Mobilni telefoni

Ни један телефон не може да стане на црту шаомијевим са истим хардвером, није све до харедвера већ и до софтвера и подршке за исти. МИЈУИ је по мени најбољи оперативни систем тренунто у свету (сада ће неко да каже, па то није ОС, то је андроид малко налицкан. Па није тако, већ еј то ОС заснован на андроид ОС уз доста измена и оптимизације). Од МИЈУИ можда боље ради гуглов стокован андоид а и то је питање. Најбољу оптимизацију су управо урадили у Шаомију и он кида са било којим хардвером све телефоне са истим таквим хардвером. Подршка је фантастична за МИЈУИ и било који њихов телефон и са сваком новијом надоградњом, телфони раде боље. Ево и ја сам упалио данаске из носталгије НОТ 3, да видим како ради, после дужег времена...телефон лети иако има сада већ 4 и више године ако не грешим...и то са хелио чипсетом, не са снапдрагоном...
 
Evo jedan benchmark sa mojim kineskim smecem, doduse drugi kernel nije fabricki.Ali smece memorija ,smece magistrala itd.Ne moze da radi zglavno kako neki kazu.

E sad uradite lepo test na svom samsungu , iphonu itd itd.. da vidimo koji proizvodjac je smece.

Sto se miui tice ,bio mi je cudan kad sam presao na njega, ali ustvari miui radi savrseno.Ne bih ga menjao vise nema sanse.
5f277d243d48def33da73f091a9033a8.jpg
5db0de1b59a7700571453264c454aaad.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Evo i video xiaomi k20pro( za eu trziste mi9T pro)

vs S10+


Isti cpu,isto memorije

Zasto ga sije xiaomi?Eto ne verujete sintetickim testovima (benchmark) jedan pored drugog i redom pale sve isto.

Kako sa losijim komponentama kinez bolje radi od da ne kazem duplo skupljeg samsunga?


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mala ispravka miui nije OS vec UI- user interface.

Cist android je na nexus telefonima.Android one je dosta slican cistom androidu skoro isti.Koriste ga neki modeli xiaomi, motorla etc.

Miui jeste dobar ali nije bas savrsen ima nekih gluposti bar ranije ih je bilo sada nisam siguran nisam ceprakao po nekom novijem kratko sam nesto drugu podesavao, nije ni bitno.

Ima jos dobrih telefona sa dobrim UI recimo VIVO je odlican moj favorit, mada preferim cist android.

Malo o ram memoriji nemogu da nadjem jedan link na kojem je dosta dobro covek objasnio poentu i o funkcionisanju linux kernela.

https://www.androidguys.com/tips-tools/dont-cut-phones-power-half-say-ram-managers/

https://android.stackexchange.com/questions/37736/why-do-i-have-so-little-unused-ram

https://android.stackexchange.com/q...free-ram-a-phone-should-have-specifically-sam

https://androidforums.com/threads/free-ram-is-wasted-ram-or-not.753156/
 
Ima li neki običan telefon sa tasterima, da baterija traje malo duže i da podržava viber? Znači ništa drugo nije bitno, samo da može viber? Ne pitajte me za šta mi treba.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Ma rezolucija ekrana na tom redmi 8 i cpu tuga, nisam ni hteo pominjati.
On je bas low budget ali ako treba samo baterija ostalo nebitno moze i on.Mada je sad glupost uzimati mob bez min 3-4 gb rama ,losom kamerom ,cpu itd.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je najbitnije da baterija dugo drzi i naravno da nije bas neko smece. Nisu mi ostale karakteristike toliko bitne jer nisam zahtevan kirisnik. Mislim da sam jedan od retkih koji koristi telefon 4-5 godina.
 
Lepo uzmi redmi note 8pro, 6/128 neces se pokajati. Call of duty radi super ako hoces zahtevniju igricu,ja se dvoumio izmedju 8pro i 9t ali za moje potrebe mi je dobar ovaj 8 pro mada ako imas visak para uzmi 9t,sa oba telefona miran si par godina sigurno ja sam pre toga imao lenovo 536 jedno 5-6 god

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da vidis koja je razlika u surfu po net-u sa slabim i sa jacim cpu ne bi verovao.

Gledam moj i zenin tel kod mene snapdragon 855 kod nje 660.Vidi se fina razlika

I ne bih vise uzeo mob a da nije amoled ekran,Ogromna razlika u odnosu na ips.
Ostrija slika,mnogo bolja vidljivost po danu i manje trosi bateriju.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
A problem sa burn-in efektom kod Amoleda? Kolika je ta pojava česta?
Video sam dosta polovnih telefona raznih marki sa tim.

I ja sam u dilemi između Redmi Note 8 Pro i Mi 9T. Kod Xiaomia me odbija pokretna prednja kamera.
 
Ja imam MI 9T pro jos malo pa god dana , radi brutalno.
Ne sikiraj se za prednju kameru, testirana je 300.000 puta uvlacenje izvlacenje. ( ili ti skoro 3god dnevno 100x da je otvoris i zatvoris)

Cak sam gledao lik je kacio kanap i 20kg tegova na nju kad se izvuce i radi normalno i dalje.

Jedino je smor moras cekati sekund da izadje ako hoces face unlock.Mada ima otisak prsta ispod ekrana i to radi ko munja.

Ma ni ips nije divan, video sam par telefona oko krajeva ekrana pocne narandzaste fleke da se pojavljuju, kao da je izgoreo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@ichbinmilan burn in je veoma česta pojava, pitanje je samo da li korisnici to primete :) Većina uopšte ne primećuje.
@daner slažem se da je AMOLED superiorniji od IPS displeja, ali ne zanima kako to da je slika oštrija. To zavisi od rezolucije, i matrice koja se koristi kod AMOLED displeja. Pojava koju opisuješ je topljenje lepka, koja se pojavljuje u manjem broju slučaja nego burn in.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Burn in je kada se neki elementi "urežu" na displej telefona, i stalno se prikazuju, ostaju trajno prikazani na displeju. Uglavnom se "ureže" statusna traka sa vremenom, signalom i ostalim stvarima i navigaciona traka. Velika osvetljenost utiče na pojavu ovog efekta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni je sin kupio 8T (4000 mAh) i za mene je predobar. Nisam zahtjevan korisnik (razgovori, Watsapp i Viber, bez surfanja i bez igrica) i ne koristim ga puno pa baterija izdrži 5-7 dana, ovisno o korištenju.
Redmi 8 sam predložio pod uvjetom da ostale karakteristike zadovoljavaju korisnika.
 
@ichbinmilan burn in je veoma česta pojava, pitanje je samo da li korisnici to primete :) Većina uopšte ne primećuje.
@daner slažem se da je AMOLED superiorniji od IPS displeja, ali ne zanima kako to da je slika oštrija. To zavisi od rezolucije, i matrice koja se koristi kod AMOLED displeja. Pojava koju opisuješ je topljenje lepka, koja se pojavljuje u manjem broju slučaja nego burn in.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Zena ima redmi note 7 , ja mi 9t pro, ista rezolucija ekrana.Kod nje ips kod mene amoled, kod mene je mnogo lepsa slika.U normalnom koriscenju neko nebi ni primetio pa ni ja, ali kad se stave jedan pored drugog razlika je jasna ko dan u korist amoled-a.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh