Mobilni telefoni

Večeras vrtim malo klipove na YouTube i iskoči mi predlog za klip sa recenzijom Poco X3 telefona. Odgledao sam tu recenziju, posle još jednu i svi hvale taj telefon nenormalno. A koliko vidim po ceni je sličan sa Xiaomi Mi 9T koji sam ja nameravao da uzmem. Šta kažete za taj telefon, je l' bolji izbor od Mi 9T? I ako može pojašnjenje, da li je to naslednik Pocophone F1, ili nema veze sa tom serijom? (nemam pojma o tome, ali ono deluje mi logično - kao što postoje Note 1,2,3,4,5,... pa Mi 8, 9, 10, tako mi i ovi sa Poco u imenu priliče da su zasebna serija, linija ili već koji termin bi tu bio prikladan...)
 
Jeste X3 iz te serije Pocophone F1.
F1, X2 pa sad X3. Izgleda X3 kao bolja kupovina od 9T. Jači malo procesor, veći ekran, osveženje ekrana od 120 hz, mnogo veća baterija i brži punjač. X3 je izašao pre nekih 3 meseca, a 9T pre više od godine. Stvar ukusa i izbora.


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Imam ga ja oko godinu dana, ne baguje sto mi je najvaznije, par puta sam ga morao restartovati iz nekog raloga je imao slab prijem mobilnog interneta, pre sam imao j5, na tapatalku je blokirao
Kamera nije za pohvalu, nekako su mutne slike ili ja je ne znam koristiti

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Treba mi tablet za cerkicu da gleda crtace i ja ponekad da odgledam neku utakmicu. Naravno da je sto jeftiniji jer bi ga ona bacala sigurno. Kamera mi nije bitna. Neka preporuka?
 
Kako se na Viberu mogu namestiti veća slova?

Telefon je Samsung Note 3, u podešavanjima telefona su nameštena "izuzetno velika slova", i u svim drugim aplikacijama su ta velika slova. Bila su i na Viberu do juče, ali od danas su baš mala i jedva ih čitam. Probao sam i da ugasim telefon, tražio opciju u Viberu za veličinu slova, sve bez uspeha...
 
Treba mi tablet za cerkicu da gleda crtace i ja ponekad da odgledam neku utakmicu. Naravno da je sto jeftiniji jer bi ga ona bacala sigurno. Kamera mi nije bitna. Neka preporuka?
Ne znam koliko ću biti od pomoći,...
Imam iskustvo samo s tabletom Samsung Galaxy Tab E....
Platio sam ga svojevremeno 100 eura, sad vidim po Oglasima, može se kupiti za oko 7.000 dinara....
Svaka preporuka....
Upravo kucam s njega, lepo radi, nikada mi nije "zakucao", blokirao....
Youtube radi savršeno...
Moje zahteve ispunjava, te tako predlažem taj model...
Pitanje je, koliki budžet si izdvojio ?
Nekome je i 1.000 dinara, skupo...
Ne kažem da sam stekao utisak da si ti "taki".... 🍻 :ppozdrav:
 
Pa do 100 - tinak evra. Vise od toga ne bih jer ipak bi ga dete koristilo. Ovaj Galaxy je tacno 100 evra sad gledam.
 
Poslednja izmena:
Tablet ako ima ispod 2 gb rama ne uzimaj, to vise baguje nego sto radi.

Imam kuci i samsung sa 1gb i huawei sa 2 gb, to je smesno porediti.
Mladja cerkica njaka taj samsung sa 1gb, to jedva zglavno youtube tera.Dete se nervira redovno, moram nesto zglavno uzeti.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kako rade ovi android dual sim tel, npr neki samsung, da li su obe kartice na internetu, viberu, ili se bira sa koje ce ici na internet?
 
Ja imam dual sim, imam broj koji mi ima preko 20 god i on je na dopuni i broj koji je preko računa. U podesavanju mi stoji da izaberem preko koga Cu koristiti internet, to se lako menja u opcijama.
 
Ne mogu da nađem da li ima da se pošalje sms u zakazano vreme? Na prethodnom telefonu je moglo. U pitanju je xiaomi 8 pro.
 
Da li telefoni mogu da prave termalne slike (ili već kako se to pravilno kaže), ono da se vidi koji je deo je vruć? Mislim uz pomoć neke aplikacije...

Imam jednu matricu od 35 paralelno vezanih smd led iz nekog ručnog reflektora, od kojih je jedna, ili više njih u kratkom spoju. I sad naravno ne mogu da nađem koja/koje od njih su u kratkom spoju. Pa sam zamislio da im dovedem obrnuti polaritet pa da vidim koja će biti vruća. Dodirom ne mogu da odredim koja od njih je vruća pošto sve budu tople (a prosto mi je neverovatno da su sve u kratkom spoju) jer su led diode na hladnjaku (štampana ploča je integrisana sa metalnim hladnjakom sa donje strane). Pa sam mislio da bih na termalnoj slici uočio koja prva počne da se greje... Možda to tako i ne može, ali eto to mi je sad palo na pamet, a računam da će ovde neko to znati oko telefona...
 
Nazad
Vrh