Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vec je konstatovano da bar 80% clanstva ovog foruma radi u nekoj firmi i posle posla radi neku granu poljoprivrede tako da ne vredi diskutovati. Nece se oni odreci kolaca koji jest mali, ali oni hoce svoje parce.
Treba da dobiju svaka im čast što rade na dva mesta ogradjujem se ako je drugo u opštini
Ja sam jednom gledao čini mi se da je bilo 3 ili 5% od budžeta više je išlo u mlekare sisteme navodnjavanja i sl ako neko ima za 2021 neka napiše, koliki % poljopr budžeta ide na direktna davanja po ha i po grlu
U tom grmu leži zec ja sam protiv da se gložimo oko koske ako neko krade bikove.
Rendžer koštavaljda 200-300 hiljada eura zadruga sa 2.000 ha je dobila subvenciju od države koliko je to za PG 1.000 ha po 200 eura, a sigurno nema u opštini da se nakupi tih 1.000 eura. E sada naravno pametnije bi i ja bi želeo da sam ministar to bi i uradio, u privatnom delu gde su PG tu bi u ime državeinstalirao taj rendžer pa da poljoprivrednici dobiju navodnjavanje umesto 10 god subvenc po ha svima bolje. Ovako zadruga zaradi 10 takvih rendžera ne mora im još država od mog poreza dodavati
 
Vec je konstatovano da bar 80% clanstva ovog foruma radi u nekoj firmi i posle posla radi neku granu poljoprivrede tako da ne vredi diskutovati. Nece se oni odreci kolaca koji jest mali, ali oni hoce svoje parce.
I dalje ne mogu da razumem sto je tu problem. Recimo i da si u pravu i da su oni koji se bave samo poljoprivredom poljoprivrednici a oni koji se bave i drugim stvarima primarno to drugo a sekundarno poljoprivrednici, opet mi nije jasno sta tu ko kome otima jer subvencije su za POLJOPRIVREDU a ne za poljoprivrednike. Po meni kad bi subvencije dobijali samo ti za koje ti kazes da su "pravi" poljoprivrednici onda se to ne bi zvale "subvencije za poljoprivredu" nego "socijala za poljoprivrednike"..
 
Sto da daju bilo sta u vezi ratarstva kad je tu najbolje ?
Treba da daju na stocarstvo koje izumire, povrtarstvo,cvecarstvo,prerade mesa,voca,povrca.
Poenta je da se sto manje hrane uvozi i sto manje para odlazi iz drzave. Pa kad daju subvemcoje na svinje i krave onda komsija otvori mlekaru,a drugi mesaru, pa neko radi preradu koze,neko pravi jakne i namestaj od te koze,neko od vune pravi odecu....da ne duzim dalje ali tako se jaca privreda ti ljudi ce da kupuju i trose pare na vece inpute,angazovace gradjevince da prave objekte i tako se obrcu pare.
Treba subvenciinisati ono od cega su svi pobegli, jedino u ratarstvo beze i zaposleni. Nije.poenta da se izvozi sirovi kukuruz,soja...tu je drzavi cist minus.
Nije izvozna sansa Jugoslavije bila Yugo u Americi, nego hrana za americku vojsku, pa onda dzemperi Sirogojno i tako neke delikatne stvari.
Mada znaju svi ovo sto sam napisao samo se neki osecaju superiornima i misle kako bas njima sve pripada.
 
Poslednja izmena:
Jel znate onaj vic kad proliv ide ulicom i naidje na govno i pita ga sta radi? Govno mu odgovori da ide u sumu da sece drva. Proliv ga pita jel moze i on sa njim da podje, a govno mu na to odgovori:"Ne mozes ti,to je samo za cvrste momke".
 
Ко каже да није знао да ће чланови техничке владе потписати ССП? Шта је требао, да јури Ђелића и Тадића по Луксембургу...

Мислио сам да озбиљније посматраш ствари на основу чињеница, а не на основу **greška са „тарабе“. Зрео си да уђеш у политику...

ПС

Иначе постоји дефиниција шта је и ко је пољопривредник...с обзиром да некима није јасно...колико је мени познато, одређено је законом.

Е сад, проблем је што некима засмета чим треба да се уплаћују доприноси...па би онда да буду угрожена врста а не пољопривредници то је друга ствар...
Mnogo glup izgovor, u stilu politike dotičnog...Zamisli premijera koji kao ne zna šta ministri i zamenik potpisuju. To ni najveće budale ne bi poverovale.Činjenica je da je potpisivanje SSP pripremano mnogo pre tog 29. aprila i da je Neobavešteni to sve mogao sprečiti na sličan način kao što je kasnije sa radikalima rušio svoju vladu i skupštinu
 
Није могуће да си само толико смислио од јуче. Кажем ја да си добар за политичара. Ко каже да није знао: па због тога је пала влада! Тако је покушао да спречи, али смрадови отишли и потписали и ако је влада већ била у техничком мандату (мислим да је 11. априла одлучено да се иде на изборе). По правилу влада у техничком мандату се бави само текућим проблемима...

Најгоре је што си ти поверовао причама оних који су нанели штету држави.
 
Није могуће да си само толико смислио од јуче. Кажем ја да си добар за политичара. Ко каже да није знао: па због тога је пала влада! Тако је покушао да спречи, али смрадови отишли и потписали и ако је влада већ била у техничком мандату (мислим да је 11. априла одлучено да се иде на изборе). По правилу влада у техничком мандату се бави само текућим проблемима...

Најгоре је што си ти поверовао причама оних који су нанели штету држави.
Pričaš o prodaji NIS-a za kikiriki? Zar ti stvarno misliš da ja nemam druga posla nego da se bakćem sa penzosima na forumima?
 
Poslednja izmena:
Dobar deo ljudi je ovaj forum shvatilo kao mesto gde ce da lece svoje frustacije.
Na forumu se mrze ljudi koji se ni ne poznaju, zavidi se onima kojima se ni lik ne zna. Namece se sopstveno misljenje koje kao da je sveto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh