Mlečno govedarstvo

nisi jedini kod nas sapcani od januara ne uplacuju nista,zadnje je placen prvi deo oktobra,kazu treba za neki dan i prodaju neku filozofiju nesto kao treba da svedu na isplatu 40-dnevno,ja nista nekapiram al sam presto da im dajem i vecina ih je ovde napustila i nece da im vrate rashladne uređaje dok sve isplate. pljacka kako okrenes nista novo.
 
I ja sam to cuo takodje,i rekli su da vise nece biti subvencije za krave koje ste prodali. Prosle godine smo dobijali 25000 po grlu a 12.500 hiljada za krave koje su te godine bile duze od 6 meseci kod vas. Pricao sam sa zenom iz maticne sluzbe,ona kaze da i oni neznaju sta ce i kako ce biti tako da uzmite ovaj moj post sa rezervom.:sta:
 
samo nisu napisali kako ce isplacivati da li na vreme kad od tog novca mozemo da stvorimo novac ili kao ove tj. prosle godine da cekamo novac kao ozeblo sunce da bi povracali dugove i preziveli..
 
Samo ove godine maticne sluzbe ne bi trebalo da uzimaju onih 5000 po grlu za "usluge" maticenja jer su i one obuhvacene subvencijama od strane drzave.
 
ljudiiiii pa ja teksad primetio moje krave imaju markice sa HB brojem...tek sad mi niiiistaaa nije jasno :sta:
 
Sigurno nemaju markice sa HB brojem. HB broj stoji samo u matičnom listu krave. Na ušnim markicama je desetocifreni CS, odnosno RS broj.
 
Za ruralne,nerazvijene krajeve,bilo je potrebno samo tri umaticena grla pa da se ostvari subvencija.Sada,mislim,da ce u istim reonima i sa jednim umaticenim grlom ostvarivati subvenciju od 20.000 din.Medjutim,kako smo mi stabilna i ozbiljna drzava,moze da se desi da nas sve lepo obraduju i definitivno otkace kao nepotreban teret demokratskoj tvorevini u zahuktalom razvoju.
 
Nerazvijeni krajevi su i prosle godine imali subvencije za samo jednu umaticenu kravu a isto je i za ovu godinu.
 
Samo sto taj novac do danasnjeg dana nismo dobili a kako stvari stoje necemo ga ni dobiti.Vojkanvreloako date podsetim, neznam dali se secas ja sam prosle godine jedne veceri sa prijateljem dolazio kod tebe u Vrelo da pazarimo kravu.Nesa iz Kosancic.Pozdrav.
 
Kako bre niste dobili,u mom kraju je to isplaceno odavno.Pozdrav za Kosancic,treba je da dodjete ponovo,doslo je do velikih promena.
 
Kada si dosao da pazaris,sumnjao si u genetiku.Covek koji je kupio kravu iz Krusevca me redovno zove i ona kod njega ima 42l mleka.Pogresio si.Za sada je broj isti,kupio sam plac pored mene i zapoceo izgradnju objekta za 50grla u slobodnom sistemu.To je samo na pocetku,treba dosta para.Pre godinu dana smo poceli izgradnju postrojenja za preradu mleka i to sada dobro se razvija.Poseti temu o proizvodnji sireva.
 
Nazad
Vrh