Ministar Nedimović u zemlji čuda

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izvinjavam se , neko je natuknuo , da se tvoj neki post svodi na to , ako ne , što kažu hrvati ispričavam se
Ja želim da 99% građana ove zemlje imaju makar parče zemlje, ne znam zašto ali mislim da tako treba. Ne smeta mi i voleo bih da se svi bavimo poslom kojim hoćemo, da smo svi zdravi, bogati, uspešni i srećni. Ali to nije tema šta ja želim. Ja pišem šta će se desiti i šta su moguća rešenja problema. Što se neki osećaju ugroženo i prestrašeno nisam ja kriv, takva je situacija...
Ja sam komentarisao procene da treba da bude prosečan posed 3-4 ha i da se 50% stanovništva bavi poljoprivredom kao nerealne i tražio da se napiše u kojoj to zemlji gde ljudi imaju struju postoji i napisao sam da bi tu bili bedni prihodi a sad mogu da kažem pa makar i marihuanu da gajimo. To se sve pogrešno protumačilo pa ispalo da ja insistiram na nekom ukrupnjavanju itd...Sve su pojedini članovi izmešali, čak nisam učestvovao u onoj raspravi profi-hobi gde su me takođe ugurali...Što se mene tiče, možete se izdeliti pa da svako ima pola hektara, uopšte me to ne zanima, zanima me koliko-toliko sloga među nama i prosperitet svih nas. Za sebe se puno ne brinem, brinem za moje komšije i prijatelje koji su mi ujedno i mušterije, nije mi interes niti želja da propadnu a ovi što bi samnom da igraju basket do 21 su otišli u qrac, meni bi samo takmičenje sa njima bio poraz...
 
E to , ti si pisao da je to nerealno , a ja sam pisao kako bi se moglo ponašati kad je već tako i pokušati tu trenutnu situaciju prilagoditi . Pisao sam da bi glasovi sitnih poljoprivrednika trebalo da rade za njih , a ti ako si rekao da je nerealno da se 50 posto stanovništva bavi poljoprivredom , onda jesi u načelu za ukrupnjivanje kako sam prvo rekao , pa povlačim izvinjennje , ipak sam bio u pravu . :ppozdrav:
 
E to , ti si pisao da je to nerealno , a ja sam pisao kako bi se moglo ponašati kad je već tako i pokušati tu trenutnu situaciju prilagoditi . Pisao sam da bi glasovi sitnih poljoprivrednika trebalo da rade za njih , a ti ako si rekao da je nerealno da se 50 posto stanovništva bavi poljoprivredom , onda jesi u načelu za ukrupnjivanje kako sam prvo rekao , pa povlačim izvinjennje , ipak sam bio u pravu . :ppozdrav:
Momo, dobro me troluješ...Daj primer da se ne natežemo...
 
Потпуно се слажем са твојим ставовима...осим овога:
Nešto kao Koštunica? Verovatno pošten ali totalno nesposoban i nestručan?
Није вам ваљао Коштуница, па сте га отерали и добили Тадића који је био увод за Вучића (Тадић се исто понашао као певаљка и није силазио са ТВ и такође је кршио устав).

Човек се повукао са власти и бар га треба оставити на миру. Иначе да је био "неспособан", показују избори 2000-те и не би Ђинђић добио ни 20% гласова тада. Ту победу Воји не могу да опросте све комуњаре и зато га олајавају, где стигну.
 
Потпуно се слажем са твојим ставовима...осим овога:

Није вам ваљао Коштуница, па сте га отерали и добили Тадића који је био увод за Вучића (Тадић се исто понашао као певаљка и није силазио са ТВ и такође је кршио устав).

Човек се повукао са власти и бар га треба оставити на миру. Иначе да је био "неспособан", показују избори 2000-те и не би Ђинђић добио ни 20% гласова тада. Ту победу Воји не могу да опросте све комуњаре и зато га олајавају, где стигну.
Grešiš, Koštunica je pobedio na takmičenju u popularnosti-za predsednika kao i Tadić. Oni su totalno nesposobni za išta, kamoli za ministra poljoprivrede koje je jedna od najbitnijih i najodgovornijih funkcija u državi, sa kojom sam povlačio paralelu. To ti je kao Jutjub, najveće gluposti imaju najviše poštovalaca ali su to uglavnom ljudi bez mozga.Tadić je demagog a Koštunica wanabe legalista koji se krije iza zakona. Takav ministar bi nas sahranio, nama treba neko sposoban ko može da obezbedi agraru maksimalan budžet, pogledajte koliki je budžet EU zemalja za agrar koliko kod nas.
 
U mom selu kad bi se 50% stanovništva bavilo poljoprivredom i ja medju njima, bili bismo gola sirotinja.
U Vojvodini se nikad nije moglo normalno živeti sa tih famoznih 4 ha, u Srbiji je moglo sa 2,5 ha od 1830-1912 godine. Utopija, Proces i slične stvari bi za Tomasa Mora i Kafku bila realna reportaža naspram nekih pisanija na forumu, kakvu ljudi maštu imaju, sledeći korak je kupovina Fendta 936 Vario sa 1 ha pšenice u Bosni...
 
U mom selu kad bi se 50% stanovništva bavilo poljoprivredom i ja medju njima, bili bismo gola sirotinja.
Pa čime ste se bavili u proteklih 50g?Mislim na sve vas u selu.Sa ovakvom politikom u poljoprivredi doći će i kod vas neki kao što je i kod nas veliki iz blizine Beograda koji radi zemlju sve do Šida.Sve mi se čini da su u Vojvodini najeb..i i oni koji rade 100 jutara jer ispada da su i oni mali za one koji rade 1000.A ovi veliki ne misle da smanjuju površine već naprotiv.
 
Pa koliko se trenutno procenata stanovnistva u srbiji bavi poljoprivrodm? Inace taj broj si ti pomenuo .
Nisam ja pomenuo, opet mi imputiraš reči...Neki novi član je pomenuo da treba milion domaćinstava da živi od poljoprivrede. Prosečno domaćinstvo je 3,6 grla pa se tako došlo do 50 %. Jesu tebi Mujo i Haso rod ili me zezaš večeras?
 
Nisam ja pomenuo, opet mi imputiraš reči...Neki novi član je pomenuo da treba milion domaćinstava da živi od poljoprivrede. Prosečno domaćinstvo je 3,6 grla pa se tako došlo do 50 %. Jesu tebi Mujo i Haso rod ili me zezaš večeras?
Inače kod mene oko 40 domaćinstava živi od poljoprivrede od 900 , a najmanje smo ukrupnjeni u opštini i nemamo ni jednog sa nenormalno zemlje a imamo ukupno 5800 ha. Ljudi što žive u mašti i Vučićevom dnevniku treba da iskoriste priliku dok se sneg nije otopio pa da se dobro umiju sa istim...
 
Ja ne govorim kolko miliona domacinstava TREBA da se bavi poljoprivredom , nego koliko je trenutna situacija i kako bi bilo logicno trenutni seljaci trenutno da se ponasaju sa svoiim glasovima i sta bi mogli potencijalni poslanici da im obecaju a da njima bude interes . Pusti sad muju, hasu , paprikare , cigane , slicne likove , ko o tome prica .Emigrant ti je ekstra pojasnio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh