Motokultivatori - opšta tema

Ддуле, да није убризгавање померено? И то може бити проблем, када пали а предходно се сипа гориво.
 
Pa ne znam baš najbolje kako to provjeriti. Ima onih limića dosta ispod boš pumpe i onaj leptir je pomjeren u lijevo. Mogu izmjeriti koliko je pumpa podignuta od bloka motora limićima?
 
Sve su to štelovanja pvp...skidanjem podloški povećava se kapacitet pumpe...Beli dim kod dizela ukazuje na loše sagorevanje.E, sad, da li je uzrok previše ili premalo goriva, pritisak, dizna...možda da promeniš bošistu ili ipak oteraš kod mehaničara koji radi te stvari.Već suviše si u začaranom krugu...
 
Da li je nekom palo na pamet da li moze da se konstruise prednja korpa za motokultivator, da bude zamena za rucna kolica samo da moze da gura 100 150 kg? imam motokultivator koji zbog promenjenog zakona ne moze da se registruje za saobracaj, ali predpostavljam ako ga koristim kao rucna kolica tj kad ja idem iza njega onda se valjda ne racuna kao prevozno sredstvo.
 
Ovo je moja mašina tog tipa. Nosivost do 200 kg.
7e3114c6d95c24e20f003119d957bc15.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
ja imam labin 9.5 ks mislim da ne moze da se okrenu rucke za 180 stepeni, a i ako bi mogle to bi bilo kratko da se upravlja.
Pretpostavljam da bi mozda mogao da prvo napravim ram oko motokultivatora pa onda da pravim korpu da ide napred?
Moracu nesto smisliti, samo sam mislio da je mozda neko vec imao tu ideju za vece kultivatore ,
 
neznam nisam jos probao da ga okrenem,, samo neznamda li kad ide u rikverc nema veze koja je tezina kada gura?
Kosacica predpostavljam da nije teska?
 
Koliko ima brzina ovo sokocalo i kako se zapravo rukuje?
Komsija kupio pa me pita kako se pokrece, nisam imao priliku da rukujem sa 506 i 507...
3dbcf6dc90966d5bc672420570930608.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
To je imt 507, ima tri brzine napred i tri nazad.Jedna ručka za biranje brzina ,druga za biranje hoćeš napred ili nazad !
 
Ovo je neki stariji model, ali mislim da je isti ko i ovaj moj sto je noviji. Vidi se da je prikolica prikacena na donje vratilo, i tu se kaci i kosa, freza itd... Ovo gornje vratilo se ne koristi koliko ja znam, stalno se vrti i deo je gornjeg snopa menjaca.
Gornji se koristi za pokretanje pumpe i cirkulara na primer....
 
Pozdrav ljudi. Kupio sam malog Labina sa benzinskim motorom. Motor je okej, samo malko curka ulje iz menjača kad sam ga dolio do maksimuma.Verovatno semering na spojničkoj osovini oštećen ako postoji .
Drugi veći problem je to što je isključivo bio kod prvog vlasnika korišćen za freziranje : znači prva i kardan.
E sad se javlja problem da hoće ponekad da izbaci kardan u sred freziranja.Nije pravilo kad i koliko često ali zna nervirati kad u sred bašte isključi kardan.
Šta to može biti,ako neko ima iskustva sa menjačem malog Labina molio bih da mi da smernice na šta da obratim pažnju kad budem otvarao poklopac menjača sa ručkama.
Da li je to viljuška neka istrošena , koja je ako jeste ?
Hvala unapred :)
 
Hvala,rešeno je doštelovanjem (pomeranjem po osovini za 2mm) viljuške menjača kardana koji je istrošen. Što se tiče ulja,zamenjen je semering na spojničkoj osovini menjača. Ako nekog interesuje dimenzije su
42 x 15 x 7 mm
 
Pozdrav drugari, pre par dana sam pazario jeftino tanjire (granicnike) koje bih žele da postavim na moticice(kopacicu) mio hondu f600.
Zanima me koliki bi trebao da bude razmak između krajnje moticice i tanjira.
ba37c7f1440ba55d427632722ce341e7.jpg


Послато са SM-A135F помоћу Тапатока
 
Još jedno pitanje za iskusne članove....Hteo bih staviti dizel motor na malog Labina.Nude mi kinezi 186F, ali je pitanje dimenzije konusa na radilici.
Da li možda neko zna tačne dimenzije konusne radilice da paše na malog Labina ?
 
Nazad
Vrh