Motokultivatori - opšta tema

Dobar Dan, Ja sam Dzavid iz Rozaja. Imali neko iskustva sa IMT 410 Motokultivator i kakvi su za kosenje, frezanje i oranje.
Imam u planu da kupim pa me interesuje. Takodje kakvi su za rad jesul teski za upravljanje, kvareli se i tako. Teren dje se nalazi imanje je brdasto mnogo i velika je pedencija pa ako ima neko iskustvo sa IMT 410 molim vas ako mozete da me posavetujete. Hvala unaprijed
 
@NAPOL
ima ga moj komsija neizgleda lose ima reduktor i to sve je ok. ali napravili su mu ludacko kacenje da moras kupiti samo za njega,aj to nego frezer su podesili da stoji nakoso naget na levu stranu kao da desna frezira plice zbog voca. katastrofa od resenja a jako je plitko kacenje da se malo prosire rupe da se postavi ravno. neznam koliko si ga spreman platiti al znam da je komsija platio zestoko.
 
Imam kolegu u Petlovaci koji drzi servis i ima i polovnih i moze naruciti nove delove. Ako ti pasuje mogu dati broj jer ujedno ih i servisira i dobar je majstor za 506
 
jel neko ima kardansku prikolicu za motokultivator labin mundijal benzinac mislim da je 8 ks, nudi mi priljatelj za 350 eura ali mi nista neznaci ako nemogu napraviti prikolicu za neki minimalni teret stim sto prikolica mora imati kardan zbog brdovitog terena i kako se on ponasa u kosenju posto bi morao da kupim i kosu sa pogonom u odnosu na imt 506
unapred hvala na pomoci
 
jel neko ima kardansku prikolicu za motokultivator labin mundijal benzinac mislim da je 8 ks, nudi mi priljatelj za 350 eura ali mi nista neznaci ako nemogu napraviti prikolicu za neki minimalni teret stim sto prikolica mora imati kardan zbog brdovitog terena i kako se on ponasa u kosenju posto bi morao da kupim i kosu sa pogonom u odnosu na imt 506
unapred hvala na pomoci


Ima li taj motokultivator uopste opciju za 4x4 pogon? Ako nema (a sve mi se cini da nema iako mozda gresim), onda ti kardanska prikolica i ne znaci mnogo. Moci ces da koristis pogon na kardan negde na ravnom i to sa praznom prikolicom a u brdu opet problem.
Sto se tice kosenja video sam (na forumu iz komsijske drzave) da ljudi koriste IMT-ove kose za Labinove motokultivatore i kazu da sa njima kosi veoma dobro. IMT Boljevac proizvodi kose i za Labine.
 
Taj mali labin nema sinhronizovan kardan,mozda bi mogo nesto da pogodis u jednoj brzini da se pogađa sa prikolicom. al ako usaltas u ostale onda nesto zeznes,za kosenje je dobar sa imt kosom kosto rece kolega deex,imo sam ga ranije.
 
za tu opciju za mali labin kardanska prikolica sam vidjao na internetu neke slike gde ubacen menjac od auta neznam koji menjac u pitanju i sa koliko brzina,ali meni to deluje mnogo skarabudzeno,,tako da to nije bas za experiment da nestrada slucajno menjac..sad kako god mislis koliko je to pametno raditi neznam... a za kosenje je odlican ja sam zadovoljan sa njoom prosle godine sam sa njom pokosio 500 bala sena livadskog i jos oko 200 bala deteline ja sam zadovoljan sa njim kosa goldonijeve proizvodnje 130cm,znaci kod mene je pokosila samo prosle godine oko 2-3 hektara od prilike...i osim goriva nista drugo od troskova nisam imao.. i ovako izgleda kad je stavljena u zimski san
 
Zdravo Mikser. Bogami je i ovaj zestok :) 2,800 Eura sa kosom ili Frezom biras, doduse nov. Dali mozete da mi predlozite neki motokultivator koji je dobar za kosenje, frezanje i oranje u brdovitim mestima. Jer sam mislio ovaj IMT 410 da uzmem al posto vidim da mu je freza nakosena sad se razmisljam a i prikljuci samo za njega pasu.
 
Uzmi 509 jer je u vecini stvari ponajbolji dugorocno gledajuci. najrobusniji ,za oranje i kosenje najbolji u vuci jak ,samo je nezgrapan za rad jer je stalno blokiran.Drugari mi sad imaju 509 posle labina koji se cesto sa menjacem kvario i prezadovoljni. i kad bih trazio to bih uzeo bez razmisljanja pogotovu sa cenom su uvek bili jeftiniji a tako i za delove. Ovim novijim nesto mnogo neverujem po kvalitetu
 
Ja sam imao 509 20godina,dobra je to stvar presao je sigurno 70000km u transportu,moj otac je 20 godina putovao na posao sa njom,vozio prasice za pare na pijaci,ja sam kao dete odrastao uz 509,orao sam puno vocnjaka isfrezirao na desetine hektara.radio sam jednu generalnu i kasnije menjac pa sam je prodao ali to je bilo odavno.po meni naj losija stvar je menjac ali sta je tu je ako se odrzava moze da sluzi dosta.mali je potrosac a prilicno jak.sve u svemu veoma dobra stvar
 
Ne mogu da se slozim sa tom ocenom,509 jeste dobar sa transport jer ima tu (nenormalnu po meni) brzinu,tako da moraju i kocnice biti dobre (jer su mnogi vratove,ruke i noge slomili,za pogubljene šešire da ne pricam :sjasi: ,ali dobro,za transport je odlican,zbog pomenute brzine i male potrosnje.Sve drugo,freziranje,oranje,prskanje,kosenje,prednosti ide goldoniju.valpadani,Radio sam sa njima,pa imam iskustvo da napisem ovako nesto.509 je robustan,ali nekako sklepan,motor jeste dobar,ali to je LDA 450 koji nema veze sa IMT.Sto se tice menjaca,svaki moze da se unisti nepravilnim rukovanjem i totalnim neodrzavanjem.
 
kad smo kod 509-ke ja sam ga imo 20g. masina je sposobna i jaka i nepoderiva,ja sam sa prorezanom 4 brzinom prolazio fergusone,i vecina nezna da ima brzi rikverc koji stručnjaci nisu prosekli samo inace jako korisna stvar dok sam kupio seno snjim taj rikverc me odusevio.
jesam radio za to vreme motor samo a menjac nikad samo viljusku od saltanja se podere dobije luft nista drugo. To je rvacki model za jakog coveka pogotovu za kosu i frezu bez reduktora ni govora. e sad imo sam i mali labin odlican je za frezu i kosu-al mi rikverc bio brz za tarup.
sad imam 507 sa 10ks.ruđerini motor i nebi ga menjo ima brzine 3napred 3 nazad sve nadohvat ruke.
Prednost dajem samo malom goldoniju zbog blokada i rukovanja je laksi i bolji za frezu sporija mu je prva bolje melje.
Sad gledam ima drugar prodaje ove 406 a priključci su isti kao od 507 to nije losa opcija a kakav je novi kvalitet neznam.
 
Goldoni i Valpadana su kvalitetniji u svakom pogledu tu nema sta.509 je prica za sebe, stvarno je za transport super.
 
2d94kzk.jpg

120sfo3.jpg


ovo je nekakav ventil , ja bih rekao sigurnosti sa jedne motokultivatorske pumpe za prskanje.prepoznaje li neko koji je ventil i gde bih mogao da ga kupim?hvala unapred

- - - - - - - - - -

od ovakve pumpe:
o0toxz.png
 
Nazad
Vrh