Motori sa i bez turbine prednosti i razlike

"motor iz male zapremine ima veliku snagu pa je potrosnja goriva mnogo manja naspram motora sa istom konjazom bez turba jer ima mnogo vecu zapreminu "

al si potrefio poentu ko prstom u ...
 
E da je sada živ Nikola Tesla pa vas dvojica bi čudo napravili zzivice a tek sa Ajnštajnom kada bi se udružio sa tvojim znanjem i umećem mogu samo da zamislim šta bi ispalo ::namigivanje::
 
zzivica je napisao(la):
moja turbina je prva liga i uvek zvizdi dok na rusa ti neces cuti turbinu sve dok nepocne da crkava to jest kad se cuje zvizddanje zrela je za remont.ali to su stariji motori a nni turbine nisu neke izdrzljive u sto narod laze cistokrvne turbine ,cistokrvna je samo garet. :sta:
Post je spojen: [time]1284435708[/time]
_________________________________________________
u americi garet proizvodi neke turbine u manufakturi a te su jjjaaaaakkkooo skupe kao manastir,a i unapred se zna i za koga se proizvode pa postoje i duple turbine kao sijamski blizanci znaci ta turbina ne da poveceva ks nego nemogu da se izbroje ni na jednom meracu ....
Post je spojen: [time]1284468168[/time]
_________________________________________________
www.turbobygarett.com


Zivice znaci turbina na case je zrela za remont posto se cuje stalno zvizdanje
 
Nee Milose nisi razumeo kad na ostalima zvizdi onda je za remont,a samo na kejsu je cool kad zvizdi.



Zzivice imas opomenu pred banovanje,ako nastavis da pises ovakve gluposti dobices jedan lep ban ima da zvizdi dugo.
 
zzivica je napisao(la):
da kejs ima manju kubikazu naspram 577 pa stim i rosi manje nafte a ima 25 ks vise :sta:
Imam ideju ajde da smanjimo zapreminu na 0.1l i da nabudzimo snagu 500ks, ma trosice kao upaljac :haha: :haha: :haha:

u americi garet proizvodi neke turbine u manufakturi a te su jjjaaaaakkkooo skupe kao manastir,a i unapred se zna i za koga se proizvode pa postoje i duple turbine kao sijamski blizanci znaci ta turbina ne da poveceva ks nego nemogu da se izbroje ni na jednom meracu

:haha: :haha: :haha: :haha:
 
2zejnsk.gif

Post je spojen: [time]1284502772[/time]
_________________________________________________
ti su se dobro namuculi da uzare izduv i turbinu a ameri daju garanciju da ce pre motor crci nego turbina garet ma sta da rade.
 
Bajo svaka turbina može da se pokvari a onda od servisera sledi TURBO šamarčina.
Provozaj petnestak minuta auto ( može i jugić) onako oštro u visokim obrtajima i zaustavi i pogledaj izduvnu granu pa ćeš videti kako izgleda.
 
Zvekne svaka turbina, pa i Garrett ako se vozilo ne odrzava i ne koristi adekvatno!
I nije istina da turbina za taj Case kosta 2000 evra...mozda kod ovlascenog klepatora...ups hteo sam da kazem servisera. Redovna prosecna cena kvalitetne turbine je 600-800 evoprskih novaca. . . . . :cao:
 
Meni se cini da ovdje mnogi neznaju princip i rad turbine,sta je unistava a sta joj odgovara pa bi valjalo da malo se netko ukljuci od automehanicara u dilemu i objasni sta koga muci.Ja imam na Fiatu turbinu i nemam nikakvih problema sa njom a moj kum na pasatu vec 3 promijenuo za dvije godine i 300 000km.moj fiat je upola manje presao za 3 godine.Turbina ne da fucka nego jeci a digao sam je na 1.3bara.Dal uopste pojedinci znaju a cini mi se da neznaju kako se stela turbina i dobiva konjaza.Mislim da neznaju pa im majstori oderase kozu sa ledja kad je turbina u pitanju.Najveci je problem turbina sa promijenjivom giometriom krilaca a ove osnovne sto su u traktoru i starim krsevima kao moj Fiat itd.to je obican pasulj tko imalo zna nesto o njima.Bitno je kvalitetno ulje sipati redovno ga mijenjati i negasiti vruce vozilo i turbina ce svaki motor sahraniti.
 
