Motokultivatori - opšta tema

Што се тиче потрошње код 506-ице све мора да буде ново у карбуратору. И да не показује трагове трошења. Да не спомињем генерално мотор да буде у добром стању. Сад сам орао неколико башти потрошња је била око 1.3 литре на сат. У транспорту сам највише трошио 1.6 литара на сат али то је пржење по атарском путу са 40 бала сламе или 10-так прасади у приколици. Нормалне вожње 1-1.2 литра на сат.
Једноставно речено машина није за свакога ма која марка и квалитет био.
Ко ради са било којим мтк годинама научи који су проблеми и како да их отклони.
Не може ремонт јефтин а добар то цркава после 6 месеци коришћења. Свега сам се наслушао и видео.
 
Podešavanje smese po boji svećice koliko je meni poznato radi se samo kod dvotaktnih motora i to menjanjem glavne dizne i podešavanjem igle šibera ali za ciljane obrtaje.
Не. Ради се и на 4Т моторима на мотоциклима, од најпростијих карбова са цилиндричним шиберима, до CV карбова и то за ниске до ниже средњих, а после иде жонглирање са изменама главних дизни, изменом положаја (висине) иглице на шиберу или заменом саме иглице за неку другачијег профила. Знам то јер сам прчкао са тим (осим са заменом оглице за другачију) на свом "хоризонталцу". И док то експериментишеш, електроде на свећици мењају боје к'о у књизи.
 
Ti motociklistički 4t motori koji vrte i do 12k obrtaja nisu ni slični ovim stabilnim malim motorićima koji se vrte do 3-4000 obrtaja i sa fiksiranom karburacijom. Zato ih nisam ni uzeo u obzir pri poređenju.
Svakako da se toliki raspon nemože postići bez korekcija kroz radni raspon.
Lombardini, kubota, subaru, honda, mag itd, svi imaju fiksiranu karburaciju i nemaju podešavanje bilo čega osim smeše na leru a neki nemaju ni to.
Nisam diguran kako bi negi šiberski Delorto ili Bing radili na 4t.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nisam diguran kako bi negi šiberski Delorto ili Bing radili na 4t.

Мој "хоризонталац" (4T, врти до 8-8,5к)) који ми стоји на моторину има класичан карб са цилиндричним шибером (a-ла "Бинг" на ИМТ 506 или БВФ-ови на МЗ моторима), без "штрцаљке" (acceleration pump), клон "Keihin" PZ серије и ради к'о бела лала, а за то му је довољно само да карбуратор има све делове.

Иста фора са тим карбовима који као да су са је и са великом већином других кинеских 4Т мотора за мотоцикле до четврт литре - са ретким изузецима имају нешто друго осим карба са шибером (онај за који сам ти ономад дао глас је један од њих - он има CV карб) и сви раде па раде. И уверен сам да би ти исти карбови радили и на 2Т моторима, само да се правилно упаре. Онај "Бинг" са дифузором фи-18 мм са ИМТ 506 би лепо радио и на неком ЦГ клону од 125-150 кубика.

А овај наш диван свакако има везе са култиваторима.... Некакве..... Удаљене.... ;)
 
Sa radnim delom 'kultivatora' sigurno ne, ali sa pogonskim delom iliti motorom ima.
Motor k'o motor..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Imamo problem na kultivatoru imt 506 nije hteo da odvoji skroz kvačilo i posle dosta cimanja i podešavanja na sajli izbacio seger i poklopac iz cilindra kvačila kad sam sve vraio sad neće da radi nikako kao da je uvek povučeno kvačilo. Šta je moglo stradati ili rasklopiti skroz deo gde su lamele ulja ima dosta.
 
Да није цилиндар заглавио? Или пропао лежај. Из неког разлога опруга не притиска корпу квачила. Мене је сајла зезала.
 
I kod mene 506 ne odvaja kako treba, mada sačekam da se malo zagrije i onda odvaja. Izgleda da mu je došlo vrijeme za remont kvačila...

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pomislio sam na to. Po upustvu u menjač ide Traktol 80, dok u pogon gdje je lanac polutekuća mast Redma 0.
Ulje u menjaču zamenio, dok mast samo dopunio. Svakako kvačilo mora napolje, jer mi troši ulje iz menjača. Sumnjam na semering.

Edit:

Slabo je koristim jeseni i zimi, većinom kad je proljeće u bašti.
 
Pomislio sam na to. Po upustvu u menjač ide Traktol 80, dok u pogon gdje je lanac polutekuća mast Redma 0.
Ulje u menjaču zamenio, dok mast samo dopunio. Svakako kvačilo mora napolje, jer mi troši ulje iz menjača. Sumnjam na semering.

Edit:

Slabo je koristim jeseni i zimi, većinom kad je proljeće u bašti.
Ako dimi beo dim onda je sigurno semering radilice produvao, a ako neodvaja na hladno odmah vec kad se ugrije malo motor nemoj da te zabrinjava puno. Tako je kod mene godinama i znam da je 100% sve ispravo sto se tice kvacila, to je do samog ulja. Takodje mi je sae80 u menjacu kao po knjizi. Ako su ti lamele dovoljno debele tj nisu istrosene nebih to menjao sigurno su bolje od novih made in PRC. Lezaj potisni moezs menjati standardnih je dimenzija
 
Poslednja izmena:
Imamo problem na kultivatoru imt 506 nije hteo da odvoji skroz kvačilo i posle dosta cimanja i podešavanja na sajli izbacio seger i poklopac iz cilindra kvačila kad sam sve vraio sad neće da radi nikako kao da je uvek povučeno kvačilo. Šta je moglo stradati ili rasklopiti skroz deo gde su lamele ulja ima dosta.
Otpusti sajlu nema tu sta da strada, mora da ima malo slobodnog hoda na rucki kvacila
 
Pozdrav, mogu li da dobijem preporuku za model motoklutivatora, jer što ih više gledam, ne znam koji bi izabrao.

Naime, treba mi motokultivator sa kardanskom prikolicom, rotacionom kosilicom (tarup) i prskalicom.
Po mogućnosti da ima komande za skretanje slične kao Honda 620 ako se ne varam, blokira točak i kultivator sam skrene levo ili desno u zavisnosti od zadate komande.

Namena: Za šumu da spustim koji kubik drva a mozda i prevezem što god mi treba, za prevoz voća iz voćnjaka, prskanje vocnjaka i košenje (zato mi i trebaju gore navedene komande, radi lakseg okretanja) ali ne kosom jer ne zelim da sakupljam seno, vec da on to sve lepo isecka i razbaca okolo.

Sve mi je blizu, voćnjak na 300 metara (20 ari voćnjak, i još ko zna koliko livade), šuma na 500 i više metara, ali je sve uzbrdo pa dok dođem peške i iznesem alat, više mi se i ne radi, hoću sebi malo da olakšam, jer mogu da radim radnim danom posle posla ili vikendom, a mislim da mi traktor za tako nešto nije potreban.
Hvala!
 
Po ovim cenama kakve su za motokultivatore i jos za tarup i kardansku prikolicu sigurno mozes uzeti manji traktor...
Opet sve zavisi i od budzeta koliko si spreman da platis.
Sada ti je Goldoni 8-10ks sa frezom minimun 1000€

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh