Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Seljačka stranka?

Da skupiš 10 dobrih seljaka, domaćina, poljoprivrednika i da im daš vlast, jedan bi sigurno brzo okrenuo vodu na svoju vodenicu. Od ostalih 9 većina bi shvatila da su glupi i brzo počeli i oni da rade samo za sebe i svoj interes, a svega par bi batalilo politiku... Balkan je ovo.
 
Ko kaze da treba da budu seljaci ljudi koji bi bili poslanici iz seljacke stranke ? To mogu da budu ljudi iz struke , ekonomske, politicke i slicno . Netrebaju nama seljaci da nam vode politiku poljoprivrednu , to treba da budu ljudi placenici koji ce za nase glasove da nam daju par konkretnih zahtjeva kroz zakone i to je to . Ako nemoze onda nista , neka bude kao i do sad , ili slicno kako olalija predlaze u prevodu ukrupnjivanje .
 
Ko kaze da treba da budu seljaci ljudi koji bi bili poslanici iz seljacke stranke ? To mogu da budu ljudi iz struke , ekonomske, politicke i slicno . Netrebaju nama seljaci da nam vode politiku poljoprivrednu , to treba da budu ljudi placenici koji ce za nase glasove da nam daju par konkretnih zahtjeva kroz zakone i to je to . Ako nemoze onda nista , neka bude kao i do sad , ili slicno kako olalija predlaze u prevodu ukrupnjivanje .
E to ti je Poljoprivredna komora. Placenici koji zastupaju interese poljoprivrednika.
 
Da. Kome treba polupismeni seljak u cizmama , koji zna naštelovati plug , posloziti herbicide, napraviti dobar premiks eventualno , da ide u skupštinu ? Nama treba stranka kojoj ćemo prodati svoje glasove i koja će ugovorom se obavezati da će dizući ruke izgurati par zakona ili pravilnika i to je to i da će ako je moguće za ostale stvari biti uzdržani . Konkretan pristup glasaču , slično kako je tramp odradio na prvim izborima .
Budžet za poljoprivredu je tolki i tolki , prije svega previše mali dio kolača pripada nama seljacima , treba povećati procenat za poljoprivredu , šta nas briga za drugim granama . Drugo , i ovaj budžet kolki je tolki , milioni su tu , i većina uzimaju krupni igrači , a sitni gledaju i glasaju u vezi nacionalizma , lijevo desnog opredeljenja , rusa i amera , ekologije , itd . Zamislite kolko bi novca za sitne bilo kad bi se krupni igrači izbacili , a jelte krupnima i netreba pomoć , nek se snadju sami .
 
Prvo što bi sitni poljoprivrednici trebali uraditi , prije i izbora , a kroz svoju neku organizaciju : skupiti neku kintu , a ima nas fala bogu , po 10e mjesećno 100 000 komada je milionče evradi mjesečno , pa fino osnovati neku advokatsku komoru , u tom smislu od par ekstra advokata i pravnika , plaćenika najgore vrste , revolveraša . Može i stranaca , da su u stalnom radnom odnosu , dobro plaćeni , da se bore za naša prava non stop , da tužuju , majku nam našu državu , čim nas sitne nešto zakine.
 
A zasto nebi gledali ovako , ako smo drzava (i ovde u bh je isto ) sa kako kazes ,npr 50% stanovnika koje se bavi poljoprivredom , jeste redji slucaj u svijetu , ali ako je tako , zasto bi mi to gledali tako da to nece moci funkcionisati? Zasto mi to nebi gledali tako , da su seljaci , paori , vecina i da mi mozemo da odredjujemo pravila ? Ako je ovde najvise seljaka od normalnih drzava kako kazes , zasto ti seljaci nebi odredili kako se rasporedjuje budzet i kakav ce biti npr zakon o zemljistu i slicno ?
Ako je 50 % seljaka , onda je to 50% glasaca , a lici kao da je jedno 10%??
Za koga je ova konstatacija-pitanje?
 
Radoslave (Olalija) najbolje je da ti ovde nama das sve podatke stabi kako. Jer verovatno baratas sa vise podataka od svih nas. Daj kazi sta i kako alo konkretno. Ne moj kao ovaj ministar ili politicari sve u nekoj zavijenoj formi. Ajde da cujemo tvoja zapazanja oko svega u poljoprivredi. I sta si sve rekao ovom vajnom ministru. Pa kad budes ti napisao ovde konkretno onda mozemo se mi ukljuciti u neku vrstu debatovanja pa da vidimo dalje. A da treba da se mi sami udruzimo u nasu stranku treba. Ima nas mnogo i neka imamo i 25-30%glasova pa i to je dosta da odlucujemo o nama na najbolji nacin.
Na šta konkretno misliš? Nema šanse da imamo 30% glasova...
 
Prvo što bi sitni poljoprivrednici trebali uraditi , prije i izbora , a kroz svoju neku organizaciju : skupiti neku kintu , a ima nas fala bogu , po 10e mjesećno 100 000 komada je milionče evradi mjesečno , pa fino osnovati neku advokatsku komoru , u tom smislu od par ekstra advokata i pravnika , plaćenika najgore vrste , revolveraša . Može i stranaca , da su u stalnom radnom odnosu , dobro plaćeni , da se bore za naša prava non stop , da tužuju , majku nam našu državu , čim nas sitne nešto zakine.
Ovo mi se sviđa samo znaš kao ono ide: Znam ja nas, je*o ti nas!
 
Da , i da trazimo politiku drzave za opstanak sitnih poljoprivrednih gazdinstava , a pricu da sitni nemaju buducnost da ignorisemo iz prostog razloga sto je sitnih poljoprivrednika bar 35 pa i do cak 45% stanovnistva . Sitni da se bore za sebe , i raspored posticaja da se postavi da svi podsticaji idu sitnim a krupnim nista . Lako je 3 do 5% krupnih poljoprivrenika , ako im se nesvidja izbaciti iz te stranke pa neka se sami bore za svoje subvencije a sica sa svojim milionima glasova da trguje za svoj interes pa da vidimo ko je jaci .. Ja bi tako radio , a nazalost tesko ubijediti seljake u to.
Država da hoće da pomogne sitne poljoprivrednike ona bi našla način da njima pomogne da se ukrupne i da stignu do neke površine od 30-50ha za porodično gazdinstvo.Što je površina od koje jedna prosečna porodica može da živi.
Sad si preterao, pa to bi bili giganti, ovde se planiraju posedi kao u kolhozima od 40 ari...
 
Ko kaze da treba da budu seljaci ljudi koji bi bili poslanici iz seljacke stranke ? To mogu da budu ljudi iz struke , ekonomske, politicke i slicno . Netrebaju nama seljaci da nam vode politiku poljoprivrednu , to treba da budu ljudi placenici koji ce za nase glasove da nam daju par konkretnih zahtjeva kroz zakone i to je to . Ako nemoze onda nista , neka bude kao i do sad , ili slicno kako olalija predlaze u prevodu ukrupnjivanje .
Gde sam ja to predlagao, molim ljude koji ne mogu dedukcijom da dođu do nekih zaključaka da ne izmišljaju i ne imputiraju mi neke nebuloze...
 
Demoikratija je trenutno , šta je problem ? Mada kad realno sagledam ja sam za anarhiju , al pričam za vas većinu
Nije to demokratija, ovo je okupacija. Demokratija je kad može neko da izađe na televiziju i kaže nešto protiv Žvalonje, kad on nema sve poluge vlasti u rukama, kad bi ga uhapsili jer dnevno krši ustav i svoje nadležnosti u proseku 70 puta itd...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh