Motorna prskalica / Atomizer

Jel neko ima iskustva sa nemačkim Solo uređajima? Imaju i prskalice i atomizere...

http://www.solo-germany.com/ levo ima pesticide aplicators, pa se onda na dugmiće bira manual sprayers, backpack sprayers....

Svojevremeno smo imali motornu testeru Solo u to vreme dobra i kvalitetna alatka ali...kad je stala...klip i karike nisu postojali kod nas da se nabave.Možda je sada drugačija situacija sa rezervnim delovima ,moja preporuka za sve mašine i alate ​samo oni sa lako dostupnim rez. delovima.
 
Postvani kolege forumasi da vam iznesem moj problem,
Dobio sam stari ledjni atomizer imp panonija sa tomosevim umo 04 motorem(video sam da neki clanovi ovde poseduju isti) atomizer je malo radio i izgleda jako dobro ocuvan ali je dugo stajao, zamenio sam crevo za gorivo(puklo je) i svecicu kada sam menjao svecicu sipao sam malo goriva direktno u cilindar i kada sam pokusao da upalim on upali radi par sekundi i prestane valjda dok potrosi gorivo sto sam sipao u cilindar? Karburator isto odlicno izgleda ali ga nisam otvarao samo sam onaj mali filter na dovodu goriva skinuo i ocistio. Ono sto me interesuje da li neko zna zasto ne dobija gorivo, sta prvo da prekontrolisem? Nemam cep na rezervoru da li to moze da pravi problem? Karburator je dellorto sha 14 12b
 
Posto radi samo dok ima goriva u cilindru je dokaz da iz karburatora uopste ne dobija gorivo. Posto je dugo stajao, operi rezervoar i ocisti karburator, sve lepo izduvaj i pali.
Nabavi cep za rezervoar to moze da ti pravi problem jer ulazi raznorazna prljavstina...
 
Vidi plovak da nije zaglavio. Vidi dali dolazi gorivo na crevo do karburatora jer na crevu netreba da ima nikakav filter. Gorivo dolazi prirodnim padom pa postoji mogucnost da nemoze da prodje kroz filter dovoljna kolicina ili je slavinica u problemu. Ima dosta stvari , samo idi redom i nacices problem.
 
Gde bih mogao da kupim ledjni atomizer,polovan,trebao bi mi za prskanje voca,doduse jos uvek malih visanja,a za kasnije cu,valjda, da nabavim i neki traktorski.I koji bi model bio najefikasniji?
 
Ako te zanima Villager DM25, možda bih ja prodao moj, odlučiću do kraja zime, do tada ni tebi ne treba pa me podseti oko januara :) Star je tek 2 godine, radi sve ok.
 
rasklopio nasao problem, sve je bilo prljavo i uhvatio se neki talog valjda od stajanja, glavna dizna je bila zapusena a i taj mali filter na dovodu je bio jako prljav, kupio sam wurt sprej za ciscenje karburatora sve dobro naprkao ocistijo, diznu potopoio u tu tecnost pobrisao jos jedno isto ponovio i produvao diznu, vratio sklopio i sada sve ekstra radi, malo trebam da nastelujem ler ali polako imam sad vremena, i kupio sam cep, pase od tomos automatika.


E samo jedna stvar taj atomizer ima pumpu koja pumpa tecnost iz rezervoara(gde se stavlja hemija) do prskalice i ima jos jedno crevo koje ide u cep od rezervora, odnosno sace koje se nalazi ispod rezervoara(valjda pravi pritisk u rezervoaru?) tako da moze da se prska i iznad nivo tecnosti u rezervoaru.
Ako neko zeli mogao bi da postavim sliku kako to izgleda.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
evo ga mislim da sam uspeo da postavim sliku i da dodam da sam primetio kada radi motor da se tecnos u rezervoaru mucka a definitivno pravi pritisak u rezervoaru zato sto kada mi motor radi nekih 5 minuta na dihtungu pocne da mi curi voda cim iskljucim i otvorim rezervoar(za hemikalije) prestane da curi inace pravi jako finu maglu i baca u vis sigurno 6-7m

I jel neko zna gde imaju rezervni delovi za ove atomizere, trebaju mi ti dihtunzi i gumice da ih sve promenim?
 
Zar to nije povratno crevo,visak tecnosti koji ne potrosi na puzu vraca se kroz njega u rez.i ujedno mesa ostatak corbe ?
 
ok, na prolece ide detaljan remont
Tintoreti vidim da i ti imas slican ili isti atomizer, ovde na forumu je neko bio postavio vec sliku istog atomizera stim sto crevo ide direktno iz rezervoara u diznu za prskanje a ono drugo sto vraca tecnos u rezervoar je skinuto skroz, pa da li je kod tebe isto tako i ako jeste sto je tako?(crkne ta pumpa pa nema zamenske ili mozda bolje radi bez toga?)
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
evo ga mislim da sam uspeo da postavim sliku i da dodam da sam primetio kada radi motor da se tecnos u rezervoaru mucka a definitivno pravi pritisak u rezervoaru zato sto kada mi motor radi nekih 5 minuta na dihtungu pocne da mi curi voda cim iskljucim i otvorim rezervoar(za hemikalije) prestane da curi inace pravi jako finu maglu i baca u vis sigurno 6-7m

I jel neko zna gde imaju rezervni delovi za ove atomizere, trebaju mi ti dihtunzi i gumice da ih sve promenim?

Jedno crevo je dovod, drugo je odvod zbog mesanja tecnosti. Bar mislim da je tako tj tako bi bar trebalo da bude. Ne bi trebalo da pravi pritisak u rezervoaru proveri oduske.
 
Moze da radi i direktno ali je pritisak manji i nemoze mnogo da izbaci kada podignes diznu iznad nivoa tecnosti u rezervoaru. Pritisak se stvara u rezervoaru samo turbine i to je dovoljno da podigne nivo u dizni za nekih 20cm vise od nivoa rezervoara. Takav je moj ali ja moj koristim na traktoru za prskanje vocnjaka tako da je tecnost uvek iznad dizne i razmisljam da nesto prepravim da tecnost stize preko pumpe od 12v koja je zakacena na akomulator od traktora i da vuce tecnost iz veceg rezervoara u ovaj od atomizera ili direktno na diznu ako nadjem pumpu sa adekvatnim protokom. Ako ne onda ide rezervoar od 100l na zadnje poluge, pa pumpa da podize u rezervoar atomizera a atomizer na branik traktora.Vec isproban sistem i radi ali je mana sto moram cesto da stanem da bih punio rezervoar ostalo funkcionice odlicno. Skinem jedan bocni prozor na kabini i kroz njega drzim cev i prskam iz traktora sedeci .:osmeh: Kad zavrsim red okacim cev i pustim gas od atomizera koji dodajem desnom nogom. Ma da vidis skalameriju, kao hobotnica ali radi posao odlicno, jedina je mana punjenje atomizera, sto cemo resiti.:sjasi:
 
uzmes pumpu od benzinca jer pravi do 4bar a ima dobar protok. ali nekog manje kubikaze jer protok je manji. ili motoric za strcaljku soferke. moj DM14P ima neku pumpicu isto na izlasku iz turbine ali nisam probao koliko moze uvis stalno da izbacuje .treba mi za bastu a nisam mogao nigde trenutno naci DM25. on bi bio povoljniji za moje rabote
 
Kakva su vaša iskustva sa motornim prskalicama poput MORAVE m100 s i sličnim, kakav mlaz izbacuje (Magla, daljina..) kolika površina u voćnjaku može da se uradi sa jednim rezervoarom, iz nekog vašeg iskustva, kakve su cene polovnih ?
 
Nazad
Vrh