Mobilni telefoni

Meni je sin kupio 8T (4000 mAh) i za mene je predobar. Nisam zahtjevan korisnik (razgovori, Watsapp i Viber, bez surfanja i bez igrica) i ne koristim ga puno pa baterija izdrži 5-7 dana, ovisno o korištenju.
Redmi 8 sam predložio pod uvjetom da ostale karakteristike zadovoljavaju korisnika.
To je onda pravi telefon za mene.
 
Naravno, boje su po defaultu življe, jača je saturacija dok se ne kalibriše kako treba. AMOLED paneli kada su pravilno kalibrisani, imaju i tačniji prikaz boja od IPS panela.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
A problem sa burn-in efektom kod Amoleda? Kolika je ta pojava česta?
Video sam dosta polovnih telefona raznih marki sa tim.

I ja sam u dilemi između Redmi Note 8 Pro i Mi 9T. Kod Xiaomia me odbija pokretna prednja kamera.
Тај ефекат је био карактеристичан за старије амолед екране...мени се тај брн ефекат појавио на мојој моторили, после 1,5 година коришћња први пут...сада се то зауставило и тако стоји....јбг мени не смета, а многи то нису ни приметили уопште када гледају слике, клипове на њему...

Код новијих требао би тај проблем да буде решен, да се умањи ефекат истог...

Иначе иамо сам прилику по други пут да упопеђујме 9Т и 9Т про, телефоне...значи лете и један и други, за нијансу бржи Про, што је и за очекивати јер има јачи процесор и то само прилико сликања, где је 855СД показао колико је моћнији од 730СД, а разлика је минорна на сликама између ова два телефона. Једино где је Про јачи су игре, ту разбија обичну верзију....цена више не оправдава разлику измешу ова два процесора, 130+ евра је по мени много за иста два телефона, скоро па истих перформанси...

И да, остави те се бенчмарка, то је 99% глупост и надкуривање чији је дужи, јер 99% корисника ниакда неће на тај начин користити своје телефоне....По мени 9Т је најбоља опција за клуповину одличног телефона, Про је бачена пара ради пар ситница....

630СД је матора дртина од процесора и не може се поредити са било којим новијим, па и мој 830 СД је слабији од 730СД у свим параметрима, а требао би на папиру да је јачи....
 
Е зато сам се ја одлучио за 9т а не про верзију...узео га почетком августа прошле године и то је баба рога, ферцера као баба рога.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Kako sad funkcioniše nabavka novih telefona zbog ove situacije sa pandemijom? Mislim na kupovinu preko oglasa na KP. Ne znam odakle su ti prodavci ranije nabavljali telefone, Mađarska, Kina...?
 
I auto kad kupite kupujete sa 100-150 ks i vise, za normalno koriscenje potrebno je 50ks ,sve preko toga je bespotrebno ali ipak kupite jace,neka snage u rezervi.

Tako sam i ja mi 9T pro uzeo, volim da ima snage u rezervi.

U kompu imam i7 i 16gb ram-a , a komp pale deca gledaju youtube, bespotrebno isto ali volim.

Ne pijem,ne pusim ne kockam ... volim tehniku.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jel jos kome brlja tapatalk na forumu ili samo meni?
Gledam ostali forumi rade na mob samo poljo info vec 20h nista.Kao da ne ide refresh.Mogu uci u sve do zadnjih 20h nista posle toga ne vidim.Kao da niko nista objavio nije zadnjih 20h
 
I kod mene brlja evo vec pet-sest dana, azuriran prekjuce ali isto.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pre neki dan nije radio ni jedan forum preko tapatalka.

Ako stalno vrti rifresh izbaci novu widget za poljoinfo ili udji na forum iz tapatalka pa ce raditi.
 
Данас купљен 9Т, мени довољан са његовим одличним перформансама....мала зверчица плаћен 265 еврића....једва сам га упецао на огласима.....још скокнуо до НС, малко се прошето по центру, попио пићенце да друштвом и после пар сати се врно кући....
 
Extra je mob,bices zadovoljan.
Ja sam svu rodbinu prebacio na xiaomi.Znas koliko je sati kad su poceli sa iphona prelaziti na xiaomi

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Данас купљен 9Т, мени довољан са његовим одличним перформансама....мала зверчица плаћен 265 еврића....једва сам га упецао на огласима.....још скокнуо до НС, малко се прошето по центру, попио пићенце да друштвом и после пар сати се врно кући....
Велкам то клаб

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Ja posle onog mog raspitivanja ovde resim i kupim redmi 8 4/64. Meni je bilo bitno da baterija dobro drzi i sa njom sam stvarno prezadovoljan. Kad ga onako bas dobro koristim traje mi 3 dana, a kad slabije koristim onda 5 dana. Tako da sto se toga tice stvarno sam odusevljen, a sve ostalo je solidno. Ipak za 140 evra koliko sam ga platio ne moze da se ocekuje ne znam ni ja sta, niti sam ja neki zahtevan korisnik. Uglavnom za moje potrebe za sad pun pogodak.
 
Питање за Данера, камера на ми 9 ме зеза за све паре. Подесим орјентацију екрана, пробам на лаптоп слика ок. И кад окачим на тапаталк преко телефона она је наопачке или на кант. Опет проверим подешавања све је ок. Где грешим?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Данас купљен 9Т, мени довољан са његовим одличним перформансама....мала зверчица плаћен 265 еврића....једва сам га упецао на огласима.....још скокнуо до НС, малко се прошето по центру, попио пићенце да друштвом и после пар сати се врно кући....
Sa 64gb ili 128?
 
Питање за Данера, камера на ми 9 ме зеза за све паре. Подесим орјентацију екрана, пробам на лаптоп слика ок. И кад окачим на тапаталк преко телефона она је наопачке или на кант. Опет проверим подешавања све је ок. Где грешим?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Najverovatnije da problem do tapatalka. Nisam siguran, ali mislim da orijentacije ekrana nema nikakve veze sa fotkanje. Mislim da ne mora biti upaljena da bi ti fotkao horizontalno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh