Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne reče samo koje obaveze će podrazumevati taj status "profesionalnog" poljoprivrednika.
Sa pesmicom o PDV-u jasno je na šta se cilja.
Ako ćeš subvencije, onda da udješ u "kolo", plaćaš knjigovodju, i igraš kako mi sviramo.
A neće to biti ni samo dobrovoljna odluka.
Verovatno će toliko spustiti prag za obavezan ulazak u PDV sistem, da će svako ko malo ozbiljnije radi biti u obavezi. Tako da će biti dala baba dinar da udje u kolo, a dva da izadje iz njega.
Sistem PDV oporezivanja u poljoprivredi kako je postavljen je izuzetno nepovoljan. Ulazne sirovine imaju mnogo manju vrednost od proizvoda. Rad je taj koji u najvećoj meri dodaje novu vrednot a na njega nema povraćaja. Tako da postoji veliki disbalans ulaza i izlaza.
Takav sistem tera na neprestano investiranje u novu opremu i mehanizaciju da bi se razlika smanjila.
A šta je to nego "začaran" krug, posao bez početka i kraja.
U suprotnom da nema krivinašenja niko ne bi mogao tako da posluje.
Rast cena poljoprivrednih proizvoda u njihovim očima stvara sliku blagostanja u ovom sektoru i mogućst da se nemilice čerupa.
To što je realnost drugačija njih ne zanima.
Uglavnom, džaba kvazisubvencija ako će to povećati obaveze.
Priča za neupućene mase.
 
Ee ali taj profi poljoprivrednik ce imati jeftinije gorivo nije to mala stvar
Na temu o tome koja je cena goriva ona mu kaze da je 178, on je brze bolje prekida kaze da cena pada svakim danom i da je sada 172, na njenu konstataciju da je setva prosla on kaze dolazi nam sledeca, e sad sto ce do sledece setve cena goriva otici i vise od 178 sto je bila to nikom nista, bitno je da je gorivo palo izmedju setvi.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Довољно је да радиш све преко књиговође и имају увид где "грешиш". А може врло лако бити и ситуација да нећете имати могућности држати робу у свом лагеру или силосу. Како ми је један озбиљан произвођач објаснио за државу( а и тебе) то је мртав капитал. Паре се не обрћу.
 
Nisam baš siguran da je voditeljka Plodno i rodno svojevoljno zvala u emisiju ministra protiv poljoprivrede već da je po direktivi pošto su Davidovića ugasili,pa ipak treba širokom auditorijumu ispirati mozak kako nama jako dobro ide i kako smo nezahvalani i kako smo mi prevaranti pa zloupotrebljavamo subvencije. Za jednu izvinite jebenu kozu dobiješ 7000 din subvencija a po hektaru 4000 i to ograničeno na 20 ha. Auuuu ministre samo da znaš........
 
Da stoka ima neku poznatu buducnost ja bi prvi drzao jer je to nesto najsigurnije naravno kd bi znao zaradu.. znaci ako znam da imam 15€ po tovljeniku onda planiram koliko komada cu utoviti za novi plug ili novu djubretaru.. tad nebi bio problem da se osetim na stoku i brinem za svaku glavu…
 
Stocarstvo sto kaze moj zastitar koji je u agroposlu od 1976 kad je zavrsio faks i poceo da radi, nikada nije zaradjivalo sem u pojedinim turama kad se namesti skok cena a imao si jeftiniji ulaz. Mi smo nasu djubretaru, prednji utovarivac, sunce grablje, kosacicu prodali nakupcu iz Valjeva. I definitivno stavljena tacka na stocarstvo.
Cena da tovim bikove na ove cene bi bila 3eura ziva vaga.
Svinje 2eur/kg
 
Najbolja je zarada ko daje zemlju u arendu, uzme 200-250 sigurnih para po jutru i cao-zdravo. Tako da najbolje je prodati zemlju naci posao i nemas briga oko nicega. Ja radim zemlju, tovim malo bikova, ima malo ovaca, sve se proda. Imam stajnjak, imam malo subvencije, ja se ne zalim. Ko nece da radi njemu nista nije dobro. Kao nas ministar, njemu je sve dobro, a nikad u zivotu nije radio.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
U pravu je Bojan,a malo više mladi inžinjer.
Sa stokom treba imati volje to raditi,eto kod mene danas posle 2.5 meseca odp. sjagnjenosti pobačaj,pomogao sam joj i zvadio 2 jagnjeta raspala takoreći kosturi veličine kao prase kad se oprasi odpilike,i izgubio si tu 5 meseci u proizvodnji minimum.
 
Nisam baš siguran da je voditeljka Plodno i rodno svojevoljno zvala u emisiju ministra protiv poljoprivrede već da je po direktivi pošto su Davidovića ugasili,pa ipak treba širokom auditorijumu ispirati mozak kako nama jako dobro ide i kako smo nezahvalani i kako smo mi prevaranti pa zloupotrebljavamo subvencije. Za jednu izvinite jebenu kozu dobiješ 7000 din subvencija a po hektaru 4000 i to ograničeno na 20 ha. Auuuu ministre samo da znaš........
Nemoras se rabadzija izvinjavati za "jebenu kozu " , ako nesmeta njoj , ne smeta ni nama :haha:
 
Da stoka ima neku poznatu buducnost ja bi prvi drzao jer je to nesto najsigurnije naravno kd bi znao zaradu.. znaci ako znam da imam 15€ po tovljeniku onda planiram koliko komada cu utoviti za novi plug ili novu djubretaru.. tad nebi bio problem da se osetim na stoku i brinem za svaku glavu…
O kolega , ti bi da ti neko garantuje zaradu u biznisu ? Kolko znam to je mozda jos moguce u Sjevernoj koreji , pitanje i tamo
 
Poljoprivreda i nije jedna godina. Kako ratarsyvo tako i stocarstvo.
Nije normalno ni da na zakupu zaradom 750e/kj na suncokretu. Pa toliku ati nemaju nastavnici,profesori,doktori u koroni,policija... jebes mu mat**.
 
Ne reče samo koje obaveze će podrazumevati taj status "profesionalnog" poljoprivrednika.
Sa pesmicom o PDV-u jasno je na šta se cilja.
Ako ćeš subvencije, onda da udješ u "kolo", plaćaš knjigovodju, i igraš kako mi sviramo.
A neće to biti ni samo dobrovoljna odluka.
Verovatno će toliko spustiti prag za obavezan ulazak u PDV sistem, da će svako ko malo ozbiljnije radi biti u obavezi. Tako da će biti dala baba dinar da udje u kolo, a dva da izadje iz njega.
Sistem PDV oporezivanja u poljoprivredi kako je postavljen je izuzetno nepovoljan. Ulazne sirovine imaju mnogo manju vrednost od proizvoda. Rad je taj koji u najvećoj meri dodaje novu vrednot a na njega nema povraćaja. Tako da postoji veliki disbalans ulaza i izlaza.
Takav sistem tera na neprestano investiranje u novu opremu i mehanizaciju da bi se razlika smanjila.
A šta je to nego "začaran" krug, posao bez početka i kraja.
U suprotnom da nema krivinašenja niko ne bi mogao tako da posluje.
Rast cena poljoprivrednih proizvoda u njihovim očima stvara sliku blagostanja u ovom sektoru i mogućst da se nemilice čerupa.
To što je realnost drugačija njih ne zanima.
Uglavnom, džaba kvazisubvencija ako će to povećati obaveze.
Priča za neupućene mase.
Odlican post Smilad u sustinu
 
Mislim da poljoprivreda nije biznis… zidarstvo ili proizvodnja namestaja to bi bio biznis… poljoprivreda je nesto od opsteg dobra, a to sto je smatraju biznisom nas je i dovelo dovde da zavisimo od svega, svako tezi da bude sto nezavisniji ali mi smo uvek pametni a ostali budale…
 
Kako bi bilo da se u ostale biznise u drugim privrednim granam malo umesaju lobisti, ili neki strani interesi, kako bi bilo da dodju kinezi i jeftinim prevozom satru desetak hiljada taksista u BG.? Ili da svabe naprave monopol u ugostiteljstvu i turizmu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh