Motokultivatori - opšta tema

Iza leptira ? Mislis iza zamajca i motora na pocetku snimka. Od napred moras sve poskidati znaci limeni usmerivac remenicu i zamajac pa onda mozda treba samo pritegnuti vijke dekla ili zamenuti zaptivac. Ali zaptivac moras iste debljine staviti posto se steluje aksijalni luft radilice na tome
 
ali u principu sredi se i radi ekstra. Potrosnja smesna a pali ko dizel hehee
Је ли могуће да оригинал Кипор сахрани две копије? Звао да проверим цене: КД 50 450€ а Ф 170 220€. Оригинал има гаранцију 2 год. а копија годину.
 
Iza leptira ? Mislis iza zamajca i motora na pocetku snimka. Od napred moras sve poskidati znaci limeni usmerivac remenicu i zamajac pa onda mozda treba samo pritegnuti vijke dekla ili zamenuti zaptivac. Ali zaptivac moras iste debljine staviti posto se steluje aksijalni luft radilice na tome
Koliko se teško skida zamajac,ovde mi traže 50 e da zamene ovaj dihtung, što je malo mnogo. Zar ne?

Sent from Yuga
 
Za zamajac moras ili udarni kljuc ili ako imas osecaja sekacem tupim da otpustis .A za skidanje zamajca treba napraviti radapciger koji hvata ona 4 vijka od remenice i u sredini vijak da se osloni na radilicu. Nije problem ako znas i imas a da je 50eur mnogo to stoji. Za Krupanj su to jake cene ziveo sam tu.
Koliko ce kipor da sahrani kopija neznam jer to samo vreme moze reci ali mogu reci samo da sluzi ekstra za sada. za 5 godina punih kod mene je odradio mnogo i vecina u najvecim vrucinama i teskih poslova. Prema tome ja sam zadovoljan kupljenim a nevidim ni na kopije da se neki zale . Po meni su prve serije masina jako dobre kad se neko probija na trziste.
 
Znaci nije komplikovano ali bez alata nema ništa... Hvala u svakom slučaju, ako šta uradim javljam šta je bilo.
Danas stigla prinova
ff31c728e8ba3d8ed226cba7c891bf5e.jpg

7438068d2f21eba59c823f58e2fdbce3.jpg


Sent from Yuga
 
Znali neko nesto vise o ovom motokultivatoru,uzeh ga danas povoljno od komsije.
Dugo je stajao pa je struja otisla,pomucio sam se dosta oko struje jer je sva struja iza zamajca pa sam morao sve to da skidam,ukljucujuci i zamajac,ali je na kraju upalio.Motor je cetvorotaktni, svajcarski mag.Menjac je slican mutinom 3 brzine u rikverc(namenjen za kosenje)i jedna za freziranje,ima 2 brzine kardana,nema diferencijal i kocnica je ko na muti sa leve starne,ima vucnik za prikolicu ispod motora.Uz njega sam dobio pogon kose,fali greben i rucke.
 
Da li je ko radio vile za skupljanje sena na prikolicu od 509? Tražio sam slike po netu ali nema ništa A ovde ima reči o tome ali slike nisu aktivne...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Znali neko nesto vise o ovom motokultivatoru,uzeh ga danas povoljno od komsije.
Dugo je stajao pa je struja otisla,pomucio sam se dosta oko struje jer je sva struja iza zamajca pa sam morao sve to da skidam,ukljucujuci i zamajac,ali je na kraju upalio.Motor je cetvorotaktni, svajcarski mag.Menjac je slican mutinom 3 brzine u rikverc(namenjen za kosenje)i jedna za freziranje,ima 2 brzine kardana,nema diferencijal i kocnica je ko na muti sa leve starne,ima vucnik za prikolicu ispod motora.Uz njega sam dobio pogon kose,fali greben i rucke.
Proradila mahina:ppozdrav:
Pa je red i video da padne:osmeh:
 
Ugradjen nov motor na F400 koja je vec. Medju plocu sam stavio posto je morao malo da se izbaci dalje od menjaca, a i pasovalo mi tako zbog duzine kajisa. Remenica od tomosa je bila mala pa je strugar razbusio na odgovarajuci f osovine iz motora. Sipano Husquvarna SAE 30 u motor 0.6l to je namenjeno za kultivatore i kosilice, mada sam mozda trebao 10w40. Motor dobar, radi na pola gasa, posle tomosa nmz da bude los sad videcemo dokle u svakom slucaju zadovoljan.

4Dv5PbV.jpg
 
Samo vodi racuna o kolicini ulja u motoru i neboj se , sluzice on dugo. Mozda je najbolje 15w40 ulje da sipas leti ako pretezno koristis a 10w40 po hladnijem vremenu. Sae 30 nije po mom ukusu za novije tipove motora ali leti moze
 
dobio sam mutu gorenje na poklon,sa neispravnim motorom.Pa me interesuje kakva su vam iskustva sa benzinskim lda 300 motorom,nalazim ih remontovane relativno jeftino.
 
dobio sam mutu gorenje na poklon,sa neispravnim motorom.Pa me interesuje kakva su vam iskustva sa benzinskim lda 300 motorom,nalazim ih remontovane relativno jeftino.
Najbolja kombinacija je da kupis nov Kipor motor dizel, mala potrosnja, a dobar kvalitet, ili kad bi nasao polovan stari lombardini dizel motor LDA 520/530, pokazali su se veoma dobro. LA 300 se dosta kupa u ulju, i ima dosta problema. Moj ujak je imao LA 300 na 507, ali je morao da ga baci, gubio je struju,kupao se u ulju, i kupio Kipor i sad mirna glava....
Ja inace imam IMT 506, i prezadovoljan sam radom te masine, iako nekima stvara velike probleme..
 
La motori idu od 50-70e i svi su kao remontovani.....a sam generalni remont je preko 100e...cisto da se znas orijentisati
kad je la dobar tu nema sekiracije..potrebno mu je redovna zamena motornog i ulja u filteru,redovno ciscenje rebara za hladjenje godisnje jednom ciscenje karburatora i trajace godinama
problemi kod la300 motora su pregrevanje ako se neciste rebra u propucavanje platina usled vlage...obe stvari su resive

ako se budes odlucivao za fabricki motor onda trazi dm300 jer je mladji brat od la300 i ima klasicne 6206 lezajeve na radilici i cistu elektroniku

kupa se u ulju tj podmazuje se buckanjem plus i zupcanik donji od centrifugalnog regulatora prska ulje po motoru
 
Nazad
Vrh