Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa to ti misliš. Za 10 god smo ispred vas 10god,pričam za Braničevski okrug. Vi plaćate kirije 500e a mi do skoro 100e,sada su 150e. Žalost što tako primitivno razmišljate. Zapadni traktor sam prvi kupio 2008, da upoznam sve vas što mislite da je poljoprivreda izmišljena u Vojvodini. A volove ne pamtim, tebe da informišem
Po meni to sto su skuplje kirije tj arenda je znak da je poljoprivreda razvijenija u tom kraju. Kako, tako sto znaci da na tu cenu veliku arende ipak nesto ostane, da su velike povrsine, da je rod extra dobar, da su masine nove velike i zapadne. Prolazio sam kroz taj tvoj kraj kada sam isao za golubac par puta, i nisi u pravu. Vidi se da su sela poluprazna, napune se preko leta sa tablicama austrije, ali to nisu ziva mesta 365 dana godisnje. Traktori i domacinstva na tom putu gde smo prosli kroz dosta sela su stala negde u 1980 godini.... masa traktora u dvoristima imt 533 i 539...
Imas po Vojvodini u svako selo po par ljudi sa takvom mehanizacijom i povrsinama da ti pamet stane, a porodicna gazdistva....
 
Po meni to sto su skuplje kirije tj arenda je znak da je poljoprivreda razvijenija u tom kraju. Kako, tako sto znaci da na tu cenu veliku arende ipak nesto ostane, da su velike povrsine, da je rod extra dobar, da su masine nove velike i zapadne. Prolazio sam kroz taj tvoj kraj kada sam isao za golubac par puta, i nisi u pravu. Vidi se da su sela poluprazna, napune se preko leta sa tablicama austrije, ali to nisu ziva mesta 365 dana godisnje. Traktori i domacinstva na tom putu gde smo prosli kroz dosta sela su stala negde u 1980 godini.... masa traktora u dvoristima imt 533 i 539...
Imas po Vojvodini u svako selo po par ljudi sa takvom mehanizacijom i povrsinama da ti pamet stane, a porodicna gazdistva....
Pa to je fora, svi kod nas u inostranstvo i zemlja ih ne interesuje ili ima kod nas situacija da sva deca oće da se zaposle u EPS,
kod vas sve zemlja interesuje. Da podelim sa vama moje prinose, 4400kg repice, 8200kg pšenice, kukuruz 7700kg, suncokret 3400kg. Sad da li je meni bolje ili vama, procenite, moja Kirija na 120hektara je 150e
 
Pa to ti misliš. Za 10 god smo ispred vas 10god,pričam za Braničevski okrug. Vi plaćate kirije 500e a mi do skoro 100e,sada su 150e. Žalost što tako primitivno razmišljate. Zapadni traktor sam prvi kupio 2008, da upoznam sve vas što mislite da je poljoprivreda izmišljena u Vojvodini. A volove ne pamtim, tebe da informišem
Verovatno zbog toga sto ste tako napredni pa prvo kod vas doneli Pionir, DKC i ostale hibride, a koliko ste pametni, posteni i kolegijalni pokazali vam zadnji protesti gde ste se prodali za par obecanja, a i to vas preveslali. Posto ste tako NAPREDNI uzeli vas u ekipu za formiranje nove strategije razvoja poljoprivrede, jer viste lokomotiva razvoja ove zemlje. Izvini nisam te prepoznao.
 
Ako ima pokrajina, što da nema deo Srbije, ponavljam deo Srbije koji nije pokrajna, isto svoj fond za razvoj poljoprivrede. Što smo mi u podređenom položaju.Što bi razvijali Vojvodinu više nego celu Srbiju
Знам ја то али покрајина има своја права и да би то променио мораш имати 150.000 оних који би подржали твоју (вашу) иницијативу за промену устава...а потом 2/3 већину у скупштини, па да укинеш аутономију...да...па референдум...

Фонд може имати свака општина и ко то забрањује. Само не знам могу ли се добијати вишеструки подстицаји и од републике, покрајине и општине...итд.

Па ако може. Како човек рече да му је министар дошапнуо да постоји двоструки подстицај, против тога се можете борити...у суштини је неправедно јер смо сви у истој држави.
 
Verovatno zbog toga sto ste tako napredni pa prvo kod vas doneli Pionir, DKC i ostale hibride, a koliko ste pametni, posteni i kolegijalni pokazali vam zadnji protesti gde ste se prodali za par obecanja, a i to vas preveslali. Posto ste tako NAPREDNI uzeli vas u ekipu za formiranje nove strategije razvoja poljoprivrede, jer viste lokomotiva razvoja ove zemlje. Izvini nisam te prepoznao.
Mnogo si smešan a očigledno i neuspešan, zbog toga si ozlojeđen. Nemoj se sekiraš za nas, pioneer sejem od 2007, dkc sam probao 2012 i nisam zadovoljan. Ono što ću tebi da kažem je da , tvoje mišljenje i ostalih botova koji pišu za pare, a za nas iz Braničevskog okruga a mene kao predstavnika, smatramo da nas takvi komentari ne interesuju i ne očekujemo nikakvu podršku,pa ću ti reći: Ni prema tebi, mada smatram da si nebitan, ni jednu jedinu stvar nismo krili i radili ništa bez da su svi znali, i što ja tebi nešto dugujem, da bi bio kolegijalno prema tebi. Evo imaš bliže proteste u Zrenjaninu, doduše odložene, jer ste zauzeti spremanjem njiva, javi se njima
 
Za jednu kupljenu stvar nema dvostrukog podsticaja.
Наравно закон каже да се захтев подноси једанпут годишње (нпр за подстицај по хектару). Написао сам да не знам да ли се може добијати вишеструки подстицај и од републике и од покрајине...можда човек зна да то може и буни се против тога...а ако нема онда не знам против чега се буни...



ПС

Није ми јасно што све, поједини (или многи) претворе у свађу...
 
Upravo ove nebuloze što pišete su dokaz uspeha Sendvičarske Naprdne Sekte u pokušaju da podeli jedinu opasnost po vlast: jedinstvene poljoprivrednike. Ovo je skroz žalosno čitati...
Sve to ja znam, nego se sprdam, hoću malo da probudim ljude. Sve što mi pišemo je nebitno , neko drugi nas vozi, na žalost mnogi to ne shvataju. Niko nije spomenuo suštinu problema, mnogi ne razumeju
 
Poslednja izmena:
Znaci za 30 hiljada dodatnog placanja godisnje svako moze biti profi farmer ?,jel sam nesto pogresno razumeo ?.Ne fali li tu mozda jedna nula ?.
 
Verovatno ne,možda računaju da neki doprinos plaćaš i u firmi gde radiš, budući da je PIO onih koji su samo poljoprivrednici godišnje do sad bio oko 80-90000 dinara.
A penzija poljoprivrednika oko 100€ ako ne grešim...
 
Pa to ti misliš. Za 10 god smo ispred vas 10god,pričam za Braničevski okrug. Vi plaćate kirije 500e a mi do skoro 100e,sada su 150e. Žalost što tako primitivno razmišljate. Zapadni traktor sam prvi kupio 2008, da upoznam sve vas što mislite da je poljoprivreda izmišljena u Vojvodini. A volove ne pamtim, tebe da informišem
Nemoj puno da se fališ sas tih 150 evra po hektaru da ovi sa ove strane Dunava ne presele mehanizaciju pa će imate igranku, čas.:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh