Mobilni telefoni

Kakvi joj konkretno trebaju, I koje funkcije da imaju? Sa sim karticom ili bez? Bas sat, ili neku smart narukvicu?
 
I ja sam pre par meseci pitao za Ulefon telefone jer su smesni sa cenom za ono sto navodno nude.
Nisam ga uzeo velikim delom zbog komentra ovde ali drugar je uzeo i za sad radi kao sat,ozbiljnija imena bi mu pozavidela.
A padao je nebrojano puta i to sa lepih visina i nema ni ogrebotinu na sebi.
 
Pa valda neki sa karticom da bi mogla da prati kretanje deteta. Ne razumem se ja u to, do juče nisam ni znao za te satove. Uglavnom nešto ovako:

Oko tih jeftinih dečijih bas nesto nisam upoznat. Najbolje je pogledati na YT ako ima nekakvih poređenja. Naći odredjene modele, I pogledati.
Po meni za decu je bitno da je vodootporan, jer u školi peru ruke pa ne paze toliko. Da je baterija solidna, da kažemo da izdrži 2 cela dana, zbog nekih ekskurzija.
Npr LEMFO nije loš brend, imaju od jeftinih do skupih satova
Pogledaj ovaj
Ovaj Q90 https://s.click.aliexpress.com/e/3DY5lDnw
ima dosta velik broj porudžbina, pa treba pročitati komentare kako su ljudi zadovoljni. Mada i nisu toliko merodavni, jer većina ih napiše odmah po prijemu robe, ali opet, mogu pomoći.
Dok je ovaj kao neki tracker, a ne smart watch
Svi ovi satovi su dosta glomazni za dečiju ruku. No, najbolje pretražiti po Google i pregledati po YT sta ljudi preporučuju, ukoliko se niko ne javi sa iskustvom.
 
Jel ima neko od vas huawei mate 10 lite,moj roditelj i brat imaju,imaju bas dosta problema,da ne nabrajam,ja imam samsung a5 2016 on je daleko bolji,kupio sam u Svajcarskoj

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Dobih danas pitanje kakav je telefon Xiaomi redmi 7A (na oglasima 95e), i uopšte koji telefon kupiti u cenonovnom intervalu 100-120e. Ja pojma nemam, kad sam u aprilu kupovao sestri telefon (kupio sam Xiaomi Mi A2 4/64) preporuku sam tražio i dobio ovde na forumu. Pa rekoh kad ja već ne znam - znam gde da pitam. :osmeh:
 
E pa nazdravlje, izgleda da ću i ja morati da se ponovim sa telefonom, iako nisam još planirao (finansije). Izmalerisaše me ovi što su pitali za telefon do 120e. :mad:
Riknula mi je danas baterija na Samsungu Note 3. Juče je počela da šteka, a danas je crkla definitivno. Prvo je juče do 50% napunjenosti radila ok, a onda se potpuno ispraznila za sat vremena bez korišćenja telefona. Oko ponoći sam telefon skinuo sa punjača, pokazuje 100% puna baterija, telefon nisam uopšte koristio posle skidanja sa punjača, jutros u sedam kad sam ustao telefon ugašen. Upalim ga, baterija 1% i odmah se ugasi. Stavim ponovo na punjač i do 11 se napunila na 35%, skinem telefon sa punjača jer mi je trebao da pošaljem par sms-ova, uspeo sam da ih pošaljem ali baterija opet 5-6%. Opet na punjač i do pre sat vremena se napunila na 50%, skinem sa punjača jer mi je trebao konektor u zidu za nešto drugo, i evo sad opet telefon javlja da je prazna baterija.
Ok, crkla baterija, pa crkla. Problem je što je to treća u kratkom periodu. Kad je originalna definitivno ispustila dušu uzmem novu, ni blizu kapacitet kao originalna, al' šta da se radi takve su sad sve. Izdržala malo preko 6 meseci (taman da prođe garancija), i naduvala se. Kupim opet novu, tu je trebalo tri puta dnevno puniti za neznatno korišćenje telefona, reklamiram je dobijem u zamenu ovu. Ova je izdržala mesec dana (24.09 je uzeta). Sad me je već sramota da idem opet da reklamiram, nisu ni ovi u servisu krivi što su baterije škart. Ovu poslednju su tražili od dobavljača da bude najsvežija moguća, i dobili su proizvedenu u maju ove godine. Friškiju nisu mogli da nađu.

Može li tu da bude nešto i do telefona? Malo me to buni jer mesec dana radi ok a onda se desi ovo. Računam da je do telefona kako je radio mesec dana bez problema?
 
Imam Lumiu 640. U potpunosti zadovoljava moje skromne potrebe, ali uskoro ću trebati mijenjati ili ostajem bez mogućnosti korištenja WhatsApp-a. Naime operativni sustav je Windows i nema više podrške te se od Nove godine ukida mogućnost korištenja WhatsApp-a.
Kao što sam napisao, nisam zahtjevan korisnik. Razgovori, poruke, WhatsApp i fotkanje. Dakle, kamera je dosta bitna.
Ima li kakav prijedlog za neki, ne preskup, s androidom?
 
Jel ima neko kopiju airpods i30? Ili neki drugi i12? Kako se pokazali? Hteo bi cerkici da kupim

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Imam Lumiu 640. U potpunosti zadovoljava moje skromne potrebe, ali uskoro ću trebati mijenjati ili ostajem bez mogućnosti korištenja WhatsApp-a. Naime operativni sustav je Windows i nema više podrške te se od Nove godine ukida mogućnost korištenja WhatsApp-a.
Kao što sam napisao, nisam zahtjevan korisnik. Razgovori, poruke, WhatsApp i fotkanje. Dakle, kamera je dosta bitna.
Ima li kakav prijedlog za neki, ne preskup, s androidom?
Jos po neko koristi windows telefon ali ste system nije prosao bas najbolje,imale su neke opcije koje android system nije imao,a imalo je mana,nije imalo osnovne informacije za memoriju galerije,neznas koliko jedna slika zauzela mb,to je najgore sto video da nema...


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Koja aplikacija je najpreciznija za merenje brzine?
Danas instalirao jednu i po njoj MTZ 1025 rm ne može da ide brže od 27,5 km / h,što mislim da je netačno.
 
Aplikacija tu manje vise igra ulogu,ona samo izvlaci podatak od gps-a iz uredjaja,zavisi koliko je precizan gps na telefonu.

Ja sam sa mojim mob merio u 0.1 se poklapa sa traktorom ( nov kormick)
Ali ima dual gps.( prati dve frekvencije)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ovu koju Sremac reče,ne mogu da nadjem...
Nije mi nešto mnogo bitno,nego se setio danas dok sam orao,pa hteo da uporedim brzinu preko aplikacije i onu sa tablice na staklu. Po ovoj aplikaciji koju sam danas instalirao (i večeras obrisao) , baš velika razlika...
 
Nazad
Vrh