Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Otprilike emigrant tacno gadjamo na istu poentu , al kasno je sad da ulazimo dalje u detalje . Osjecam da imamo isto misljenje oko sustine , aj sutta da nastavimo
 
Znači da je došao već neko veći.Upravo o tome ovde i jeste reč.Nema adekvatne politike u poljoprivredi.
Nije došao niko nego neću da plaćam nerealne arende. Gladete iz svog malog rezervata i hoćete da se takmičite sa likovima koji su za vas nedostižni a koji su takođe polu-proleteri. Već za 2-3 godine će vam biti jasno kad krene prodaja zemlje strancima, neki će biti kao cigani posle druge agrarne reforme koji su kod mene imali po 8 jutara zemlje, ogromno imanje koje neki ovde još sanjaju...
 
@olalija
А иза чега треба да се заклони ако није закон? Видим да више пута спомињеш ССП, па бих ти препоручио да у часовима „доколице“ прочиташ силне коментаре, како је то велики успех.

И наравно и кусо и репато је осуло паљбу на Коштуницу јер „кочи пут у јевропу“:

https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=296162

Не грешим, Коштуница је био популаран код народа који је родољубив. Код оних који су за то да будемо колонија преовлађује мржња према њему. И сада када смо најзад постали колонија, опет им не ваља, а постигли свој сан...

Иначе, можда би било више новца за пољопривреду јер је једну каматарску мафију скинуо са грбаче (ММФ).

Ето, имате способног министра који лепо лаже и уживајте.

ПС

Да се разумемо, мени није лоше. Радио сам у ТЕНТ-у и имам лепу пензију...још ми вучко често „дотури“ неку кинту више (јбг човек убеђен да сам његов "глас" :haha:).

Да...и када рекох ССП...да ли је на тој 'артији Војин потпис или неког вашег, брзог и полетног (јер је Воја био „спораћ“).
 
Poslednja izmena:
@olalija
А иза чега треба да се заклони ако није закон? Видим да више пута спомињеш ССП, па бих ти препоручио да у часовима „доколице“ прочиташ силне коментаре, како је то велики успех.

И наравно и кусо и репато је осуло паљбу на Коштуницу јер „кочи пут у јевропу“:

https://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=296162

Не грешим, Коштуница је био популаран код народа који је родољубив. Код оних који су за то да будемо колонија преовлађује мржња према њему. И сада када смо најзад постали колонија, опет им не ваља, а постигли свој сан...

Иначе, можда би било више новца за пољопривреду јер је једну каматарску мафију скинуо са грбаче (ММФ).

Ето, имате способног министра који лепо лаже и уживајте.

ПС

Да се разумемо, мени није лоше. Радио сам у ТЕНТ-у и имам лепу пензију...још ми вучко често „дотури“ неку кинту више (јбг човек убеђен да сам његов глас).

Да...и када рекох ССП...да ли је на тој 'артији Војин потпис или неког вашег, брзог и полетног (јер је Воја био „спораћ“).
Sole, SSP i prodaja NIS-a Rusima su dve najgore stvari koje su nas oštetile više nego Vučićevih 10 godina i 500 godina pod Turcima...SSP može samo lud čovek da hvali...
Šta reče, ko napravi te dve ekonomske kataklizme?
 
Samo pričamo kako to sve ide.Ovde imamo poljoprivrednike koji su pre 20g radili određenu količinu zemlje da bi sada to bilo oko 2000 ha.Oni bi naravno i dalje da se šire ali došao je i ovaj veliki iz okoline Beograda i sada ćemo videti u kom pravcu će to ići.
 
Da nije to bio depos a ne samo koštunica sam ? Ispravi me
MOMOSARIC јесте био ДЕПОС, али нису имали ону ствар да се ставе на чело јер су сви били „на линку“ комуњара.

Мој добар пријатељ из давних дана је био око 6 месеци за Слобу јер је мислио да Слоба уздиже Србију. Месецима ми се није скидао са грбаче јер једни нисам хтео да уплатим ону помоћ за Србију...или како се већ та превара звала...

А онда обрт – каже да ће нас Слоба одвести у крвави рат.

Када сам га деведесете питао за кога гласати, каже једини који није комуњарски потрчко је Коштуница. Остали су сви њихова екипа...

За Вука Драшковића никада нисам гласао иако су многи били за то да је то народни вођа, а он кумуњарска фукара.


ПС

Иначе том мом другару је ћале био пензионисани генерал...па када се скупи друштво из нпр. КОС-а, могао је имати потпуне информације.
 
Poslednja izmena:
Sole, SSP i prodaja NIS-a Rusima su dve najgore stvari koje su nas oštetile više nego Vučićevih 10 godina i 500 godina pod Turcima...SSP može samo lud čovek da hvali...
Šta reče, ko napravi te dve ekonomske kataklizme?
Ко је направио катаклизму ССП ће ти бити јасно када ми одговориш ко је потписао ССП. Рекох, прочитај те занимљиве коментаре из тог доба...није то бачено време...не мислим да сада „нагрнеш“ на читање.

Не сећам се да је Коштуница то хвалио.

НИС је друга прича коју су потом упропастили наредни властодршци иначе сви на узици окупатора.


ПС

Иначе имаш у тим коментарима једне „косоварке“ која каже како их Коштуница лаже у вези Косова (не каже Космета, наравно). Север Косова је био потпуно наслоњен на Србију...
 
Poslednja izmena:
Sole, SSP i prodaja NIS-a Rusima su dve najgore stvari koje su nas oštetile više nego Vučićevih 10 godina i 500 godina pod Turcima...SSP može samo lud čovek da hvali...
Šta reče, ko napravi te dve ekonomske kataklizme?
Преузимање богатстава свих земаља од стране мултинационалних компанија је почело укидањем колонијализма („другарот тита“ је ту био истакнути агент и залуђивао је несврстане...да их лакше опљачкају). НИС би неко узео пре или касније и то не за пар стотина милиона, него за џ...

Један „познати лик“ је на тај начин зајебао олигархију (кажу да је једини који је зезнуо светску „мафију“). То је Стаљин. С обзиром да су они имали природних богатстава толико да ни сами не знају колико, пустио је једну мафијашку екипу и онда добио савезника и они се клали између себе, а он терао своје. Ипак је СССР постао светска сила.

Независност (ма колика била) кошта...а и подршка кошта (ма колика била).

А само наиван би мислио да неки други (који су нас бомбардовали) не би мазнули НИС за сићу...као и остало што узимају...Још би им платили као што „помажу“ стране инвеститоре...

У неповољним условима можеш само да одуговлачиш и чекаш да зло оде даље (да се појаве нека "пролећа", неке „либије и сирије“, неки „авганистани“ неке "украјине") и покушаш да нешто урадиш...али наш народ журио дасе сам натакне...мислим, народ типа Чеде Тарзана и такви...
 
Kod nas se po nekim podacima koje sam nasao ~15ak % bavi poljoprivredom. Znaci kao primarno zanimanje.
Pare za subvencije dolaze oporezivanjem drugih grana privrede. Ako se svi bave poljoprivredom - nema subvencija.
Po meni bi najbolje resenje biti uvesti ponovo carine 5-10% (ne vise) na poljoprivredne proizvode, a SVE subvencije ukinuti. Time se resava strana konkurencija a istovremeno ostaje slobodno trziste, doduse samo na nacionalnom nivou. Nema mutljavina, ko ce sta da dobije itd sve je jasno. Medjutim to je zbog medjunarodne politike verovatno tesko ili nikako izvodljivo.

Drugi primer resenja - povecati subvencije npr za ratarstvo na 300-500e po ha ali samo na prvih 5-10ha. Sve preko se ne subvencionise.
Primeri: A) obraduje 7ha po 300e = 2100e, B) obradjuje 10ha po 300e = 3000e, C) obradjuje 150ha, i on dobija 3000e.
 
Ко је направио катаклизму ССП ће ти бити јасно када ми одговориш ко је потписао ССП. Рекох, прочитај те занимљиве коментаре из тог доба...није то бачено време...не мислим да сада „нагрнеш“ на читање.

Не сећам се да је Коштуница то хвалио.

НИС је друга прича коју су потом упропастили наредни властодршци иначе сви на узици окупатора.


ПС

Иначе имаш у тим коментарима једне „косоварке“ која каже како их Коштуница лаже у вези Косова (не каже Космета, наравно). Север Косова је био потпуно наслоњен на Србију...
Hahaha, Sole, Sole stari vraže. Džukela je bio premijer ali nije jadan znao da je Đelić potpisao :haha: :haha: :haha: :haha: ...Takav folirant još nije viđen kao Sveti Koštunije Neobavešteni...
 
Grad Zrenjaninu u svoje dve K.O. raspolaze sa 7000ha zemljista u privatnom vlasnistvu. Otprilike 90% zemljista obrajuje 22 porodice. Ostalih 10% zemljista rade,ljudi iz obliznjih sela,par stocara, i pojedinci koji rade iskljucivo svoju zemlju, uglavnom stariji ljudi koji jos mogu da rade i za par godina i oni ce realno prepustiti svoje posede nekom. U okolnim selima je sigurno procentualno slika drugacija sve u zavisnosti koliko je mladih ostalo na selima. Ali tendencija je da ce doci do ukrupljavanja prosto jer ekonomija to diktira. Tako da se broj ljudi kojima je poljoprivreda osnovna delasnost smanjuje i bez bilo kakvog pritisk a kada na to dodamo i ovaj sistem onda se jos to intenzivnije odvija. O tome kakve je ko mudre odluke doneo u proslosti smo svedoci trenutno. Ocigledno da kao narod nismo dovoljno svesni sta zelimo da budemo, i gde zelimo da budemo.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ja se samo ne slazem sa ovim sto se pare daju na kupovinu mehanizacije, ne kazem za ipard, nego smanjeno je sa 14000 na 4000 i na 20 ha, kao da se pomaze malima, ok da je smanjeno ma 20 ha, ali da je onda za tih 20 podignuto na recimo 30.000po ha e to bi imalo po meni malo vise smisla…
 
Pa čime ste se bavili u proteklih 50g?Mislim na sve vas u selu.Sa ovakvom politikom u poljoprivredi doći će i kod vas neki kao što je i kod nas veliki iz blizine Beograda koji radi zemlju sve do Šida.Sve mi se čini da su u Vojvodini najeb..i i oni koji rade 100 jutara jer ispada da su i oni mali za one koji rade 1000.A ovi veliki ne misle da smanjuju površine već naprotiv.
U selu ima nešto više od 220 porodica sa svojim kućama, a obradive zemlje ima 350 hektara.

Od 30-ih godina prošlog veka je krenula podzemna eksploatacija uglja i polako su ljudi počeli da se zapošljavaju, a mnogi i da se iseljavaju. Od 60-ih ide površinska eksploatacija i tad kreće masovno zapošljavanje. U tadašnjem prosečnom domaćinstvu jedan je zaposlen. Seje se 1 ha kukuruza i 1 ha pšenice. Ima se 1 ili 2 krave, par svinja, ovaca i kokošaka. Ima se voćnjak, vinograd i livada.

U mojoj porodici 70-ih niko ne radi. Radi se par hektara zemlje, deda na pijaci prodaje povrće, voće, jaja i rakiju. Nema se traktor, jedva uspevaju da kupe samohodnu kosačicu. Imaju dve krave, dva konja. Deda uslužno radi sa konjima.
Preživljava se. Žive u staroj kući.
82.ćale moj se zapošljava u Kolubari, 1983.on i deda započinju izgradnju kuće, i od tada kreće neko napredovanje. Zahvaljujući ćaletovoj plati, i tih par hektara koji dopunjuju prihod.

Nemojte zaboraviti životne potrebe i troškove jedne porodice pre 50 godina i sad. To je neuporedivo.

Danas u selu nemamo ni jedno domaćinstvo koje živi isključivo od poljoprivrede.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh