Motorne testere

Dobrodol-kao sto i sam znas kompleta za reparaturu ima raznih...mislim da sam ti i racunao jednom original i prc/tajvan varijantu
uzmi mtb komplet klip i cilindar i resio si se ,jeste kinez ali dobro se pokazao
ja sam pristalica originala da se razumemo,ipak bi probao ispolirati stari cilindar(cimni me pa ti objasnim kako) pa premeriti subitorom i znas na cemu si
recimo radio sam clanu North ARMY gde je stari cilindar bio na izgled jako los.poliranjem se ispostavilo da ima jos zivota u njemu...uz aip klip sa sirim karikama ima i dobru kompresiju
tako da bih i tebi to preporucio,poliranje,merenje(ako nemas gde onda moze i nova karika 3:cool:

Meteor klipovi...posto vidim da se zahuhtava tema....pre nekih 10tak godina je uvezena tura kineskih klipova sa svim oznakama meteora i pakovana u meteor ambalazu...
klipovi si bili jako losi,lepili,pucali,klip nije konusan itd itd..
tad sam kupovao klipove u Hrvatskoj gde su bili original...

tomic-kineski karburator ni u ludilu....vise ces da ga stelujes nego sto ce da radi...stari rastavi operi,kupi set za reparacuju,sve izmeni i radice...pored reparacije karburatora obavezno semeringe nove
 
Ja imam Tomos 266. Dobra je ali preteska. Zato bi mi trebala mala pa sam gledao ms 180 ili ms 211.
Mislim da bi zavrsavala posao i 180 ali bolje je da ima malo rezerve snage. Zato se dvoumim a nisam imao prilike da probam nijednu od nih.
 
Ako uzmes 180 neces se pokajati , a ako razlika u ceni ne predstavlja problem oda je bolji izbor 211.
Ima je moj prijatelj i ona razlika od 0.3ks naspram MS180 se oseca u rukama.
 
Ljudi imam jedno pitanje vezano za motorne testere. Imamo stihl 036, ali meni treba testera za sitne posliće, znači krčenje ćoškova njiva, pretežno šiblja, tanjih izdanaka što ne bi mogao trimer. Takođe i za sečenje silaže, senaže, znači svašta nešto ali bez ozbiljnog zapinjanja ali ne želim ni da preterano pazim testeru... Tako da stihl ne bih akao u tim poslovima. Vidim na oglasima da ima testera za 45e novih, mogu misliti kakav je kvalitet, e sad da li neke skuplje za oko 100e mogu raditi posao? Tipa vilager, straus, demon... Cenim da su sve PRC ali za te pare samo da izdrže par dana godišnje...
 
Poslednja izmena:
Imam ja mcculoch dva komada 33 ccm, za zidariju i sitne poslove neunistive, 50e komad.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
I imam jos jednu za delove ako zatreba, ako je mala dosta je brza i kvalitetna sigurno neces da se pokajes i sahranice 5 kineza.


c9db931f6b22619d21257c1c63f12fa8.jpg
4e45b1a37f22ae83fbc72d20a2709992.jpg


Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
@ prof. dr. Seljak
vilager, straus, demon... Cenim da su sve PRC ali za te pare samo da izdrže par dana godišnje...
sve su to kinezi .. iako ih cene 100 evra ali 45-50 evra realna cena za kineza.. i ja sam kupio jednu pre dve godine i sluzi za vrzine a bogami i za deblja stabla za sada radi odlicno .. mada lanac sam ostrio kako sam je otpakovao i dostelovao karburator...
 
Jel postoji neki vek trajanja mesavine kad se napravi sa onim crvenim uljem. kod nas ovde idu glasine da ne moze da stoji duze od mesec dana. Mada ja nisam imao problema voleo bi da mi neko kaze nesto o tome.
 
Nazad
Vrh