
 
Ја сам одмах хтео да купим металне канџе али ме је продавац посаветовао да нема потребе ако је нећу користити много. А и није предвиђена да ради по цео дан у шуми, мислим на мс180. Нису се до сада потрошиле ове пластичне али је ја и не користим много.
Увек сам за јачи модел али треба проценити зашто се купује тестера и колико ће се користити. Ови што иду у шуму, колико сам прочитао, увек користе две, јачу и слабију. Ако треба само за кућу да се посечу купљена уметрена дрва онда може и мс180. И да се обори неко ''тање'' дрво, полако, натенане, са размишљањем и планом.
Производни програм има и хоби и професионалне а и неке између варијанте па шта коме треба.
 
hidraulicni motor od 16 kubika sa 3500 obrtaja uparen sa odgovarajucom pumpom od 16 kubika nadam se da bi trebalo biti dosta snage i brzine za secu vecine nasih vrsta. Kada kazem secu mislim da mac sa lancem (325 x 36 x 1,5) ide kao u sir?
 
Ја сам одмах хтео да купим металне канџе али ме је продавац посаветовао да нема потребе ако је нећу користити много. А и није предвиђена да ради по цео дан у шуми, мислим на мс180. Нису се до сада потрошиле ове пластичне али је ја и не користим много.
Увек сам за јачи модел али треба проценити зашто се купује тестера и колико ће се користити. Ови што иду у шуму, колико сам прочитао, увек користе две, јачу и слабију. Ако треба само за кућу да се посечу купљена уметрена дрва онда може и мс180. И да се обори неко ''тање'' дрво, полако, натенане, са размишљањем и планом.
Производни програм има и хоби и професионалне а и неке између варијанте па шта коме треба.
Nije to neka para, lepo nosi težinu testere a sačuvaćeš od habanja čitav taj plastični deo oko rez. od ulja.
 
Obavezno uzmi metalnu kandzu. Bez nje je testera skroz "nestabilna" i kliza.

I nisam za to da ms 180 secka kupljena metrena drva, jer takva drva znaju da budu prilicno velika.
 
Da, to je ipak najniža klasa i za taj posao je potrebna jača mašina (preko 2,5 ks).Međutim, ako je situacija takva da se mora (jednostavno jedina testera u kući), uz svežu mešavinu, oštar lanac i češće pauze (pogotovo ako je napolju preko 25 stepeni), može on poseći te kućne potrebštine bez većih problema.Ove jeseni gledao sam jednog komšiju kako je 3 dana (po 2-3 sata dnevno izjutra) posekao sa el. STIHL-om 10 kubika. na panjeve.Ono što je tog dana sekao u pauzama je cepao i unosio...
 
Pozdrav ljudi ja sam Saša iz Vranja, predstavio sam se već tamo po uoputstvu... Vec neko vreme gledam da kupim testeru i nakon čitanja ove veoma korisne teme, (od A do Š), rešio sam da kupim novu H545 mark 2. Ne idem u šumu, koristio bih je za oko 20 - 30 metara godišnje za ogrev i malo oko vikendice, mislim da je dobar izbor. E sad, kada sam naručio testeru, (preuzimam je u ponedeljak), ovlašćeni distributer mi je rekao da testera dolazi u fabrički zatvorenoj kutiji, a mač i lanac idu posebno. Po netu sam video da sva oprema, mač, lanac, zaštita za lanac, alat..., idu spakovani u kutiji, pa mi nije bas jasno, mislim da me ne muvaju nesto, jer sam imao razoraznih iskustava sa "Ovlašćenim distributerima"...
 
Pogledas lepo na husvarninom sajtu sta ide u paketu to i zahtevas da ti daju ne placaj dok nepregledas paket.
 
Ma da upravu si, nego ako je neko kupovao skoro novu testeru, kakva su iskustva?
 
Nazad
Vrh