Motokultivatori - opšta tema

Ubacivao sam te kineske kopije i radi to bez brige..samo treba paziti dosta vibro ploca ima 20mm remenicu..tako da ako kupujete novi motor premerite sraru radilicu tj izlaz
Pravim novu remenicu.
Ima li uopšte neke razlike između Kame i Kipora. Kući na malom Goldoncu imamo Kamu već dugi niz godina, uzet čim su se pojavili ti motori. Jedno vreme freza je baš puno radila i nikad nije bilo nikakvih problema. Motor super radi i pali.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Zdravo svima, da li može pomoć?
Da li neko zna da li se može registrovati Honda f420, da li mora imati neke papire i koja je procedura? Hvala svima u napred
 
Može se registrovati...
Ali je to nemoguće ako ne poseduješ nikakav "papir", tipa račun ili kupoprodajni ugovor....
Postavlja se pitanje, ili je meni interesantno, izvini ako sam grub ili blago rečeno "direktan":
Šta će ti takva "vratolomija" ? 🤪
Osim ako nisi pravi "zaljubljenik" u dotičnu, ovaj, mtk ? (y)
 
Hvala na odgovoru. Niste grubi, naprotiv, laska mi vaša radoznalost, nisam zaljubljenik, prosto volim svoj motokultivator i interesuje me procedura. Sve najbolje
 
Jedan od mojih ujaka je zaista koristio "frezu", model Mio Standard 350, za odlazak i dolazak na selo (cirka 12 km) sa sve gospođom i troje klinaca u sklepanoj prikolici, u ona "nesretna vremena", druga polovina zadnje decenije prošloga stoljeća... 🍻
Imao je čak i izbor transportnog sredstva, između "freze" i matorog "klaj-klaj" od jedne (uštrojene) konjske snage....
I ako uspeš da je registruješ, s druge strane, moraš imati u vozačkoj dozvoli (a moraš i nju posedovati) upisanu kategoriju AM, prva stavka "odgore"...
Ako je nemaš, opet ništa od "šoferiranja", barem ne na "legalan" način....
A poznato mi je (na sopstvenoj koži osetio, upravo na novčaniku) da u tvome lepome selu žive dobri ljudi, a uz njih i "revnosni" predstavnici izvršne vlasti, a u oblasti kontrole saobraćaja....
Koji se nalaze baš u strogome centru.... 👋
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa ovim Honda motorima od 6.5ks iz Raške. Treba mi konkretno za vibro ploču. Puno su jeftiniji od Kipora, pa ne znam vrede li čemu.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Kod mene "šljaka" već godinu, i zaista sam zadovoljan, za te novce....
Ugrađen na Honda F400, a da bi bilo zanimljivije, raskopao san nov motor da se obradi osovina radilice na 18mm, pošto dolaze sa fabričkih 19mm ili 21mm....
 
Jedan od mojih ujaka je zaista koristio "frezu", model Mio Standard 350, za odlazak i dolazak na selo (cirka 12 km) sa sve gospođom i troje klinaca u sklepanoj prikolici, u ona "nesretna vremena", druga polovina zadnje decenije prošloga stoljeća... 🍻
Imao je čak i izbor transportnog sredstva, između "freze" i matorog "klaj-klaj" od jedne (uštrojene) konjske snage....
I ako uspeš da je registruješ, s druge strane, moraš imati u vozačkoj dozvoli (a moraš i nju posedovati) upisanu kategoriju AM, prva stavka "odgore"...
Ako je nemaš, opet ništa od "šoferiranja", barem ne na "legalan" način....
A poznato mi je (na sopstvenoj koži osetio, upravo na novčaniku) da u tvome lepome selu žive dobri ljudi, a uz njih i "revnosni" predstavnici izvršne vlasti, a u oblasti kontrole saobraćaja....
Koji se nalaze baš u strogome centru.... 👋
Imam dozvolu, da li neko zna da li se mogu nabaviti papiri ako ih nema?
 
I mene bi interesovalo to oko registracije.
Posedujem malog mutu gorenje i jos jedan onaj veliki od 14ks ali ni za jednog nemam papire. Kupio sam ih zajedno sa kucom i zemljem. A prethodni vlasnici nemaju papire jer su bas davno kupljeni i prosto nisu sacuvali racune.
A voleo bih da mogu da ih registrujem (predpostavljam da je za njih trajna registracija) ali ne znam sa li je to uopste moguce u ovim okolnostima?

Pozz

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Без документа никако. Осим ако опет не буде могућност ај да кажемо легализације са 2 сведока. Писао сам у предходним постовима коју сам вратоломију имао да региструјем моје мтк. И зашто сам одустао од регистрације.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ima li uopšte neke razlike između Kame i Kipora.
Има.... онолико колико може да их буде између клонова старог јапанског "Јанмар" мотора Л70 или Л100, кога штанцују и "Кама" из кинеског града Вуси, и "Веима" из Чунцина. Верујем да је то случај и са моторима који су наводно корејски, марке "Кипор", јер знам да много фирми из света, да би после продавали под својим именом, наручује производњу било чега у Кини или је можда чак случај да су локални трговци банално полепили налепнице са натписом "Кипор" на кинеске моторе, али пропуштају ситнице, па им остаје типичан кинески начин означавања модела мотора, каква је нпр. ознака 178 (1 цилиндар, 78 пречник цилиндра) на том дизелу од 6 коња или 160, 168, 173 за бензинске клонове "Хондиних" мотора Ге-Икс серије.
 
Без документа никако. Осим ако опет не буде могућност ај да кажемо легализације са 2 сведока. Писао сам у предходним постовима коју сам вратоломију имао да региструјем моје мтк. И зашто сам одустао од регистрације.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Ok. Hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Imam dozvolu, da li neko zna da li se mogu nabaviti papiri ako ih nema?
Pa postoji način za "nabavku papira"....
Ali moraš biti svestan da činiš krivično delo, jer sama nabavka papira ti ništa ne znači, takođe, moraš i da "solemnizuješ" ( 😜 ) brojeve na motoru i šasiji MTK i na "papiru"....
I da sve izgleda "fabrički"...
Kontaš ?
 
A sta su to papiri? Mislim koje tacno papire treba da ima jedna ovakva masina?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Krajnji cilj ti je da imaš saobraćajnu dozvolu za 'vozilo' kojim učestvuješ u saobraćaju.
Da bi je dobio, moraš imati ugovor o kupovini vozila, ili račun iz prodavnice ako si kupio nov ili potpisanu potvrdu svedoka da je vozilo tvoje. Posle toga ideš na tehnički pregled da bi dobio uverenje o ispravnosti vozila za učešće u saobraćaju.
Kada ti se izda saobraćajna dozvola, onda sedaš na ljutu mašinu, izlaziš na javni put i voziš sa ozbiljnošću na licu kao da si u pravom vozilu.

Sve ovo gore napisah sa namerom da te odvratim od takvog nauma. Imaš mnogo drugih opcija za prevoz robe i ljudi u 21-vom veku..
 
Krajnji cilj ti je da imaš saobraćajnu dozvolu za 'vozilo' kojim učestvuješ u saobraćaju.
Da bi je dobio, moraš imati ugovor o kupovini vozila, ili račun iz prodavnice ako si kupio nov ili potpisanu potvrdu svedoka da je vozilo tvoje. Posle toga ideš na tehnički pregled da bi dobio uverenje o ispravnosti vozila za učešće u saobraćaju.
Kada ti se izda saobraćajna dozvola, onda sedaš na ljutu mašinu, izlaziš na javni put i voziš sa ozbiljnošću na licu kao da si u pravom vozilu.

Sve ovo gore napisah sa namerom da te odvratim od takvog nauma. Imaš mnogo drugih opcija za prevoz robe i ljudi u 21-vom veku..
Uspeo si Boga mi
Hvala za pojasnjenje

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Мирости, скоро се у потпуности слажем са вама. Али има села где скоро да нема трактора или има али неће да их пале за ситне ствари(читај немају папире или неисправни треће нема). Е ту на сцену наступају мтк. Конкретно код мене раде 12 месеци у години. Баште или транспорт.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pa postoji način za "nabavku papira"....
Ali moraš biti svestan da činiš krivično delo, jer sama nabavka papira ti ništa ne znači, takođe, moraš i da "solemnizuješ" ( 😜 ) brojeve na motoru i šasiji MTK i na "papiru"....
I da sve izgleda "fabrički"...
Kontaš ?
A pre svega toga treba nabaviti papire
 
Shvatam da je bitno odraditi posao, ali meni je toliko nebezbedno sesti na frezu i izaći na put gde bahati klinci voze 90+ na sat.
Po lokalnim putevima odobravam sve, neka se snalazi kako ko mora.
Ja, recimo sebi pravim mini transporter, gde na Hondu f400 stavljam napred sanduk od velikih kolica i time razvozim đubre po vrtu, izvlačim krompir ili luk iz njive, voće iz bašte itd. Ali nebi mi palo na pamet da sa time izađem na javni put..
Takođe, nije mi jasno da država uopšte propisuje izdavanje dokumenata za takva 'vozila'. Mora se iscediti svaki dinar pa iako je potpuno pogrešno.
 
Nazad
Vrh