Mlečno govedarstvo

mozes da umaticis zensko tele ,kravu ne mozes ,jedino kad neko otvara maticnu sluzbu da bi osnovao maticno stado u ministarstvu dozvoljavaju da se krave ubace cije su majke v.o. osemenjene i posedujes priznanice od v.o ali to retko ,ja moju telad maticim sa 7 starosti
e vidis kod nas stoji stvar ovako: da bi umaticio telad moras imati umaticeno grlo... ni telad mi nece umaticiti jer ni krave nisu, kazu takav je zakon... i sta sad ja da radim??
 
Kupiš umatičenu kravu, i kad god oteli muško tele ti na nju registruješ tele od ove ne umatičene a ovo muško prodaš na crno.
 
ma znam ja to nego mi se ne prodaju moje krave. meni je junica dala 26 litra eeee sad da je prodam ... hehehe teskoo... nego sam se pitao mozda neko ima ideju ili zna kako da njih umaticim, al dobro razmislicu o svemu.
 
Njih možeš upisati samo u D delu matične evidencije, ali ti to ne igra nikakvu ulogu, jer neće imati HB brojeve, a samim tim ni pravo na subvenciju.
 
imam maticnu sluzbu u sapcu koja mi matici ,krava nemora biti umaticena,oni umatice tele dobija hb broj i sa njom imas 50% poznatog porekla i ona kad se oteli to tele ,tek na nju mozes imati premiju ,
 
eee kad bi to kod nas na jugu moglo.. kad odes da pitas za umaticenje, kod nas ti je politika sledeca: sluzba na pitnaje odogovara: mozemo ti umaticiti tele ako je staro do 3 meseca, i ako je majka umaticena, inace to sto ti imas ekstra sortu krava nema veze, mozes se slikati sa njima, a ako hoces da dobijes umaticenu kravu,evo dodji kod nas pa uzmes jednu a vracas dve!! e sad moj odgovor njima: pa zar da moju stoku prodam na klanicu da bi uzeo vasu kravu koja daje u vrh glave 15litra mleka?? njihov odgovor je: slaganje ramenima i to je drzava tako odlucila! eto moja poljoprivredo zemljo srbijo medju njivama i pasnjacima sta si docekala
 
I mene su kada je Sladja napustila Evrolek bili prebacili u Koceljevu, ali sam ja pokupio papire i presao kod Sladje ponovo...

- - - - - - - - - -

I mene su kada je Sladja napustila Evrolek bili prebacili u Koceljevu, ali sam ja pokupio papire i presao kod Sladje ponovo...
 
Pa mozda u bloku 45 ali ovde ides u vet. stanicu, vadis zdravsveno uverenje(bilet) i odjavljujes grlo sa svog domacinstva.
 
Može li neko da mi kaže gde mogu da se kupe visoko mlečne krave u okolini Požarevca? Ili uopšte, bitno mi je samo da su kvalitetne, jer planiramo da krave koje sada imamo zamenimo visoko mlečnim.
 
Drzi se tih tvojih krava koje poznajes, znas koliko mleka imaju , kako se tele sve o njima znas, ali ti neznas da svaka krava koju budes gledao da kupis daje bar 30 litara mleka dnevno i svake druge godine se blizni, e kad je dovezes kuci a ono nista od obecanog, ali bice ti objasnjeno da je to zbog stresa koji je pretrpela u toku prevoza. Visokomlecna grla imas u Skorenovac farma Trajkovic.
 
ja sam licno zadovoljan, placaju redovno, ne kasne, mada u ugovoru stoji najkasnije do 18 u sledecem mesecu za prethodni mesec, najcesce hvata vikend i ponedeljkom niko nikom ne placa, recimo trebalo bi da bude sutra uplaceno za januar
 
cuti to je dobro meni sabac nije isplatio oktobar novembar decembar januar februar,danas mi bili iz imleka najverovatnije da prelazim
 
Nazad
Vrh