Motorne testere

Moze li mi neko reci ko se bas razume dobro u testere koja je razlika izmedju ove dve motorke a isti su model MS 260,da li je u pitanju stariji -noviji model ili mozda ima veze original i kopija Koje su sve razlike i koja bi eventualno bila bolja?
1.
2.
 
Ova prva ti je 026, stari tip.
Druga je MS260, novi tip. Svakako je bolja 260 radi podesljive(jace) uljne pumpe.
Kvalitet materijala je malo bolji na starijim, ali je problem sto su i vise koristene, pa ih izbegavaj.
MS260, koliko znam nisu pravljene kopije, jer je proizvodnja prestala pre pocetka kopiranja..
 
U pitanju je godiste. 026 su stare oznake i nova oznaka je 260 tj samo je nula zamenila mesto. Samim tim, bolje je uzeti 260 zbog godista ako su obe original a po slici trebalo bi da jesu.
 
Vec sam pisao, ali nije na odmet i ponovo da napisem da i 026 neke imaju fabricki podesivu pumpu. Sto se toga tice to i ne mora da bude prednost.
 
Ja na 026 imam problem sa uljnom pumpom. Slabo baca ulje a nema onaj sraf za stelovanje protoka. Gledao sam i unutar rezervoara bi trebalo da bude neko sito. Moze li se ono nekako ocistiti i isprati? Bas malo baca. Na rezervoar goriva mi ode manje od pola rezervoara ulja.
 
Ima stelovanje protoka na novijim modelima. Ja sam moju menjao pre koju godinu ali nikad nije radila kako treba. Kad budem imao vremena moram to sve skinuti i ocistiti pa ako ne valja novu pumpu da kupim.
 
Imam problem sa najverovatnije karburacijom na Stil 034. Znaci podesim karburaciju i sve bude extra. lako pali, lepo radi na leru, lepo ubrzava. posle 15-20 minuta rada eto problema. testera dobije povisen ler gas (zbog cega sam i prosekao novu radnu cipelu) i nece da ubrzava kako treba. Stisnem pun gas a ona samo muci i ako je malo proturiram ona prokine. Ponovo malo dostelujem na L vijku i bude ok otprilike isto vremena nakon cega se problem ponovi. Sta moze biti uzrok tome? Bas me je nerviralo...
 
Ako je usput i dopunis sa gorivom pa posle toga opet ne radi dok ne potrosi isti kolicinu goriva, moze biti do creva u rezervoaru.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Pala kupovina pre par dana, MS 180 za lakse radove gde je MS 650 prevelika.. Dosla na msto Villager vgs 24 s, ms 180 slabija i sa manjem macem radi skoro duplo bolje..
slike.php
[/url] [/IMG]
 
Presecao sam neki ogranjak i nogom sam ga pridrzavao a polozaj neki sav suntav. kad ono ler visok i ne zaustavi se lanac:sjasi:. Sreca pa korisim zastitne cipele. Inace bilo bi veselo. Moguce da se sraf sam odvrme jer cim ga malo zavrnem ponovo fino radi.


Ako ima onaj federc na sarafcu malo ga samo razvuci i nece dozvoljavat da se sarafc pomjera
 
@NikolaKlek
Cestitke za kupovinu! Koja bi to bila po redu na forumu?
Odmah kupi metalnu kandzu, kao i ostali. Steta da upropastis plastiku..
 
Nazad
Vrh