Mobilni telefoni

Nisam mnogo informisan oko procesa punjenja telefona. Ali znam da svi pametni telefoni imaju kontroler punjenja i tako kontrolišu jačinu ulazne struje, napon kojim se puni i tako određujući ukupnu snagu punjenja. Mislim da su procenti napunjenosti baterije koje telefon prikazuje ispod maksimalnog kapaciteta baterija tako da baterija nikada nije napunjena do maksimalnog kapaciteta. Struja punjenja pri 90% procenata napunjenosti baterije je vrlo mala. Na 100% se vrši takozvano "trickle charge" koje na 100% prestaje da puni i kada procenti padnu na 99%, punjenje se ponovno vrši jako malom strujom do 100%.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sta uzeti redmi 7, 8 ili 7a, 8a ili pak Mi A2.Ovi redmi imaju ok bateriju, ali je rezolucija ekrana losa, dok ova dvojka , citam, ima kao nekih bubica?
 
Ili galaxy j7 prime, svi su tu 100 ojri ili malo vise, korisnik nece biti zahtjevan, djevojcica od 11 godina.
 
Najvažnije je da baterija dugo traje i da je kamera sasvim pristojna. Dobra iskustva sa redmi 8.
 
Pa kada se uporedi osmica sa mi a2, sve je na strani dvojke osim baterije, to je izgleda najslabija tacka na njoj.
 
Ako je za dete ja bih uzeo telefon manjih dimenzija A2 je meni velik telefon za koriscenje iako imam dugacke prste jednostavno je presirok telefon.

Izabrao bih ako je u pitanju velicina 7a, snaga A2, redmi 7 zbog chipseta 6 serije ili snazi baterije redmi 8(8a).

MIslim da je najbolji izbor 7a najjeftiniji i najmanjih dimenzija, baterija 4000 stedljiv chipset.Ionako je dete moze da ga razbije a verujem da ce posle godinu, dve zameniti.
 
Ja sam cerkici uzeo redmi note 7 4/64 i prezadovoljna je valjda ce je izdrzati par godina

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja sam zeni isto uzeo redmi note 7 , super telefoncic za te pare, burazerovom klincu uzeo note 8T isto dobar telefoncic. Kamere odlicne na oba 48mp.

Za opseg cene 150e nema bolje da je novo.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
O njemu sam ja ozbiljno razmišljao za sebe. Za sad sam ostao na staroj Lumii 640 iako više nemam WhatsApp. Može se živjeti i bez WhatsAppa.
 
Uzeo s10e, tel je babaroga, puca od snage!
Ali da ne bi bilo sve idealno za to se potrudila baterija koja je sranje, jedva dan da sastavi uz malo jace koriscenje.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja kad kazem da je xiaomi mama niko ne veruje 🤣🤣🤣

Eno gledam sad testove Mi 10 pro otkinuo i S20 ultra 🤣

Ako ljudi i dalje skepticni, i dalje misle da iz kime ide samo bofl roba.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jesam skeptik, priznajem, ali ne podcenjujem Kineze.
Uznapredovali su nema sta ali eto nek bude da volim Samsung.
Brat se isto kune u Soumi, koristi ga vec dugo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Iskreno ne koristimo ni 50% snage telefona :)

Ali primeti se koliko lepse radi telefon i fluidnije kad ima viska snage.

A to zbog performansi mi cisto bode oci davati dosta para vise za maltene identican hardware u razlicitom kucistu sa drugim imenom.

Ali opet ima i do ukusa, neko do kompleksa itd.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije mnogo jeftiniji soumi sa dobrim specifikacijama od samsunga u istom rangu.
Kad vec dajem neku vecu sumu onda hocu jos malo da dodam i nosim brend iza kog su ipak godine iskustva a i proveren kvalitet.
Cene nisam uporedjivao niti gledam neke testove na yt sem onog sto je mene interesovalo kad sam kupovao tel.
1000e razlika a slicne karakteristike, nije mi bas logicno.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije to bas jos malo. Da je jos 100e pa da razumem.



Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
765a52ea6686300095a02b51056c7835.jpg
de4adad1fcadb032bdb5d02240c165bd.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemoj to druze porediti, uporedi neke telefone kojima su se cene stabilizovale.
Inace ekran na soumiju ne moze biti isti kao na samsungu, i ti svoj najbolji proizvod ostavljas za sebe i svoje ukucane a losije prodajes.
Ja kad sam kupovao brat mi nasao neki soumi, (ne znam njihove oznake zaista) trvrdi da je odlican tel, 8/128, puca sve, cak na nekim testovima bolji od samsunga.
Ja na netu da vidim specifikacije kad on nema stereo zvuk a dajem 450e...
Mozda je za nekoga glupost ali jbg, meni je bitno i to.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh