Merenje bikova kanapom

Ljudi koristi li se se ista tabela i za Krave ??

Merio sam kravu i ima obim 190cm koliko to dodje kg ?
takodje musko tele od 2.5-3 meseca ima obim 120 cm tele jos dobiva melko oko 10 l na dan koliko ima kg ??

p.s Simentalci su oboje

Na drugoj stranici ima tabela pa uporedi mere.
 
danas prodao tele imalo obim 122 cm tj po tablici 158 kg i na vagu isto toliko :osmeh: pogodio sam tacno, naravno uz vasu pomoc
 
Evo kako ta traka izgleda
08012012173.jpg
[/QUOTE
Ovakve trake prodaje prodavnica Clair u Novom Sadu,a cena je 1500 din.sa jedne strane za goveda a sa druge za svinje.
 
Koliko varira tablica u odnosu na to da li je simentalac ili holstajn, imam jednog holstajna i ima oko 103cm, koliko bi to kg bilo jel zna neko?
 
Ja imam traku iz Svajcarske 50franaka kostala pre 4,5god. Kolega @tm30 po mojoj traci 119cm je 146kg sto znaci da se i traka slaze sa tabelom... Takodje ima za svinje, telice i bikove...
2yxg4sy.jpg
24osvol.jpg
30bo4me.jpg
 
Neznam sta pise na traci, ali merenje kanapom ti sluzi kao alternativno merenje. Znaci povremeno kuci da proveris napredak stoke, kad ti dodju kupci pa hoce da kupe bez merenja,na vasaru opet priblizno da izmeris tezinu i sl. Kad je stoka zeklana verovatno je vec izmerena, a i koce provlaciti traku ili kanap oko nje. Vaga je naj merodavnija jer njoj veruju i kupac i prodavac. Naravno ako je tacna.
 
ljudi mislim da dosta utice i ishrana na tezinu mesa jer sam ja to iskusio kad sam hranio koncentratom i samim zitom sa dodatkom minerala i proteina (svjeza jajasa ljuskom) i ovi koje sam hranio bez koncentrata su bili tezi teze im meso bilo Post je spojen: [time]1292340426[/time]_________________________________________________
psss.rs/request.php?593 - tabela na kraju teksta[/QUOTE]
 
@kombajner ajde ako vam nije tesko prepisite(ili napravite tabelu)to sto pise na traci za sve kategorije i vrste stoke,ovo je prvi put da vidim da se i svinje mere tako jedino je malo problem sto su nemirnije od goveda pa ih teze izmeriti(doduse ovde vidim da pise zaklane)
 
Neznam sta pise na traci, ali merenje kanapom ti sluzi kao alternativno merenje. Znaci povremeno kuci da proveris napredak stoke, kad ti dodju kupci pa hoce da kupe bez merenja,na vasaru opet priblizno da izmeris tezinu i sl. Kad je stoka zeklana verovatno je vec izmerena, a i koce provlaciti traku ili kanap oko nje. Vaga je naj merodavnija jer njoj veruju i kupac i prodavac. Naravno ako je tacna.

Ne kapiramo se ti i ja, poenta je da vidis koliko je obim u grudima i da znas otprilike koliko je kg MESA pre klanja ne posle, pise ti na prvoj slici DEAD WEIGHT 76cm - 41kg...... e sad ja bih zamolio kolegu da slika ovo sto se ne vidi jer nema tabele za to!
 
Sutra cu da vam uslikam i objasnim to...Na slikama se ne vidi dobro ima dve kolone , zive i mrtve vage... Zive vage je nesto teze u kg, sutra cu objasniti.

- - - - - - - - - -

Evo ovako da pokusam da objasnim najlakse...

Prvo merenje svinja, na mojoj traci postoji i za merenje svinja ali samo mrtvih tj. zaklanih a ne zive vage(zasto ne znam)

Svinje:

w0rp7s.jpg


Merenje goveda, sa druge strane trake je u cm ali je nemoguce za slikati, nije kao kod svinja da iznad pise cm. a ispod kg. Da vam bude jasnije na poledjini trake je metar i svaki ovi brojevi tezine su rasporedjeni tacno na po jedan cm razmaka. Neko je napomenu da je na 120cm=150kg i da dalje svaki cm povecava-smanjuje tezinu za po 4kg to je istina ali samo do 215kg dalje ide drugacija tezina naspram CM
100cm obim grudi kod goveda iznosi 89kg.
110cm obim grudi kod goveda iznosi 119kg.
120cm obim grudi kod goveda iznosi 150kg.
130cm obim grudi kod goveda iznosi 190kg.
140cm obim grudi kod goveda iznosi 235kg.
150cm obim grudi kod goveda iznosi 272kg. debela goveda 291kg.
200cm obim grudi kod goveda iznosi 649kg. debela goveda 701kg.



Goveda:
96lpts.jpg

Nadam se da sam nekome pomogao.
 
os4y9h.jpg


- - - - - - - - - -

izmeren je obim grudi 205cm,po tabeli ispada da ima 705 kg.Dal je moguce? Evo slik
os4y9h.jpg
e! tacno gudinu dana u tovu.
 
Nazad
Vrh