Motokultivatori - opšta tema

Да ли је могуће због оваквих грешака, предње гуме буду јако потрошене?
 


To je taj. Koja je njemu ručica uopšte za kardan tj za uključivanje freze?

I to što nije ravnomerno radila kad sam je prvi pu upalio da li je razlog da je ne kupim? Koliki može da bude trošak da se tako nešto popravi?
Ovo je neki stariji model, ali mislim da je isti ko i ovaj moj sto je noviji. Vidi se da je prikolica prikacena na donje vratilo, i tu se kaci i kosa, freza itd... Ovo gornje vratilo se ne koristi koliko ja znam, stalno se vrti i deo je gornjeg snopa menjaca.
 
Da li na labina od 14 ks paše kosa od neke druge freze ili samo njegova? Na primer od imt 509 ili malog labina?
 
Dan za čišćenje, pranje i podmazivanje mašina...Valpadana VMC 14 kupljena 1981. godine, uvezena iz Italije.Za ovih 42 godine zamenjene karike i semerinzi na poluosovinama i kardanu.





 
Ma neće faliti ništa...imaš merač, pa polako...sipaj 1,5l pa kontroliši...takođe važi i za menjač.Kod mene je menjač dosta veći od labinca.Ima kontrolni šraf (u ravni polovine "čizme" poluosovine) .Odviješ ga i polako sipaš (SAE 90), kad procuri na njega, to je taj nivo.
 
Kod mene na labinu ide 1,8L u motor( sipam 15w-40) a za menjac nisam siguran, oko 3L (sipam SAE90). Merac za nivo ulja mi je pored menjaca koji kontrolise kardan..
 
20230616-193940.jpg
 
Nazad
Vrh