Te turbine sa promenljivom geometrijom na Audi, Vw i Škodi se nisu baš proslavile, daleko kraće traju nego standardne.
 
@care
ne bih o tome koja je bolja, samo dok sam radio u servisu jednom unazad 13 godina nemogu da ti opisem kolio sam turbina skinuo sa fiata JTD jer su popucali rotori,dok na vw samo skidanje i ciscenje zakrilaca i eeeeeeeeeeventualno zamena membrane :cao:
 
e i ti ga sad.........pa normalno zna se od kada jtd stupa na snagu koriscenja,u roku tih 13 godina sam sarafao turbine tek kad se jtd pojavio,do tada nista jer se nisu kidale a od kako je fiat izbacio jtd i serviserima turbina je svanulo ::novac::
 
Onda je moja unikat ili ja znam postupati sa turbo motorom,ok ja ali i zena ga nezali jer kad sijede iz benzinca u njega kako kaze nece da ide dusu mu vadi.Kolega par ga isto uzme i vozi kao svoje auto jer kad negdje dalje idu meni ostave svoje krseve a od mene uzmu Fiata.Nefalim Fiata nekudim wolksvagena jer ga moja zena vozi i to benzinca 1.8 16v ali ovdje je rijec o torbinama.Moj kum na audiju kako sam rekao sahrani svake godine jednu ali on gnjavi auto a ja da nema patosa tabanima bi zuljao po asfaltu koliko ga cepam ali nakon cca 5 minuta sto auto odradi bilo ljeto ili zima kad ga prvi put palim i kad stanem nakon duge voznje pustim auto 1min. na leru da odradi onda ga ugasim.Turbinu sahrani čadja a to mnogima nije jasno,a sta se desava kad se vruc auto ugasi malo progoglajte i vidjecete sta se desava znaju se krilca pokriviti.A turbine sa promijenjivom geometrijom izduraju 300 000km zatim je potrebna reparatura.Ponavljam kod turbasa nikad nesipati ulje koje nije namijenjeno za turbomotore ako se i uspe mijenjati ga na pola vijeka kako je proizvodjac prepisao i nesipati nekvalitetna ulja sa buvljaka sumljivog porijekla.ZAPAMTITE SKRT I SIROMAK DVA PUTA PLACAJU.
 
turbo motor se pali bez dodavanja gasa(na ler gasu) i nedaje se gas u prvih 5-10 min da bi lezista turba dostigli radnu temperaturu i da bi ulje procirkulisalo kroz citav motor .kod nas je praksa nabijes gas i onda palis jos ga malo isturiras da se brze zagreje ,i kreces. prednosti turba dolaze do izrazaja kada se radi u propisanim rezimima rada,npr ako vozis turbo motor ispod odredjenog broja obrtaja moze ti se desiti veca potrosnja(u pitanju su starije generacije turba bez elektronike) jer nemas dovoljno vazduha u cilindrima.to su sada resili sa krilcima sa promenjlivom geometrijom .
 
Ja sam davno rekao da se motori sa turbom nesmiju naledeno forsirati i vruci gasiti ali mnogi se sprdaju koliko sam primijetio i dijele turbine na svabe,talijane itd.Nema veze pun gas kad se motor pali on ako je malo rastelan i dizne pisaju moras mu dati ujutro pun gas 3-4 sekunde "dok proguta"i onda ga ostaviti na cca 950 obrtaja da radi bilo traktor ili auto.Ja tako radim sa svakim strojem bio turbo ili ne kad je ispod +5temperatura upalim i kavu,rakiju popijem a to je 10-tak minuta.Zatim gassss i naravno turbo motor trazi kvalitetnije ulje i cesce mijenjanje ali mnogima je zao 1/2l nafte ujutro potrositi i ulje zamijenuti na vrijeme.Inace nikad nebijezim od turbo motora ali sa promijenjivom geometrijom je necu jer znam sta je i kakva je i rastavljao sam ih.Vece dobijanje zraka u cilindar nikakav problem nije rijesiti i sve bude kako treba i jos 10-tak kobilica :haha: se dobije.Moj Fiat je nabrijan sa 92ks na cca 115ks ali sve zafaljajuci turbu.
 
Nazad
Vrh