Mlečno govedarstvo

Vojkanvrelo

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2013
Poruka
1.987
Imam 20 muznih grla i uvek po nekoliko bikova.Uglavnom je otac Aaron genetika Alta.Kada sam kupovao seme tog bika vazio je za najboljeg u institutu Temerin a kasnije se kod mene izvrsno pokazao i prezadovoljan sam.Imam kod mladjih krava jos dosta Alta semena a kod junica sam poceo sa OHG pa videcemo?

nesa1

Član
Učlanjen(a)
28 Sep 2011
Poruka
387
Druze nisam sumnjao u genetiku ja inisam bio mnogo zainteresovan za kupovinu vise je bio zainteresovan kolega ali on je sumnjicav ,ja sam ga ubedjivao u kvalitet jer se kvalitet i vidi.Kad mu budem reko za tu kravu pucice od muke.

Sava21

Član
Učlanjen(a)
15 Nov 2010
Poruka
2.488
Drugari,jel moze jedna informacija.Da li jos neka mlekara daje junice na otplatu mlekom?ako daje koja je mlekara,koja rasa je u pitanju,i koji su uslovi unapred hvala?

Zmaj 151

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2011
Poruka
1.023
daje Imlek,ali se jos ne znaju uslovi,tacnije posto je jako veliko interesovanje za junice rasprodali su sve junice sa njihovih farmi sad daju pare pa ti kupis gde hoces junice :bravo:

Milos M.

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2012
Poruka
1.366
Rasa simentalac ili crno bela(holstajn valjda,ja drzim simentalac i samo to priznajem,ove ostale rase znam,ali ne bas u detalje). Tako je bilo kad sam ja uzeo pre godinu i po dana. Ja sam imao i imam obavezu da uzeta grla osiguram.

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.023
M ne pobratime malo više se informiši sad je trend "najlakše je razjebati krave"sad su krave trenutno smrtna kazna

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
Da li stvarno ali stvarno u dogledno vreme tj bliskoj buducnosti bice zabranjeno u centru sela cuvati krave..???? Mislim oko mene na 50 metra nema nikoga bukvalno,,... Da ne gradim objekat bezveze...

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.651
Pa ne bi me cudilo da ovim nasim unapredjivacima tako nesto padne na pamet ,sve pod izgovorom "zbog EU" a u samoj EU to se ne trazi....

Vrh