Motokultivatori - opšta tema

Jedino sto znam jeste da je muta, za frezovanje baste za drugo nista...
 
Imas kipor imas kopiju kipor,a sad ova serija ima neka po oglasima prokukase nemogu da upale bez grejalice. samo kad je toplo bas.
 
Kako da znam koji je kopija koji nije?
Nismo ni mislili 186 da kupimo skuplji je ali za 178 nema neke pohvale,na ostalim forumima pise izbegavati kipor motore sa zutom nalepnicom
 
Motokultivator je identican kao ovaj na slici (tacan model stvarno ne znamo,kultivator je kupljen odavno)
kupim-motokultivator-ali-kosilnico-040-322-903_5a5e73082689d.jpg


Ne znam stvarno sta da radimo koji model da kupimo,cena je skoro ista a izgledaju potpuno drugacije
[h=1]Motor kipor 186f cena 230e[/h]izgleda ovako
other__kipor_diesel_km_186_2008_1_lgw.jpg


[h=1]Kipor motor dizel 178f cena 210e[/h]
kipor-8ks-dizel-motori-za-motokultivatore-3148228-4309402.jpg


Ovaj kosta 210e 8ks 178 ali drugacije izgleda od drugih
images
 
Svi ti 178 su oko 5-5.5 konjića i ko kaže da ima 7, 8 ili 10 laže.

Motokultivator na slici (sa malim točkovima 8") bi trebao biti univerzal i dobar je za košenje, ali za bilo kakvo frezanje je jednostavno prebrz. Ako je u pitanju special (spori mjenjač i veći točkovi 12") onda i ide nekako.
Motor LA300 benzinac koji je na tom sa slike je 5.1 kW (7 konjića) i ja lično nebi išao sa slabijim za frezanje. Lakše poslove poput košenja i izgura nekako, ali za teže je to sve kratkog vijeka.

Dalje, slike motora sa oglasa. Nemaš nikakve garancije koji je bolji ili lošiji pa će biti kako mu je suđeno. Sve je to kopija yanmara L70 i L100, a kakvi su kvalitetom niko ne zna (naljepnice i farba su najjeftinija stavka pa ti ništa ne znači šta piše). Razlike (spolja) su u položaju i veličini auspuha, te filteru vazduha (suvi ili sa uljem, ko šta više voli).
 
Ķipor pravi ima utisnuto kipor negde gore gledo sam dal. I oko filtera. Kopije imaju samo nalepnice kipor. Ee sad imali orginala trenutno?
 
Na skoro svim odlivcima pise kipor ali najbitnije je u dnu motora na zaravnatom delu je ukucano kipor i broj motora. Posto je kipor uvek bio i skuplji i malo kvalitetniji sad lepe nalepnice pa prodaju pod kipor a ustvari su kopije koje imaju sto naziva i lazi o snazi itd. Moj kipor vec 6 godina radi ko besan i sigurnih preko 2000 rs j napravio u najgorim uslovima u frezovanju i zalivanju pumpom i na 40 stepeni. Za sada nijedan problem sem puklog kanapa za startovanje ali i redovno zamena ulja i kvalitetnog i to 3 puta godisnje i sad filter za naftu. Prilikom zamene ulja obavezno i fiolter ulja oprati a tako i vazduha.
Za mutu mislim da ovaj jaci nemoze bez prepravke da stane jer nesto sam cuo da je jedan probao pa je smetalo dal filterili auspuh i deo ploca za gas da je preblizu .Ovaj 178 staje knap
 
Hvala maharadzo,naravno da ce i on biti sredjen, osim u slucaju da nas nenadani kupac sa dubokim dzepom ne rastavi :haha:
Samo sto sam zavrsio ovu moju home made frezu,savim nenadano naletim na fabricku holderovu,za koju sam bio ubedjen da nikada nigde naci necu,i to za upola manje para nego sto me je ova moja izasla,sa mogucnosti iskljucivanja i oprugama mesto motika,tako da iako mi stvarno nije potrebna,verovatno cu i nju uzeti ::sramota::
 
Markov Holder uopste ne izgleda lose, i da se ja pitam, ostavio bih ga u fabrickom stanju.
Ja kada kupujem masinu, mnogo vise volim da vidim fabricko stanje, pa kako god da je, nego bolje ili losije farbano..
 
Ја данас идем у Смед.Паланку да погледам један мултипрактор за 509. Које би уље ишло у њега?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Mislis multiplikator? Jeli to onaj sa oglasa, sto tvrdi da je potpuno nov?
Ja bih tu nasuo neko multigradno menjacko ulje, recimo 75W90, kao za menjace putnickih auta.
Mislim da mu je standardno sae90 pregusto, obzirom da se tu sve jako brzo vrti, pa bi moglo da pravi i dodatni otpor motoru.
 
Mirosti, takodje i ja daleko vise volim fabricku boju i izbegavam da farbam ako na nesto lici ta boja,ali ovaj holder iako sa slika tako nedeluje faban je vec 2 puta i to cetkom uljanom bojom,iz bliza to uzasno izgleda tako da mu farbanje negine.
 
Kupljen za 170€ uz malo natezanja i iztezanja.
Nema lufta a covek mi je reko da je farban sto se i vidi.
Kazite mi samo da li izmedju reduktora i kultivatora.ide mast za podmazivanje.i izmedju reduktora i freze ili ne ide nigde?
5039d9ad18f7db3abf4a2ac8c7dfd669.jpg
ad273b0239d1741fd2b782d3fdee525d.jpg
16bbafaaa033a48234d6f315de370b0a.jpg
569650f3ea0aa1a915b038c8111aafa9.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetu. Evo koja slika montiranog. A nknadno smo dodali jos jedno manje limce kod moticica. Reduktor radi kada je menjac izbacen izmedju 1 i 2 brzine. Da li je sve ispravno posto se freza ukljucuje bez kvacila?
d82e8e7fd95b8a51164205b61954ef8d.jpg
992de2303b7278791e0afeb8adc7f187.jpg
021242067a8449bddfc18012295cb8b0.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh