Motokultivatori - opšta tema

Kada se setim da sam sa tim motorom pretaljigao sa tim i sli;nim problemima preko 2500 rh, nemogu sam sebi da verujem.
Sada bezvezni Kipor od 250€, pali uvek od prve i ne gasi se dok ga lično ne ugasiš.. :ROFLMAO:
Jedino nije za one sa oštim ušima..
 
@mirosti@
vec nemam snage da palim jer vise od 3-4 x nece da upali, onda neznam kako da izmerim kompresiju ili da je dobra ili ne
i meni je jasno da bi najbolje bilo uzeti taj za 220 eu na potez ili 325 eu na kljuc **dizel**, ali**komsija ne da **
i pitanje da li se isplati investirati ako se koristi samo 2-3 puta u sezoni za sopstvene potrebe ili muciti se ovako svaki put a i to sto je nepouzdano
**sada mi treba a on nece da radi**
 
Poslednja izmena:
Meni otišli oni šrafovi na korpi na IMT 509. Korpa je njegova fabrička i kupio sam 'original' Kronovu korpu koja ne odgovara ni malo... Na kraju smo vratili staru korpu a sa nove korpe skinuli šrafove i stavili na staru i sklopi mašinu... Radi perfektno.
 
Poslednja izmena:
kod starih tipova la300 nema automatski dekompresor kod njih moze da se meri...to je onaj tip sa iglicastim i aksialnim lezajevima platinama....njega kad treba paliti a dobra kompresija onda je veselje.... mora kao dizel...
noviji tip ima dekompresor i paljenje je milina..ako je os prvog dana bio elektronac onda ima i dekompresor

prost je motor uglavnom pored kompresije ih zeza cep na rezervoaru goriva tj rupica za odusak...desava se bas to sto ste opisali cim se upregne da radi posle 100/200 m crkne potrosi se gorivo iz lonceta..imao sam sigurno do sada bar 20 takvih slucajeva
BOY elektronika je odlicna... zazor postavite na 0.2...vizit karte su 0.35/0.40..svecicu ako koristite iz NGK programa onda koristite br6hs ili b6hs sto je ekvivalent nasoj bosni f75

gledano sa druge strane taj la300 uvek mozete prodati u ceni od 50-100e i ostalo je doplata za kipor...sa kojim cete se preporoditi...bolece vas u prvih pola sata sto ste dali tolike pare za par sati rada godisnje a onda kad zavrsite ceo posao a motor sapuce na leru onda ce biti druga prica
zamena motora traje nepunih sat ipo vremena..
taj dmb nose imt 507,mali labinac,muta kosor...univerzalni motor
 
@brkin-sonta@
zahvaljuljem na odgovorima, za sada ,.Stvari stoje ovako za sada ukratko: na la 300 u subotu promenjeno ulje,stavljena nova boy -030 elektronika, stavljena nova svecica NGK B7HS, ispran rezervoar ,promenjeno gorivo na sveze bezolovni 98, ali on /la300/ hoce da upali samo sa brisk svecicom ali neki put samo.,zazori su tako namesteni malo manje od vizitke,a da ne dodiruju.i jos i 2 litre piva je potroseno.
 
utorak ili sredu dolazi novi motor dizel 8 ks kipor od onih koje ste
Vi predlozili u jednom od ranijih textova. sa 2 god garancije.Nemam snage /63-64/ da se gnjavim sa paljenjem toga mk , sada oce sada nece, a kada treba onda pretezno nece, Motor ako uspemo u kucnoj reziji bez problema skinuti i zameniti, onda taj motor ide na prodaju , sa elekronikom boy-035 i onim delom/prekidac za gasenje-elektronika/ i u tom stanju da tesko meni pali, a jaci i strucniji mozda zna caku kako da sa malim eventaalnim popravkama dobije *dobar** motor , jer nije radio samo 2-3 puta u sezoni i to na pesku..tz nije unisten ..freziranjem /x hektara/kod drugih. nije ni izlazio sa parcele na javnu povrsinu. a ide jos i naprodaju samo nova /bila gore samo u subotu/ elektronika boy- 030 posebno, mimo motora . pa ce troskovi novog motora malo opasti .
 
Ima li neko iskustva sa ovim Honda motorima od 6.5ks iz Raške. Treba mi konkretno za vibro ploču. Puno su jeftiniji od Kipora, pa ne znam vrede li čemu.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Opet ja, komsiji da namestim elektronsko paljenje. Namonitram sve, baca varnicu. Kako zavrnem svecicu, i kurblam, karburator preliva. Cackao njegov, otvarao. Ista prica. Uzmem sa moje skinem karburator stavim na njegov. Zaverglam, opet preliva. Sta pogrešno radim. Zapalicu je svega mi. Inace, moćni imt 506.
 
Да није случајно мало више нагнут мтк уназад. Мени се тако дешавало кад фрезирам.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Zaverglam je par puta. i odvrnem svecicu, mokra skroz. Onda moram da odvrnem svecicu, osusim je, izverglam da ispari mesavina io opet u krug. A baca bas dobro varnicu, nova svecica. Menjao je isto.
 
Иглица у карбуратору зна да зеза и не затвара гориво кад стоји мтк забачен уназад. Кад заверглате пар пута замените свећицу и опет. Можда ће требати и карбуратор штеловати. Имао сам електронско паљење док је било ново супер, мање трошио и имао више снаге.
Али страшно непоуздано. Лепо вратио на платине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Иглица коју гура пловак да не буде забуне.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ima li neko iskustva sa ovim Honda motorima od 6.5ks iz Raške. Treba mi konkretno za vibro ploču. Puno su jeftiniji od Kipora, pa ne znam vrede li čemu.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Imam wema motor na mojoj hondi f600. Ja sam prezadovoljan. Mada mislim da ove kopije nisu tog kvaliteta.
 
Honda je najjeftinija pa me zato zainteresovala, a nisam našao nikakva iskustva sa njom. Sa Kiporom i original starom Hondom sam i više nego zadovoljan.


Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ubacivao sam te kineske kopije i radi to bez brige..samo treba paziti dosta vibro ploca ima 20mm remenicu..tako da ako kupujete novi motor premerite sraru radilicu tj izlaz
 
Nazad
Vrh