Motokultivatori - opšta tema

Ulje je SAE 90, imaš sa strane kućišta menjača kontrolni šraf (nema klasični merač), dakle,kad odviješ taj šraf, ulje mora da procuri...negde u visini iznad polovine čizme poluosovine
 
Imam jedan problemcic. Uradio sam generalnu na frezi imt 506, nova radilici (indijska, bilo je ona ili keneska ili neka polovna nasa), nov klip, hilznovan cilindar. Sve sklopio i upalio bez problema. Lako pali i lepo radi. Problem je sto se po neki put desi kada povucem kanap za paljenje da toliko trzne kanap nazad da ce da mi iscupa prste. Pomerao sam plocu sa paljenjem i levo i desno, i isto. Zazor platine jo oko 0.35mm.
Koliko su kostali delovi za generalnu na frezi
 
8f1035814cca4819fb6702a523d6a299.jpg


Čemu služi ovaj gumeni čep?

Послато са C5503
 
Kad je hladno i motor nemoze da upali nakapas u tu rupicu nekoliko kapi ulja ili nafte i to usisa i time olaksa malo paljenje ali slaba vajda je od toga. U takvim uslovima bolje zagrejati karter sa uljem
 
Ljudi pomoc maloprije vozim imt 509 u rikverc nekih 30 metara nizastranu odjednom kao da mi je ispao iz brzine sa kocnicom ga spustim na ravno pogledam kada poluga mjenjaca ostala u rikvercu a motokultivator u leru moze se gurati motor radi i nemoze se poluga izbaciti iz rikverca sta bi moglo da bude šizim gdje bas sada u sred poslova helpppp
 
Evo jedne mozgalice! Jos davno sam uzeo stari kultivator za koji se ispostavilo da je staub pp3. Danas sam skinuo poteznicu za prikolicu da vidim kakav je izvod za kacenje freze. U pitanju je izvod koji lici na zvezdu ili slicno. E sad ja sam takav izvod vidjao na kultivatorima koji se koriste kod nas ali se ne mogu setiti na kojem. Inace predvidjeno je da se freza sa dva sarafa (jedan gore drugi dole) pricvrsti za kultivator. Dali neko mozda zna od kojeg kultivatora bi pasala freza? Covek od kojeg sam je kupio imao je frezu ali je prodao posebno. E sad obzirom da ih nema ili ih ima jaaako malo moguce je da je neko uzeo za svoj kultivator koji je mnogo cesci ovde tipa labin, recimo. I da naglasim da ima pripremu za dva izvoda ali kod mene postoji samo jedan. Gornji je blokiran a za donji se kaci freza. Eto ako ce nekom pomoci
 
Imas jedan bolcn ispod viljuske,ako je on ispo malo nazad il se pohabo,desava se.

GM-stavi sliku nemoze to iz glave da se pogodi.
 
Danas primetim na zadnjem kardanu dve napukline kod zgloba.
Pošto je prikolica nova, nema dva meseca, da li ovo podleže garanciji.
4a44805aa5342db595e063c8b95c057e.jpg
3acad798adf57f77665230db2d3b36d4.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! molio bih za pomoć ako neko zna. Naime moj problem počinje kupovinom barbieri motokultivatora sa motorom lombardini ld315 5kw. Problem sa trošenjem ulja riješio sam zamjenom "karika". Međutim kako nisam pazio, tako mi je prodavač prodao frezu koja nije original nego je neko uradio modifikaciju.Na frezi je kardan sa devet kronera, zubi, nutova ne znam kako ih sve ne zovu, a prečnik vratila je 16mm. Na barbieriju je to malo drugačije. I sad nikako ne mogu da nadjem spojnicu ili kardancic ili mufler coupling (cijev sa 9kronera 16mm, žensko vratilo nazovimo ga)koji paše na vratilo od freze. a ostatak bih ja prilagodio spojivši original barbieri spojnicu sa tom koja ide na frezu. (malo tokarenja i varenja) Da napomenem, pojma nemam koji model je freza odnosno za koji motokultivator je pravljena. Meni je bitna samo spojnica (ženska) sa devet kronera 16mm prečnika.
Dakle ako imate ideju gdje da nadjem i od kojeg modela štima molim vas da mi javite. Postavio bih sliku ali ne znam kako
https://drive.google.com/file/d/0Bwy36hiNk2X2S0NSLWZfRXo3N2c/view?usp=sharing
 
Poslednja izmena:
Jutros matori zvao prodavnicu gde sam kupio prikolicu. Prodavac mu ladno kaze da oni nemaju ništa sa tim nego da mora zvati radnju koja ju je napravila i da od njih traži zamenu... To mi nema smisla i mislim da pokušava da izbegne zamenu, jer šta ja imam sa proizvođačem, ja sam je kupio u radnji imam njihov fiskalni račun.



Послато са C5503
 
Na imt kosacicama je koliko se secam to ozljebljenje. Mislim, na spojnicu koja ukljucuje pogon kose.
Otidji u prvu prodavnicu delova i proveri dali ti pasuje. Taj deo kosta 10-15€.
Druga opcija je da se to napravi prema ozljebljenju, bilo bi nesto skuplje, ali ako nemas drugo resenje javi mi se na PM, da ti to napravim.
 
Mislio sam na prenos. Pozicija 28 (ide na poziciju 10).



Nisam siguran, ali znam kada sam prilagodjavao ovaj prenos na Mutu, da je bilo jako malo..
 
U skorije vreme se mozda prinovim novom frezom FPM 414 sa frezom,kosom,prskalicom,prikolicom i mozda jos nekim prikljuckom. Planiram zasaditi vocnjak,tj malinu polanu, pa mi treba veca masina od IMT 506 koju sada imam. Sta vi mislite o tom kultivatoru, planiram da je odrzavam maksimalno, i da posle nemam probleme..
 
U skorije vreme se mozda prinovim novom frezom FPM 414 sa frezom,kosom,prskalicom,prikolicom i mozda jos nekim prikljuckom. Planiram zasaditi vocnjak,tj malinu polanu, pa mi treba veca masina od IMT 506 koju sada imam. Sta vi mislite o tom kultivatoru, planiram da je odrzavam maksimalno, i da posle nemam probleme..

Ja licno nemam iskustva sa njom, ali listajuci forum znam da se svi kunu u ITALIJANE, tako da ti je LABINAC mnogo bolji izbor nego FMP.

- - - - - - - - - -

Komsija ima kosu za F400... da li se isplati uzeti je za kosenje ? ? ? do 50-tak ari sljivaka, malinjaka. Video sam da ide isto preko kajisa, deluje mi da moze da odradi posao, bolje nego da se patim sa trimerom...
 
Nazad
Vrh