Motokultivatori - opšta tema

Ja sam se naradio sa 9 kom neverovatno toje sila od masine,prodo i uzo tomu toje propast niđe izvući ko snjom,al sve ima svoje,on mi odgovara za prskanje. Prerađujem blokade na 7-ici da mozu 8-ice točkovi i da se isključuju preko sajli kao na goldoncu.samo da nabavim dve ručke i postavim ostalo je spakovano.:osmeh:
 
Obzirom da su te blokade na 507 prilicno krute, mozda bi ti jace sajle bile bolje (kao one sa salthebla na savremenim autima).
Za moj ukus najbolje resene blokade na tim masinama su one kod kosacice BCS 622, to je prosto savrsenstvo inzenjerstva..
 
Imam od 9-ke od blokada mi ostale dve pa ću njih,al opet je to budzevina,nemoze se suziti mnogo, to si upravu,goldoni mi je savrsen i bcs naravno.
Akod 7-ice mise sviđa šaltanje ko na bcs-u bas pri ruci, i prva mu je malo brza od goldonca u frezi nekad je dobro nekad mora dvaput proći.
 
NE sajle stavljam od 9-kinih blokada, a krcalice su od 7-ice sa onim dugačkim sipkama. prvosam uzo bio one čegrtalke,pa to je haos po ravni je dobro nizbrdo ode ko gomoraba kakvo je ono ludilo.
 
Pa na te sa dugackim sipkama i mislim. Koliko znam one su sa kandzama i to je ok, krckalice ne valjaju.
Moze to da se resi, manje ili vise elegantno. Napravi neko resenje, pa kasnije se moze i usavrsavati.
Pogledaj svakako sistem komandovanja na bcs622(to ti je ona kosacica sa velikim tockovima), mozda mozes iskoristiti ideju..
 
Nije IMT Boljevac nista projektovao( nazalost kao ni ostale nase firme) vec je za sve svoje modele koristio iskljucivo licencu.
Мала исправка (не нарочито важна) ИМТ Књажевац је радио култиваторе од 504 до 509 (502 је увожена из Немачке у компензацији) а у Бољевцу је рађена 407. Мислим да није била у питању лиценца него откуп (или политички поклон?) патента. Док је радио ИМТ Књажевац Немци су од нас увозили програм 504-509.
 
Sve sto smo radili su bile licence. Nista nije projektovano kod nas(nazalost).
@mikser
Postavi ovde sliku kako ti izgleda masina sada, pa da i ja dam neki predlog za te blokade.
 
O8f41DS.jpg
[/URL][/IMG]
0htp4cx.jpg
[/URL][/IMG]
BiOBS83.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ovo izgleda uredu, jedino neznam dali ti poluge nisu malo kratke, odnosno dali je prevelika sila u sajli?

Kod tebe ova masina bas iskombinovana od raznih delova.:osmeh:
Ima se moze se..
 
pozdrav svima...Moze li na brzinu I ukratko informacija kakvi su DMK motokultivatori? Nisam bas neki poznavalac ove oblasti, ganjam u zadnje vrijeme MTK sa manjim dizel motorom pa naidjoh na jedan DMK 8 (dizel 8 konja) motokultivator, pa da upitam, ima li iko vise iskustva s njima?
 
Moja je malo drugacija. One prve koje su se prodavale. Nema ovakve rucke nego idu dve tanje cevi i to im je slaba tacka. Na ovoj je to dobro isti je motor kod mene. Menjac isto 3 brzine u pravcu kosenja i jedna rikverc koja je ujedno i za freziranje ali je to prebrza brzina. Ne znam da li je to na ovom modelu ispravljeno. Inace nisam imao nikakvih problema oko motora i menjaca, a pokosila je bog zna koliko kod mene i usluzno.
 
Motor je orginal lombardini, italijanski, nije kinez. Vidi dobro je li spora dovoljno za freziranja. Ova moja je neupotrebljiva za freziranje, ako je isti menjac i na tom onda bolje da ne kupujes, videces kad probas da li je brza ili ne.
 
Evo i moje azdaje u akciji.Juce prvi put isporobana rotaciona kosacica i nisam bas zadovoljan,fali brzine nozu,jer sa naostrenim nozem i punim gasom ostaje na dosta mesta nepokoseno iako sam stavio vecu remenicu za pogon kose:sta:.Moracu zameniti mesta remenicama na kosi(na ovoj osovini sto stoji popreko) i tako dobiti tu brzinu.


Evo i mog bolida:osmeh:
 
Marko sumadinac ja nemam ovakvu kosu niti sma radio sa njom,ali po celoj logici,ali sacekaj da se i ostali jave,trebao bi samo dve remenice da zamenis,msm mesta da im se zamene,znaci idemo od kose ka motokultivatoru,ne ona prva remenica sto je na nozu,nego sledece dve ta sto dobija pogon od kardana da bude na mestu one koja daje pogon nozu...ako se razumemo??? gledamo kada kosis znaci remenica sto je levo treba desnoa sto je desno da ide levo..moj savet i moje misljenje... pozz akos ta uradis javi pa da cujemo rezultate
 
Nazad
Vrh