Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto da daju bilo sta u vezi ratarstva kad je tu najbolje ?
Treba da daju na stocarstvo koje izumire, povrtarstvo,cvecarstvo,prerade mesa,voca,povrca.
Poenta je da se sto manje hrane uvozi i sto manje para odlazi iz drzave. Pa kad daju subvemcoje na svinje i krave onda komsija otvori mlekaru,a drugi mesaru, pa neko radi preradu koze,neko pravi jakne i namestaj od te koze,neko od vune pravi odecu....da ne duzim dalje ali tako se jaca privreda ti ljudi ce da kupuju i trose pare na vece inpute,angazovace gradjevince da prave objekte i tako se obrcu pare.
Treba subvenciinisati ono od cega su svi pobegli, jedino u ratarstvo beze i zaposleni. Nije.poenta da se izvozi sirovi kukuruz,soja...tu je drzavi cist minus.
Nije izvozna sansa Jugoslavije bila Yugo u Americi, nego hrana za americku vojsku, pa onda dzemperi Sirogojno i tako neke delikatne stvari.
Mada znaju svi ovo sto sam napisao samo se neki osecaju superiornima i misle kako bas njima sve pripada.
Druže ja mislim da strateški skroz grešiš
Država je narod a nije vlast, tako da treba pomoći narodu
Vlast je dala 180ha gradskog gradjevinskog zemljišta u beogradu na poklon arapima tj 18.000 ara a tržišna cena je oko 250.000 e po aru, računaj, pa najveći rudnici zlata i bakra po kojoj ceni, stvarno misliš li ti da poljoprivrednici to sve mogu da plate nadoknade
Najviše što smo bacili u vetar su mladi i obrazovani ljudi koji su zauvek u velikom broju otišli iz Srbije bez njih nema ni razvoja ni para ni bdpa
Znam jer sam i sam bio stručnjak i radio u svetu za dobre pare 100-150 hiljada godisnje ali sam se vratio velika većina nije niti će
Privredu najefikasnije možeš ojačati kroz obrazovanje, efikasnu državnu regulativu i administraciju odatle sve počinje i BDP i sve ostalo
Sumanuto je očekivati od poljoprivrede bar od malih PG da oni pomažu državu, njima treba pomoć od države i po ha i po grlu stoke, i sa akcizama u najmanju ruku da bi bili konkuretni sa proizvodnim troškovima konkurencije u EU koja dobija mnogo više
treba pomagati poljoprivredna gazdinstva da bi ti ljudi ostajali u selu i u Srbiji a ne da sela i regioni opuste da u selima imamo natalitet to bi trebalo da je strateski cilj države a ne cediti suvu drenovinu
Neće poljoprivreda, da precizno kažem sada na žalost učestvuje u velikom delu saBDP ali da smo uspešna država ona bi bila u malom % to je tako u razvijenim, nije poljoprivreda nešto što treba da pomaže drugim granama već obrnuto a glavno bi se naplaćivalo znanje, genetika, programiranje, farmacija, inžinjerstvo itd to generiše velike pare u EU se pare upumpavaju odatle u ratarstvo i stočarstvo, dobiju jeftinu hranu i zaposlene radnike, bolje nego te iste pare da daju socijalnim slučajevima da plaćaju skupu hranu

Drugo ako je nešto u krizi ne treba u to sipati pare, valjda se nešto naučilo u ovih 50 god U tom socijalizmu su se stalno pomagali gubitaši treba pomagati one najbolje da oni vuku napred celu privredu, gubitaše zatvori pa neka se prekvalifikuju
Vidi ovako ne pomaži ratarstvo samo sipaj u preradu, odlično, za 10 god vlasnici prodaju svoju zemlju arapima, kinezima, tajkunima i sl, onda ta prerada može da se zaključa jer će te korporacije same raditi preradu ovi mogu da duvaju u prste.

Pomoć ratarima i stočarima, a ko od preradjivača bude efikasniji neka bude tržišna utakmica

Ja sam pre 2-3 godine mislim pročitao vest da su kinezi u ukrajni kupili zadrugu ogromnu da li je bila 10% celokupnih oranica u zemlji, šta misliš šta ce ukrajinci videti od tih para i hrane, isto što i deca u africi od dijamanata. Inače mislim da se 1/3 ili 1/4 stanovništva iselila iz te ukrajne zadnjih 20 god, to je katastrofa koju ne želim ovde

Da bi naša zemlja ostala našim unucima treba pomagati PG u ratarstvu i stočarstvu ako me razumeš ostalo bi bila izdaja i sramota prema dedovima i pradediam koji su poginuli u 1 i 2 svetskom ratu za ovu zemlju, da ne prodamo zemlju kinezima a mi da molimo švabe da nas opet zaposle kao sluge Kinezi inače najviše kupuju zemlje po svetu od korporacija i tajkuna

Nemoj brate molim te više da se poljoprivreda žrtvuje za industriju, preradu i sl. 2 decenije 50tih i 60tih je to bila parola iz poljoprivrede da se izgradi industrija, pa 70tih za turizam u dalmaciji, tek je 80tih seljak radio za sebe, do tada su mu kroz bedne cene uzimali za druge
Ajde malo obrnuto
Ok mi je i to neka ne daju ništa ali brate da nam ni ne uzimaju ni pdv na dizel, ni akcize, ni 101 namet, besplatna registracija itd
 
Pa mi ovde ne možemo da se dogovorimo šta je najbolje za sve nas. Svako ima svoju teoriju. Zato nam i jeste ovako loše.
 
Ovo je poljoprivredni forum, svi se bavimo istim poslom, i ne možemo se dogovoriti oko nekih tema za nas boljitak, sta onda očekujete od vlasti? Oni da se možda bore za nas, jebe im se. Tako da, nece nama nikad biti bolje!
Ozbiljne reforme nisu potrebne samo u poljoprivredi, već i u ostalim granama, i treba ozbiljan kadar da to sredi, ali kod nas jedina reforma koja je uspešna je ova sa slike, na žalost...
52f552c601c2d8ca03e360d4a32037cc.jpg
 
Možda je offtopic ali sam primetio da su stariji ljudi najbezobrazniji i najusijaniji, gori su od nejake dece. Kad sam ja bio momak, 20-25 godina agresivni su uglavnom bili hobiti i to je bilo normalno zbog kompleksa, njima su pomagali već i srednji šamari iako se jednom desilo da je hobit uzeo oružje pa je bilo i ranjenih...Uglavnom,pre 3-4 godine me ladno napadnu na benzinskoj dva penzosa, zajedno oko 170 godina, ne možeš verovati koja agresija...
 
Radi čega?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
U susednom selu sam čekao red na pumpi, bio ispred mene traktor sa Horsch sejalicom, zauzeo komplet 2 aparata i pošto sam stajao na kolskom ulazu pomerim se 2 metra unazad i čekam. Ovaj je sipao 200-300 litara pa se odužilo i uglavnom kad je podigao sejalicu i krenuo, krenem i ja ali istovremeno uleće direkt sa puta deda sa Dijanom , nije shvatio da i ja čekam. U tom haosu se nekako nismo sudarili ali je on naterao auto na onu betonsku bankinu između dva aparata za točenje. Svi smo izašli iz vozila, traktorista i ja komentarišemo kako smo mogli izginuti da je ovaj udario u aparat, da se moglo nešto zapaliti a on i drugi deda suvozač pokušavaju da vrate auto sa bankine jer je naseo. Izašao i radnik sa pumpe pa smo zajedno izgurali Dijanu i tu mi svi podjebavamo dedu kako nije za vožnju, kako je uopšte prošao lekarski itd... Traktorista ode, deda se vrati iza mene i ja nateram auto da sipam dizel u burad u gepeku. Priđe mi deda i kao nije video da ja čekam na redu, tra la la i ja dok sam otvarao čep kažem : Idi bre deda, voziš kao manijak ! On se skamenio, ko zna šta budala misli da manijak znači i skoro istovremeno prilazi radnik sa crevom i drugi deda sa suvozačevog mesta i kaže mu: Jesi ti čuo šta ti je ovaj beograđan rekao? Kad se deda narogušio, vidim ja da će se ladno zaleteti na mene i kaže : Dosta je meni vas beograđana što se ovde qrčite! Ja skontam da je to zbog tablica, imao sam neku Seat Cordobu na lizing pa bile BG table. Desnom rukom sam sipao gorivo i čujem neko viče pazi, mahinalno levom uradim šraubu i poklopim dedu ali ga više gurnem, zatetura se i padne preko haube svojih kola na beton. Onaj drugi odmah pobegne u auto a deda broj jedan sav unezveren kreće prema kolima i tu se i ja malo poplašim da ne uzme neko oružje ili šipku, stignem ga i kad je izvlačio nešto ispod sedišta povučem ga za okovratnik, on 30 kila sa vlažnom majicom, odleteo kao najlonski džak. Vidim ja da je ispala olovka i blokčić, kaže on hteo je da mi upiše tablice jer mu je sin policajac. Da ne dužim, pošto sam već i ja tu poludeo jer me je napala i neka baba što je izašla iz apoteke kako bi po nama trebalo sve matore pobiti, kako smo nezahvalni i ja tučem matorog čoveka uzmem hemijsku iz kola (dedina nije htela da radi)i na njegov blok upišem svoju adresu pa nek se jave ako treba on i sin.
Najbolje od svega je na kraju, odlaze oni, nisu ni nasuli gorivo, ja ponovo počinjem da sipam kad iza drugog aparata vidim oca od mog školskog druga koji je saobraćajac, ovaj oko 72-73 godine i kaže mi: Radoslave, ne brini, ja sam ti čuvao leđa, kad je krenuo do kola bio sam spreman! - i pokaže mi pištolj za pojasom kao u krimi filmu...Nisam mogao da verujem, tri dede i luda baba i ja se sa njima rvem po pumpi...
 
Strašno.. mogao si najebati ni kriv ni dužan.
A još si mu spačeka skidao sa bankine..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Код мене у селу заслужни борци из ноб-а су потезали пиштоље и пуцали због места за пецање. Револвераши заглавили затвор и то су изнели без проблема. А покојни отац и стричеви, па само ћу рећи да су тог кова као стари који ти је хтео помоћи. Не носи тај пиштољ по старе дане без везе, кад је био млађи сигурно је био "добар" а такви не заборављају.
Срећом заобишао ме је тај свет и начин живота да се вртим као рингишпил кад идем улицом или у гужви.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh