Motokultivatori - opšta tema

Ok, hvala, sad znam vise nego sto sam znao

Lijepo izgleda Grillo al dvaput je dvaput :)

IMT 507 jos mi je zapao za oko, cini mi se 10ks, 3 napred, 3 nazad brzine, isto pretpostavljam problemi sa benzinom?

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
507 ti je takođe dobra opcija, i do priključaka se najlakše dolazi.
Ali šta god da uzimaš polovno, probaj kupiti što očuvanije ako je to moguće, pa iako je skuplje.
 
Ok, hvala. Vec sam jednom pocinjao ovu pricu al nije da sam bio odustao nego jednostavno nisam stizao o tome razmisljati. Ove godine bi se to moglo zavrsiti, jos da upratim negdje u blizini da je neko naslijedio a da ima i kosu i frezu i super

Jos sam htio pitati, poznanik mi ima taj mali Labin i ima roto kosu na njemu. On me ubjedjuje da je to super stvar jer ne moram kupiti travu iza toga. E sad, on kosi dulum u ravnici a ja bih trebao 10 u strani. Kako se ta rotaciona ponasa u brdu i do koje visine moze kositi travu, isplati li se kositi s njom posto je to neki mali zahvat, mozda 70-80cm

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Ok, hvala. Vec sam jednom pocinjao ovu pricu al nije da sam bio odustao nego jednostavno nisam stizao o tome razmisljati. Ove godine bi se to moglo zavrsiti, jos da upratim negdje u blizini da je neko naslijedio a da ima i kosu i frezu i super

Jos sam htio pitati, poznanik mi ima taj mali Labin i ima roto kosu na njemu. On me ubjedjuje da je to super stvar jer ne moram kupiti travu iza toga. E sad, on kosi dulum u ravnici a ja bih trebao 10 u strani. Kako se ta rotaciona ponasa u brdu i do koje visine moze kositi travu, isplati li se kositi s njom posto je to neki mali zahvat, mozda 70-80cm

Sent from my BV9100 using Tapatalk
Ja to imam na muti dizel. Nije za visoku travu, do 20 cm, ne mora da se kupi ali treba da se redovno kosi, lepo izgleda posle nje. E sad zavisi koliko je brdo, ja sam kosio u blago nagnutom vocnjaku i sve ok
 
Velik je pad, toliko velik da niko nece da kosi tu travu sebi, ne isplati im se. Ne moze traktorom nego kosilicom, ne moze se balirati nego se mora plastiti... Tako sam i dosao do toga da kupujem motokultivator. Ranije se moglo dobiti nesto para za travu, pa onda davao za dz par godina samo da pokose, e sad vise nema nikog ni za pare da pokosi, evolucija :)

Nema veze, stvari se razvijaju dobro, ima komsija mali labin bez invertera i ima greben kosu koju nikad nije koristio jer mu je prebrzo bez invertera. Nije rekao koliko hoce para al prodao bi je kaze, kontam da me nece oderati. Nasao sam i nekog Goldonija od 8ks, ima inverter, ima frezu e sad kakav je ja to ne znam vidjeti. Povescu druga koji ima Labina pa cisto da ga upali i proba malo, ni on se ne razumije. Ima li sta na sta bi trebalo specijalno obratiti paznju?

Brdo:
5423687f53b67773846dc53ec901ddb8.jpg
 
Kosu sam pazario al motokultivator nisam :)
Ne znam, bio je previse sumnjiv na prvu ruku, kvacilo je tvrdo, cuje se da negdje zapinje i ne odvaja do kraja. Gas sajlu kao da treba zategnuti, onako ne moze da da gasa koliko treba
Ostalo sve manje vise ok, s cijenom i godinama srazmjerno
Da i freza je neka "klimava"
Na njemu su najmanji tockovi bez distanci
Nisam htio da kupim pa da mi sutra crkbe u pola kosenja pa da mi se komsije smiju :)

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Ok, nista stojim za sad u mjestu. Nasao sam jednog dizela, kao nov, inverter, blokade tockova... Al skup i podaleko, kosta samo mk koliko bi me ovaj sto sam gledao dosao sa frezom i ovom kosom od komsije
Gledam i po ovim grupama na fb, zapalo mi ovo za oko, da kosa sa mute pase na grillo, jel moze neko da potvrdi?
c2faaab349737e920bc9fb788392334a.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Ok, nista stojim za sad u mjestu. Nasao sam jednog dizela, kao nov, inverter, blokade tockova... Al skup i podaleko, kosta samo mk koliko bi me ovaj sto sam gledao dosao sa frezom i ovom kosom od komsije
Gledam i po ovim grupama na fb, zapalo mi ovo za oko, da kosa sa mute pase na grillo, jel moze neko da potvrdi?
c2faaab349737e920bc9fb788392334a.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
И ја сам тако кренуо, гледао свашта...па завршио са имт507 дизел. По мени најбоље решење за све ...

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Sve je super menjao sam klip neku godinu unazad i unutra je sve dobro (ventili membrane lezajevi ) nego imam napuknuce na plastici regulatora na izlazu pumpe kod navoja manonetra, koje nemogu da resim lepkovima(crna masna plastika). Tanko ko dlaka i ponekad s oprostenjem piša.
Pumpa je ok klasika kao redovna traktorska samo 25l protok, radi vec 12ak godina uz redovno menjanje membrani (razlog los kvalitet doticnih).
Zato pitam kako su se pokazale ove hondine vtp25, znam da nije tema pumpa ali se koriste za hondin kultivator kao vucna prskalica
 
Opet ja, nasao sam jedan labin da se prodaje pa bih ga isao pogledati, ima dizel motor. Bune me ove boje i naljepnice, jel ovo originalna boja ili je sredjivano naknadno?
839f0bbdedab1850f07214cf475e5666.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Opet ja, nasao sam jedan labin da se prodaje pa bih ga isao pogledati, ima dizel motor. Bune me ove boje i naljepnice, jel ovo originalna boja ili je sredjivano naknadno?
839f0bbdedab1850f07214cf475e5666.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
Рекао бих да је ово нов кипор мотор уграђен накнадно, пошто је оригинал мотор цркао... Видим да сви купе тај кипор дизел и уграде. Нов кошта до 200е и показао се као добар. То је моје скромно мишљење.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Da, da, znam za motor, to mi je i receno. Nego ostatak, jel farbano i zalijepljene nove naljepnice ili je ovo fabricki. Ako je fabricki onda je lijepo ocuvano i nije mu uzeta dusa i isao bih da to kupim. Kosta kao dva izrabljena labina pa se malo trzam zbog cijene
Kod nas su ovi motori 300e i vise al ima razlicitih, od 6 do 8ks, oznaka razlicita al svi prodaju pod 8

Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lepo ocuvano, a menjao motor... Koliko je taj radio kad je motor sahranio pa ubacio drugi... Nov motor je sigurno opet radio, jer sto bi stavljao drugi? Zasto ga sad prodaje, ostaje na tebi da procenis.
 
То само можеш да погодиш евентуално код имт 506 по изгледу колико је радио. Све где је кипор или се мотор сија...
 
Kupio sam, sve je tip top. Uvozi ih iz Italije, u pitanju je Goldoni, pretpostavljam da je naljepnica Labinprogres jer je poznatiji kod nas Labin
Kostao me sa odlaskom po njega blize 800e, kupio sam bez kose posto kosu imam, nju sam platio 100e, covjek mi poklonio fakticki, nije radila jer nije imao inverter na svom. Po onom sto sam gledao do sad da kupim prosao sam super, sad kakav ce biti u radu nemam pojma. Ima inverter, blokade, malo sajle jedino treba postelati od kvacila i blokada
c592114b42bbeb94fee108ef5c7a911c.jpg
798e7d64d424788b2c8a0d5c5ab4278f.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Evo sa budzet varijantom kose :)
Malo sam njuskao okolo, dneluje sve to pristojno sem sajli. Moram naruciti nove sajle za blokade, stavljene su one od bicikla pa propadne buzir kroz granicnik, mozda i novu od kvacila odmah staviti. Ispusticu sva ulja i zamijeniti prvom prilikom. Recicu samo jednu stvar, jos nisam probao da kosim al nesto mi se i ne ide
000a64c29d11e42f3859c46fd6574b98.jpg


Sent from my BV9100 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh