Motokultivatori - opšta tema

I ovde je unutra sve. Samo poluge su spolja. Kao 509

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Da ne zna neko gde se moze naci ovaj trodelni zglob
bb478447b38cb73065341fd9653685f7.jpg


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
AA ti juriš kardan ja mislim taj deo de se lomi sa bolcnama se obično razjede.
Trebo bi od tomine freze il sredine traktora.
 
Ja jurim ovaj trodelni kardan, sto spaja prikolicu i menjac. Isto je kao na tominu frezu samo vece. Imam u ponudi jos jednu prikolicu ali ga izgubili

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
A zna neko ima li negde da se nadje kvacilo za mali labin ili goldoni?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Amv-lombardini...cacak...063319725 decko ima sve,cene dosta dosta povoljne..sad sam uzimao delove za mondijal 108...sve sto je stiglo je prva ugradnja

od onog spajica sam odustao...
 
Taj ima svega u čačku,a pito sam u jednoj drugoj prodavnici u čačku sve je posebno za to kvačilo izađe podosta oko 10-tak hiljada gore dole nema cenu za komplet nego sve po jedno.

- - - - - - - - - -

A taj kardan ako pase od tome,ako ne moze da ze izstosuje biksna sa potrebnim nutovima i privaris je za taj ako je kratak.
 
Mikser mozes li mi naci broj te druge prodavnice. Odgovara meni cena od 10000 za sve to.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Опет ја о редуктору за 509. Изгледа да је то потпуни промашај тј. нефункционално. Ево део преписке са продавцем који продаје 3 ком.:

" -Чему служе она два зуба што вире према машини пошто видим да их на једном редуктору нема?
- Blokiraju da ne moze da se ubaci u brzinu. Da ga ne polomite. Posto on se koristi u leru
- Коако на леру? Код мене је терен мало нагнут па не знам дал је горе кад идем узбрдо или низбрдо. Ако је на леру шта ће да кочи машину да се не сјури низбрдо и шта је онда вуче узбрдо?
- Icice Tom nekom brzinom koju daje reduktor. Ne mozete ni da je gurate da ide brze ni sporije."

Пошто сам испробао све могуће комбинације пробао сам и ово из задње реченице. Резултат: ако је меко земљиште, укопава се и због тежине не можеш да га помериш из места; ако је тврдо, мотичице га однесу напред и нема шансе да га задржиш у месту; низбрдо - погибија, преврнуо се иако су точкови били постављени на најшире као и фреза.
Код првог фрезовања има да скинем пипке са редуктора који блокирају мењач па нек се поломи! Једино, да ми не зезне мењач?
 
Опет ја о редуктору за 509. Изгледа да је то потпуни промашај тј. нефункционално. Ево део преписке са продавцем који продаје 3 ком.:


Пошто сам испробао све могуће комбинације пробао сам и ово из задње реченице. Резултат: ако је меко земљиште, укопава се и због тежине не можеш да га помериш из места; ако је тврдо, мотичице га однесу напред и нема шансе да га задржиш у месту; низбрдо - погибија, преврнуо се иако су точкови били постављени на најшире као и фреза.
Код првог фрезовања има да скинем пипке са редуктора који блокирају мењач па нек се поломи! Једино, да ми не зезне мењач?

Reduktor sluzi da dobijes jednu puznu brzinu, da bi freza stigla da isitni zemlju. Gornje vratilo kroz njega direktno salje obrtaje na frezu, a preko puznog prenosa u reduktoru se obrtaji prenose na donje vratilo koje je spregnuto sa tockovima.
Imas mogucnost da odaberes dve brzine obrtanja freze, mozda tu mozes prilagoditi svom terenu.
Ukoliko bi ipak na masini ubacio u brzinu za kretanje tockova, dok je reduktor prikacen, svakako bi sve bilo blokirano, tako da to i ne pokusavaj.
 
Pa mogao si i ovde da me pitas.
Како је свет мали. Нисам знао да си ту а и нисмо водили неке тајне политичке договоре :ppozdrav:
Било је у неким претходним постовим постављано питање ал' се није стигло до правог одговора.

- - - - - - - - - -

a preko puznog prenosa u reduktoru se obrtaji prenose na donje vratilo koje je spregnuto sa tockovima.
Imas mogucnost da odaberes dve brzine obrtanja freze,
Како спрегнуто с' точковима? Шта практично то значи, да точкови добијају погон преко редуктора?
Немам две брзине. Кад додам гас ротација убрзава и то је то. На крају ће да ради мацола! Мислио сам да купим други радуктор ал' ми се не бацају паре ако ће бити исто. Чак сам и посумњао у мајстора који је отварао редуктор и рекао да је све ОК. Пре тога је отваран мењач и само су промењене неке мале куглице и опругице тако да не могу рећи да је до мењача.
 
Nazad
Vrh