Mobilni telefoni

Stereo na telefonu se bas oseti da se razumemo :)

A i jedino ko cigo po ulicama da idem i upalim neku radio stanicu i da mi tresti iz dzepa.

Ekran je amoled 1080p. Samsung stavlja kod sebe sa vecom rezolucijom, ali bespotrebno jer oko ni ne moze da vidi toliko sitno i da skonta razliku.

Dali je 420ppi/inch ili je 500...

Za vecu rezoluciju treba i jaci hardware i veca baterija jer je veca i potrosnja. samsung npr ima slabiji hardware i vecu rez ekrana , zato ga xiaomi i sije na testovima.

Ali ako ti vredi dodati 200-300e vise sto ce imati jos jedan mini zvucnik koji nema veze sa mozgom a ne sa stereo sistemom onda samo napred.

Bitno da je dovoljno glasan i cist zvuk.

Pa rootovacu ga i namesticu stereo da ide zvuk preko redovnog zvucnika i zvucnika na koji slusas nekog kad pricas.Ali besmisao mi je na tako malom uredjaju ciganiti se bespotrebno i povecavati potrosnju baterije.

Bitno mi je da radi ko munja i da drzi baterija i amoled ekran da ima. Sve ostalo mi je manje bitno.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Naveo sam samo jednu banalnu stvar kao primer, zaista nemam nameru da ulazim u detalje i da opet trazim liste specifikacija i razne testove
Jednostavno je, o ukusima ne treba raspravljati.
Tvoj je prob sto smatras sebe za nekog ko je previse inteligentan pa svaka tvoja opcija je i najbolja moguca.
Ni najmanje ne znas za sta koristim tel, shodno tome nisi kadar komentarisati ovako nesto, sam znam sta mi je potrebno a sta ne.
I da su bacene pare moje su tako da ne vidim neki poseban prob da se ti cimas oko toga. Necu dalje komentarisati, ne vidim svrhu, poz.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa tako je, dok je ovaca bice i vune.

Ja pricam generalno nigde tvoj nick nije upotrebljen.

Ne bih te vise zadrzavao.Pozz

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nije bas tako, zamocali su kinezi u elektronici odavno samo mi smo jos ograniceni po tom pitanju.Imamo svi komplex "Ako nije svabo napravio ne valja" .

Sva industrija je kod njih, kod njih se skoro sve pravi.Pa taj izvikani iphone se pravi u kini komplet a " premium uredjaj".

Nisam gledao dali negde na kutiji od iphona pise made in prc. 🤣🤣🤣🤣

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Generalno gledano, imaju Kinezi robe za sve vrste potrošača. I za one koji imaju love pa plate jednom malo više, a isto tako i za one koji nemaju pa laćaju više puta manje iznose. U elektronici su izgleda dostigli nivo da jednako dobru kvalitetu kao poznatiji brendovi (ponekad i bolju), ipak mogu ponuditi nešto jeftinije od brendova (ipak se plaća i ime).
 
Побогу људи па није Шаоми једина њихова компанија кора прави врхунске телефоне, по приступачним ценама. Има ту још пар компанија које праве премијум телефоне по много нижим ценама него ли ајфон или самсунг...
 
Pa naravno da nije, ali daje najbolji kvalitet i performanse za odredjen cenovni rang gde je cak u klasi performansi sa 2-3x skupljim.

Da imam 700e viska uzeo bih 1+ 7 pro ali posto xiaomi nudi skoro isto za 300e manje...

Ja telefone dozivljavam kao racunar kad kupujem.

Gledam sta je unutra i koje komponente ima i od kog proizvodjaca, a kuciste u kom je mi je ne bitno.

Pa npr. uzmemo istu plocu,cpu,graficku ram memoriju ,hdd i spakujemo u jedno samsung kuciste a drugo u xiaomi kuciste.

Sta mislite koje bi se bolje prodavalo? Pa samsung naravno i po duplo vecoj ceni.

A zasto kad je isto?

Ljudi se boje nepoznatog, kao sto su i dalje utripovani da je golf zakon , a golf naspram toyote corolle npr nema sta da trazi.

Ali gledam oko sebe polako dolazi svima iz dupeta u glavu, sve vise xiaomija i japanskih vozila 🤣🤣🤣🤣🤣



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nakon dve i po godine morao sam da zamenim redmi 4-ku. Jbg imala je bliski susret sa betonom (džaba dodatno staklo i silikonska futrola) i tako razbijena je služila još godinu dana. Možda bih je i dalje mrcvario ali je baterija počela naglo da crkava pa sam morao menjati... Nije mogla da sastavi pola dana. Dođe do 30-ak % i ugasi se.
Sad sam uzeo redmi 8 i naravno ekstra sam zadovoljan. Znam da je stariji model ali meni ne treba bolji tel.
 
Moj redmi note 4x , 3 god star.Napunio mu bateriju pre desetak dana nakacio na wifi i nisam dirao ga vise ,iznenadio se danas :) jos upaljen a baterija tek na pola

Drzi baterija kao i prvog dana.

d9703a0196946b71717e20fc4efa1848.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I kod kompijutera se gleda kuciste danas :)),mnogo je lepse sa kaljenim providnim staklom i unutra maticna sa led osvetljenjem nego zatvoreni tip kucista.
Inace i ja moj Nokia 225 napunim i koristim ,i nakon jedno 2 nedelje treba da se puni ;).
 
Moj je 4x a pod takvim okolnostima možda bi i on držao par dana bateriju. Međutim, meni na telefonu često radi lampa, radio, poruke, pozivi, viber.... Dosta ga njakam. I ako mi ne može izdržati baterija sigurnih 10-12h, onda mi je neupotrebljiv.
 
Imam neko vreme Alcatel Pixi sa 5000mAh baterijom. Telefon je zesci krs, usporen je kada gledas yt a neko te zove treba 10sec da prodje da se odbaguje i prikaze poziv da se javis. Slicne probleme imaju i drugi ljudi koji su probali da ustede kupovinom PRC telefona (Alcatel su kinezi kupili ime brenda). Sto se mene tice od sada bice Samsung neki ulazni model, ne treba mi tel ni za sta posebno, ali me nervira da non stop nesto baguje i zajebava. Pritom nemam ni 5 aplikacija dodatih, brisem visak slika i ostalo. Mem mu je popunjena 60-70% i opet glavi li glavi. Prvih godinu je radio super, kako odmice vreme vidim da je to obicno smece od telefona.
 
Nema te vi muke kao ja sa jednim starim lg android verzija 2.Mreza samo 2g

Super pametni fon sam se javlja sam poziva brojeve, kad pritisnes da se javis iz jedno 10 puta treba da odreaguje.Gubi signal, dobar za ubrazni put neke ustanove za mentalno posrnule.
 
Kupi samsung sa istim cpu,memorijom itd mislis da nece bagovati?

Ja na mom mi 9t pro imam bar 40 aplikacija instaliranih, radi savrsenstvo.

Mada mi ni note 4x nikad zablokirao nije niti bagovao u 3 god koriscenja, jos pre 3 god je bio octa core 2.0ghz i 3gb ram-a i nov 140e.

Android ako nema minimum 3-4 gb ram-a ne moze zglavno da radi.

Probao menjao romove,overclockovao i dzabe.
I minimum 32 gb rom memorije.
Imam neko vreme Alcatel Pixi sa 5000mAh baterijom. Telefon je zesci krs, usporen je kada gledas yt a neko te zove treba 10sec da prodje da se odbaguje i prikaze poziv da se javis. Slicne probleme imaju i drugi ljudi koji su probali da ustede kupovinom PRC telefona (Alcatel su kinezi kupili ime brenda). Sto se mene tice od sada bice Samsung neki ulazni model, ne treba mi tel ni za sta posebno, ali me nervira da non stop nesto baguje i zajebava. Pritom nemam ni 5 aplikacija dodatih, brisem visak slika i ostalo. Mem mu je popunjena 60-70% i opet glavi li glavi. Prvih godinu je radio super, kako odmice vreme vidim da je to obicno smece od telefona.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Daner logicno bi bilo da ista procesorska jedinica radi jednako u bilo kom telefonu, ALI nije tako. Jeftiniji brendovi koriste gde god mogu da ustede, imam osecaj da materijali nisu istog kvaliteta. Isporucilac procesora im spakuje procesor, ali ostatak (magistrale koje povezuju cpu i memorije, periferijama) je krs.
 
Nije bas tako ,to o cemu ti pricas je mozda bilo pre 4-5 god i cenovni rang 100e .Sto vise nije slucaj.

Jeftiniji brendovi sad stede na reklami.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh