Motokultivatori - opšta tema

Ja sam to svojevremeno dosta radio. Mislim da je kontrolna visina pipaka 18mm.
Dakle kada stavis potisnu ploču na ravno, mera do povtsine na pipku.
 
E ljudi imam jedan extra glup problem koji je nastao pukom slucajnoscu.
Na kultivatoru imt 509 mi pukne leptir za gašenje, i tu non stop mi curi ulje.
Kupim nov, kopiju koja se razlikuje od originala. Namestim na blok motora i tad počinje CIRKUS.
Prvo što sam primetio je da sad ne mogu da skinem donji deo filtera od vazduha.
Wtf sad? Gde sam pogresio?

Ali to i nije neki problem, već je ovaj drugi veći a nje mi jasno sta je uzrok.

Jutros sam išao do maline i kultivator sam palio jedno pola sata. Kičma mi je otpala vukuci da upali.

Sve dok nisam izukao leptir malo napolje nije hteo upaliti. I sad tako stalno. Danas sam u toku dana par puta palio i samo je hteo kad je leptir izvučen. Drugačije nikako.
Sad meni nije jasno sta je problem. Imam ovu mašinu 24 godine, 15 godina kako radim sa njom i nikad nisam pipao stari leptir a sad nece upaliti dok se ne izvuče.

Možda je glupo ali ako neko moze malo da objasni koji se đavo dešava.
a9c33ea9afc691da41a49957580256d8.jpg
2020ec0ef38b434f5df68fb8f99facfc.jpg
1a17c23b1a15a5398e1a66da8e3684dd.jpg
6a3076c735d23ba32687615e348a56b4.jpg


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Dragi forumasi....imam problem sa slavinama za gorivo na rezervoarima od hondinih mio standard motokultivatora to jest na rezervoarima od hondinih motora g42 i g65 ...slavine su iste kao i gumice u njima pa me zanima gde bih mogao nabaviti te gumice jer svi moji pokusaji pravljenja su bili neuspesni iz razloga sto benzin pojede gumicu ili je napravim neprecizno.Bio bih zahvalan ako bi me neko uputio gde da nabavim orginal gumice ili od nekih drugih slavina a da pasuju.Prilazem i slike.Unapred zahvalan i pun nade....he..he :osmeh: Napominjem da ova jedna rupa na gumici koje sluze da se ona ne okrece treba da postoji to jest treba da bude tri otiska i jedna rupa...bar mislim.
108hik4.jpg
2djwgw3.jpg
xnrcs1.jpg
2n7gv15.jpg
 
izmeri precnik gumice...imam ja gumica od nekih slavina od mopeda..mozda moze da se ukomponuje
u krajnjem slucaju uvek mozes prepraviti ulaz od rezervoara i staviti neku drugu slavinu..
 
saraf dodje dole, na orginalu nije saraf nego samo mali granicavinik i pomicanje lijevo desno igra ulogu mislim palenja ranije kasnije neka me neko ispravi ako nije tako
 
Ako ovaj šraf okrenem da bude dole onda će mi ovaj zub koji ide u blok biti okrenut ka gore. Da li tako treba da bude?
b6b2c298ea22964a366047cdc444cd00.jpg
 
Nisam video ovakav deo. Originalni ima lucni zleb za stelovanje pretpaljenja na donjem steznom vijku.
Vidi kako je stari bio okrenut.
Mogu ti poslati sliku iz servisnog uputstva..
 
Na starom je ovaj zub bio okrenut ka dole tako sam i namontirao ovaj novi.
Međutim kad ga postavim ne mogu skinuti deo od filtera vazduha. Ali to i nije problem, to bih rešio veći problem je što nemogu upaliti mašinu dok ne izvučem leptir.
Šta sad treba da se podešava i kakvu ulogu ima ovo povlačenje to mi nije jasno.
 
sada sam pogledao detaljnije slike ti si postavio dio ok jer se dio leptira koji je do rucaka podize prema gore i gasi kultivator povlacenje leptira prema sebi je u stvari saug ili cok da lakse upali skini novi dio i stari pa uporedi da li su isti u pogledu dijela koji ulazi u motor duzina i sl da tu nije neka razlika pa zeza palenje odnosno drzi motor na gasenju iako je leptir pusten, ili pokusaj skiuti donji dio filtera (dio sa uljem) pa otpusti jos

- - - - - - - - - -

ovaj saraf jos za koji krug pa onda bez filera pokusaj upaliti
 
@mirosti Sto se tice dela koji ulazi u motor isti su, dužina i veličina.
Jedina razlika je u prednjem delu.
Falsifikat jeste jer originala nema a moj je pukao. Koga god sam pitao da vari samo glimaju glavom tako da sam zaglavio sa ovim.

@nevals Daj mi malo bolje objsi kakav sauh ima ovo čudo kad jedina iterakcija sa unutrašnjem delom motora ima na onom delu kod pumpe ako sam dobro razumeo.

U pm nista mi nije jasno više...
 
@mirosti Sto se tice dela koji ulazi u motor isti su, dužina i veličina.
Jedina razlika je u prednjem delu.
Falsifikat jeste jer originala nema a moj je pukao. Koga god sam pitao da vari samo glimaju glavom tako da sam zaglavio sa ovim.

@nevals Daj mi malo bolje objsi kakav sauh ima ovo čudo kad jedina iterakcija sa unutrašnjem delom motora ima na onom delu kod pumpe ako sam dobro razumeo.

U pm nista mi nije jasno više...


kada dodas gas recimo polovinu ili malo vise povuces ovaj leptir prema sebi bez da ga okreces on ostaje povucen i to ti je sauh za motor da lakse motor upali i cim upali on se automatski vraca u pocetni polozaj ali prije mislim da kod tebe zeza ovaj saraf pokusaj da skines filter i da ga otpustis isto tako moze biti da te zeza orginal se pomijera na donjem sarafu lijevo desno sa time regulises palenje ranije ili kasnije a kod tebe je ovo fiksno moze se desiti da ti i ako upalis dimi vise na auspuh ili da losije prima gas i vuce zato sto nije dobro podeseno palenje popodne cu uslikati kod mene ili snimiti zapis pa da pogledas
 
kada dodas gas recimo polovinu ili malo vise povuces ovaj leptir prema sebi bez da ga okreces on ostaje povucen i to ti je sauh za motor da lakse motor upali i cim upali on se automatski vraca u pocetni polozaj ali prije mislim da kod tebe zeza ovaj saraf pokusaj da skines filter i da ga otpustis isto tako moze biti da te zeza orginal se pomijera na donjem sarafu lijevo desno sa time regulises palenje ranije ili kasnije a kod tebe je ovo fiksno moze se desiti da ti i ako upalis dimi vise na auspuh ili da losije prima gas i vuce zato sto nije dobro podeseno palenje popodne cu uslikati kod mene ili snimiti zapis pa da pogledas
Sredio sam, sve sad je ok.
U pravu si za šraf, on je bio zategnuti previše, pa nije mogao da upali.
 
Pozdrav! Koji Kipor Motor preporucujete
Kipor 186f
maxresdefault.jpg


Kipor KM178

KIPOR-dizel-motor-8KS-za-motokultivatore_slika_XL_36166737.jpg



Kipor 186

kipor-motori-14ks-1814554-1585907.jpg


Tacan model ovoga ne znam ali kosta 230e po oglasima

633.png
 
Nazad
Vrh