Motokultivatori - opšta tema

Хтео би да за Хонду Г42 направим тренчер. Хоћу да у воћњаку поставим подземно наводњавање (с' обе стране) на дубину 30 цм па да не копам ручно (а уско је за ровокопач). Нешто овако: https://www.youtube.com/watch?v=vYAY87oHtYA
https://www.youtube.com/watch?v=TDuP8khAsa4
Да ли неко зна где код нас има оваквих ланаца за копање? У крајњем случају могло би и овако: https://www.youtube.com/watch?v=2IoirFMQREs
https://www.youtube.com/watch?v=wCgP9z4TEds
 
i ja zavrsio poso sa ovim.
Ово би прошло да имам још коме да радим, овако ми калкулација не дозвољава. Прикључак + ризик од кидања + време + гориво: јефтиније 100€ + литар ракије за физикалца.
Ал' ипак сличан тренчер и бургију за култиватор правим чим нађем одговарајући материјал.
 
Ja i kazem za pravljenje,nisam reko da kupis moj aa ako otkines lanac od cola sa hondom stvarno bi volio da cujem:haha:
 
,nisam reko da kupis moj a ako otkines lanac od cola sa hondom stvarno bi volio da cujem:haha:
Види, види. Нисам ни обратио пажњу на ник. Што се тиче кидања, немам појма. Нисам то никад видео уживо а камо ли пробао. На Алибаби сам видео неки други систем на ланцима. Једна карика има два клина, друга један а трећа чистач-избацивач.
Кад сам видео цену оног ланца са Стиловком умал' се нисам шлогирао (4.100$).
 
Ma prava sitnica,verovatno sa vidija zubima.
Spremi ti bure rakije i 100€ bice jeftinije od tog lanca:haha:.
Evo mog kopaca bilo je razni nadogrdnji,puzeceg hoda al nije jos zavrseno,nem vremena.
20180316_171912.jpg
[/URL][/IMG]
20180316_171201.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
A sta mislite za tako neku kracu upotrebu da li bi mogli da se islkoriste lanci od zmaj beraca kukuruza oni uvodni lanci iznad oklagija. Mislim da bi oni mogli to da trpe a pomeranje u toku kopanja bih cak i rucno guranjem radio posto tu bas treba mala brzina kretanja za ovako slabe masine
 
Ito sam razgledo al mi ovaj bio pri ruci,napravio sam mu hod puzeci preko reduktora apolovan kais je tero tocak dva dana,kad je on puko kupim nov ni dva minuta neizdrza,moro bi ici lanac.
Al ide i ovako.
 
Au 4199 sacuvaj boze sad ukapirah.

- - - - - - - - - -

Bolje kinez na tockovima je bar al sta covek i kome da kopa za 1000e. Drugar je kupio lanac traktorski za 800 i izaso ga sa prepravkama skoro duplo i dotero meni da ga spakujem i ojacam.
 
Poslednja izmena:
Nek ti je srecno al u u ovakvoj zemlji mozda, al bas brzo ide. U ledini neces bjti zadovoljan verovatno.
 
Ovde izgleda trebaju tegovi. Koliko vidim ovde ili je tvrdo zemljište ili su motike loše. Bas ide prebrzo. A jos ovaj sto radi zalego na ručke.
Polomice se čovek na ravnom terenu.
 
Kao sto sam i ja rekao.
To je glavni razlog zasto sam sebi nabavio Hondu F700 koja ima pet brzina, od kojih su prve dvije ekstremno spore i sa vucnom frezom radi sigurno bolji posao.
 
A sto te navratih da kupis hondu nemogu prezaliti hahaaa. Pa japanac je to pravio proracun i za skoro sve poslove ima odgovarajucu brzinu.I ja ako kasnije skupim novaca cu nadjem menjac od f 700 za moj eksperiment.

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Sto jes-jes, imao si uticaja da kupim japanku, ali sam ipak sam odlucio da uzmem F700 (umesto F600), najvise radi usporenog izlaznog vratila i sporohodnih brzina, pa je motor dosta rastereceniji sa vucnom frezom.
A moze i varijanta kao sto si ti pravio da pogon freze ide sa remenice..
Uskoro se spreman da je uposlim, samo da dobijem od jednog coveka lanac za motor(stari se malo istegao)..
Vucnu frezu sam nabavio od F600, moram da vidim koje cu izmene imati da je ukljucim..
 
Ee honda i imt ko florida i tojota:haha:. Jos sa blokadama jes mala a resena a lakoradna,verovatno su kopirali 506-icu:osmeh:.

Imt je zamena za teretanu.ja sam nekad dodavo teg na kopac,i nikako udesiti pukose ruke,i nakraju je kupi covek sa jednom vestackom nogom koji nezna ni da je upali.
 
Kao sto sam i ja rekao.
To je glavni razlog zasto sam sebi nabavio Hondu F700 koja ima pet brzina, od kojih su prve dvije ekstremno spore i sa vucnom frezom radi sigurno bolji posao.
Je li ta Honda stariji model, nije od ovih novih sto ih ima po netu u prodaji? Koji motor nosi i koje snage? Ja i dalje nisam nista kupio, gledao kod jednog preprodavca neke stare imt sa kipor motorima i neke stare agrie, veliko i glomazno za mene...sto je najgore ne svidja mi se kod vucne freze sto se okrece dok motor radi, bar ova imt je takva
 
Nazad
Vrh